Do Litvínova bez Libora Pavliše

Aleš Koňařík • 30.01.2004

V s e t í n – Co se nezdařilo ve Varech, pokusí se vsetínští hokejisté napravit v Litvínově. Kromě stále reálné naděje na průnik do postupové osmičky spojuje oba kluby zájem o útočníka Marka Zadinu a také absence na klíčových postech. Vsetín se musí obejít bez zraněného Pavliše, Litvínov bez Kaděry a nejlepšího střelce Lukáše Havla. Druhý nejproduktivnější hráč týmu Ivo Prorok byl „odejit“ do Plzně.

Dvaadvacetiletý Havel, se 16 brankami a stejným počtem nahrávek nejvýraznější postava Chemiků, inkasoval na Kladně druhý trest do konce utkání, což automaticky znamená stop na jeden zápas. Místo něj dá Litvínov příležitost Michalu Jeslínkovi z prvoligového Chomutova. Vsetín chtěl zápas s Litvínovem předehrát již ve čtvrtek, Litvínov však se změnou termínu nesouhlasil.

Vsetín má na Litvínov jednobodové manko (52-53) a stále se musí ohlížet i za sebe, na záda mu v těsném závěsu dýchají Plzeň a Liberec. Západočeši hrají ve Zlíně, Bílí Tygři mají na domácím ledě za soupeře Kladno.

Sestavy v minulém kole:

Litvínov: Mařík - Hranáč, Kroupa, Skuhrovec, Droppa, Martínek, Klobouček - Trávníček, Hreus, Žemlička - Balázs, Hübl, Kubinčák - Havel, Říha, Kotrla - Kašpar, Martinec, Gombár.

Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, J. Polák, Němec, Luža, Vyrůbalík - Dubec, Pavliš, Demel - Razingar, Stantien, Selingr - Hudec, Vak, Z. Sedlák, od 41. navíc Hruška.