Vsetín zvrátil duel s Novým Jičínem

Radek Bařina • 06.10.2012

Dramatický zápas a velký zvrat ve prospěch domácího celku, přinesl duel Vsetína s Novým Jičínem. Valaši sehráli mizernou třetinu a po zásluze po ní 1:3 prohrávali. Od druhé třetiny ale na led naskočilo úplně jiné mužstvo. Hlobilovi svěřenci si vytvořili tlak a trpělivou hrou nakonec dosáhli obratu. V nervózním závěru se Vsetínu podařilo náskok navýšit až na konečných 6:3. Poprvé se letos v dresu VHK představili Filip Okuliar a Ondřej Hruška, který si při své premiéře připsal hned dvě trefy do černého.

2. liga - 5.kolo so 6.10.17:30
HK Nový Jičín
6:3(1:3, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 19. Mikšovský (Vodák), 29. Hruška P. (Tichý, Vaněk), 46. Hruška O. (Dubec, Tichý), 57. Kajaba (Vaněk), 58. Hruška. O, 60. Dubec (Vaněk) - 3. Kabeláč, 5. Kabeláč (Andrýsek), 19. Uhlár (Zedník). Rozhodčí: Held - Dučák, Vožda. Vyloučení: 7:11, navíc Zúbek a Dubec (oba VSE) a Vašut(NJI) 10.min. za Nesp. chování. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1054. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (21. Plšek) - Tesařík, Vrba, Vodák, Tichý, Mečiar, Žabčík, Okuliar - Zúbek, Vaněk, Hruška P. - Dubec, Hruška O., Mikšovský - Kubo, Podešva, Brezáni - Kajaba
HK Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Kabeláč, Brynecký, Hruška J., Skaloš, Vašut, Chvostek, Tomášek, Škumát, Macháček, Mičulka, Ivan, Horák, Gulda, Zedník, Uhlár

Studená sprcha. I takovým souslovím by se dal nazvat vstup domácích do utkání s Novým Jičínem. To proto, že ihned ve 3. minutě se po zmatku před Hromadou prosadil z takřka nulového úhlu Kabeláč a překvapil tak všechny přihlížející na Lapači. A aby toho nebylo málo, hned o dvě minuty později se stejný hráč dostal do úniku v oslabení a vsetínského brankáře překonal přesně mířenou ranou mezi betony. Hrůzostrašný start domácích pokračoval i nadále, protože o další minutu napřed se řítili do úniku 2 na 1 Zedník s Ivanem. Od třetí pohromy však domácí uchránil skvělým přesunem Hromada. Poté již sice nebyla k vidění žádná větší příležitost hostí, ale Valachům stále svazovala ruce nervozita, ze které pramenily další a další chyby. Naštěstí pro domácí přišla akce Adama Mikšovského, který po krásné akci vypálil přímo nad vyrážečku Šrámka a snížil tak 2:1. Ale první třetina měla být pro domácí třetinou hrůzy, kterou potvrdil třetí trefou Uhlár, jehož před brankou našel Zedník. A mohlo být ještě hůře, to když našel Škumát před brankou zcela osamoceného Ivana, kterému ,však k velikánskému štěstí Valachů, kotouč těsně před holí uskočil. Po prvním dějství tak svítil na tabuli nelichotivý výsledek 3:1 pro hosty.

Do druhé dvacetiminutovky přišly změny v domácí sestavě. Plšek vystřídal v brance Hromadu, Kajaba nahradil dnes nepříliš viditelného Brezániho a do hry se zapojila také nová posila Okuliar. Tato rozhodnutí valašského lodivoda okamžitě zvýšili obrátky vsetínských řad. Domácí byli lepší v pohybu a také v důrazu u obou branek. A ten se jim začal vyplácet již v polovině třetiny, kdy ve 29. minutě dostal Vsetínské na dostřel Petr Hruška, který v přesilové hře doslova dobil kotouč za výborně chytajícího Šrámka. Zelenožlutí šli za vyrovnáním po vstřelené brance jako vyhladovělý vlk za kořistí, ale to se jim málem stalo osudným. Přemysl Vašut najížděl na Plška z levého křídla sám, ale domácí brankář svůj tým tygřím skokem podržel. Valaši se poté snažili, seč mohli, ale stav po druhé periodě mluvil jasně, 2:3.

Poslední část utkání začali Vsetínští obrovským náporem, který vyvrcholil vyrovnáním v čase 45:46. Těsně po konci přesilové hry vypálil Dubec, jehož bombu dorazil navrátilec do sestavy Ondřej Hruška. Ihned po srovnání stavu vypuklo na Lapači obrovské veselí. Fanoušci i hráči vycítili šanci k obratu a obě strany se chopily svých úkolů na výbornou. V jednapadesáté minutě jel na Šrámka sám Marek Dubec, ale po krásné kličce již nestačil zasunout. Ale i Nový Jičín dokázal vystrčit drápy.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Marek Dubec
A že to byly drápy ostré ukázal Marek Ivan, který v přesilové hře zastavil dech celému Lapači. Vyražený kotouč po střele již zasunoval do svatyně, ale Plškovy bleskurychlé betony zachránily Vsetín od pohromy. V podstatě se poté ukázalo pravidlo - "nedáš, dostaneš". Kapitán domácích Vaněk se šikovně protáhl po pravém křídle a naservíroval Renému Kajabovi, který střelou do šibenice poslal Lapač do extáze. Domácí byli tak říkajíc "na koni". Jejich euforii umocnilo vyloučení Vašuta a deset vteřin po jeho pobytu na trestné lavici určil dorážkou vítěze utkání opět Ondřej Hruška, který tak završil triumfální návrat do sestavy po dlouhém zranění. Vhazování po páté brance již doprovázel mohutný chorál "Vysoký jalovec,..." a hala bouřila. V úplném závěru ještě trefil opuštěnou klec Marek Dubec a upravil tak konečné skóre na 6:3.

Domácí si tak po zpackané první třetině napravili reputaci a zlepšeným výkonem v druhé polovině utkání přerušili neúspěšnou venkovní pouť. Další utkání sehrají svěřenci Viktora Hlobila a Libora Forcha na domácím ledě již tuto středu od 17:30. Nutno podotknout, že je to utkání zcela výjimečné. Na Vsetín dorazí Bobři z Valašského Meziříčí.

Viktor Hlobil (hlavní trenér VHK Vsetín): „My jsme se na dnešní utkání připravovali už po prohraném utkání v Opavě, protože jsme nezvládli dva zápasy venku a proto jsme tohle prostě museli zvládnout, i když nám nevyšla první třetina. Nevím, jestli to bylo tím, že kluci byli nějací nervózní. Potom pomohly nějaké změny v sestavě a v dalším průběhu jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Byli jsme u všeho rychleji, soupeř potom nestíhal a musel faulovat, čehož jsme využili. Ve třetí třetině to hosté moc neunesli, i když je pravda, že někdy i oprávněně. Já však musím poděkovat celému mužstvu, které to odmakalo a nakonec dotáhlo do vítězného konce.“

Kamil Glabazňa (hlavní trenér HC Nový Jičín): „Jak mám hodnotit zápas, když jsme vedli 3:1 a prohráli jsme 6:3. Řeknu to úplně v krátkosti. Dneska jsme vyhrát prostě nemohli.“