Vsetín přečkal drtivý finiš Nového Jičína a po zásluze zvítězil

Filip Bazala • 02.02.2013

O důležité body se Vsetín utkal s Novým Jičínem. Domácí šli do vedení v první třetině, kdy se trefil Mikšovský, Nový Jičín bleskově srovnal díky Uhlárovi. Vsetín díky střele Báchora se ještě v první třetině dostal do vedení. V další části hry domácí ovládali hru a po zásluze navýšili skóre díky trefě Hodi. V poslední třetině snížil ještě Gulda, ale srovnat už hosté nedokázali. Vsetín po urputném boji získal zaslouženě 3:2.

2. liga - 38.kolo so 2.2.17:30
HK Nový Jičín
3:2(2:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Mikšovský (Vaněk, Báchor), 16. Báchor (Vrba, Vaněk), 24. Hoďa (Kajaba) - 10. Uhlár (Brynecký, Hradil), 50. Gulda (Andrýsek). Rozhodčí: Obadal - Goňa, Smilek. Vyloučení: 7:8 navíc Horák (NJI) 10 min, OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1285. Zásahy brankářů: 17:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Báchor, Vrba, Vodák (21. Tesařík), Tichý, Žabčík, Hoďa – Mikšovský, Vaněk, Zúbek – Hruška P., Hruška O., Vítek – Bajtek, Brezáni, Kajaba.
HK Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Vašut, Horák, Gulda, Hradil – Kabeláč, Brynecký, Hruška J., Skaloš, Martinčík, Tomášek, Macháček, Škumát, Zedník, Chvostek, Uhlár.

Urputná bitva byla na Lapači k vidění od prvních minut. Hosté z Nového Jičína začali sympaticky a aktivní hrou nejenže nedopustili úvodní tlak Vsetína, ale naopak sami v začátku několikrát nebezpečně motali hlavu domácí defenzívě. VHK dostaly do sedla přesilové hry. Tu první sice příliš dobře nesehrál, záhy ovšem následovala přesilovka číslo dvě a tu už domácí přetavili v branku. Vaněk dostal křižný pas napříč útočným pásmem, jeho střelu Šrámek dokázal vyrazit, dorážející Adam Mikšovský ovšem bez větších potíží uklidil touš pod víko. Vedení ale VHK nevydrželo ani minutu. V trmě – vrmě na Plškově brankovišti se nejlépe zorientoval Adam Uhlár a v signalizované výhodě přehodil ležícího brankáře domácích

Festival vyloučení pokračoval i nadále. V novojičínské přesilovce by blízko vedoucí branky Brynecký, z úhlu ale trefil boční tyč domácí svatyně. V patnácté minutě si Vsetín zahrál krátkou přesilovku pět na tři. Sice ji nevyužil, těsně po jejím skončení ale vypálil od modré Stanislav Báchor, Šrámek přes clonícího Zúbka neviděl a puk tak objevil až ve chvíli, kdy se vlnil v jeho síti. V samém závěru periody měli velkou šanci na srovnání hosté, minutovou přesilovku pět na tři ale strávili v bezzubém tlaku. Vyrovnaná první třetina tak skončila domácí výhrou 2:1.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Stanislav Báchor

Úvod druhé třetiny vyšel lépe Valachům. Už po minutě hry mohl potrestat zaváhání novojičínské defenzívy Zúbek, ani nadvakrát ale Šrámka neprostřelil. To David Hoďa byl o tři minuty později mnohem úspěšnější. Ani jeho střelu od modré Šrámek neviděl a kotouč zapadl k pravé tyči jeho branky. Dvougólový náskok Vsetín uklidnil. Domácí tak v dalších minutách zpřesnili hru a získali mírnou převahu. Zvýšit mohli v přesilovce v minutě osmadvacáté Mikšovský s Báchorem, prvně jmenovaný ale pálil v úniku nad a druhý zase neuspěl při dorážce.

V třicáté čtvrté minutě ukázala štěstěna hostům odvrácenou tvář. Po Vaňkově zaváhání ujel domácí obraně Uhlár, trefil ale pravou tyč Plškovy brány. Hlavní rozhodčí nicméně usoudil, že byl Uhlár faulován a nabídl nejlepšímu hráči hostů repete, v podobě trestného střílení. Uhlár vzal ono opakování snad až příliš doslova, penaltu totiž poslal do naprosto stejného místa jako předchozí únik. Po dvou tyčkách tedy Vsetín nadále vedl 3:1. To platilo i o minutu později, kdy Tesařík poslal krásnou střílenou přihrávku na Petra Hrušku, ten ale nedokázal prudký pas usměrnit do prázdné brány. Přesto byli po čtyřiceti minutách domácí na koni.

Dobré rozpoložení si Valaši přenesli i do třetí třetiny. Po dvou minutách hry se do šance dostal Kajaba, nedokázal ale přehodit ležícího brankáře. Z protiútoku se zase ex-vsetínský Horák dostal ke střele z mezikruží, Plšek ovšem svůj tým podržel. Po chvíli měl dobrou pozici Ondřej Hruška, branku ale těsně minul, zatímco na protější straně kluziště vychytal Plšek Tomáška. V polovině třetí třetiny se však hostům přeci jen povedlo utkání zdramatizovat. Před Plškem projel jeden z domácích beků a vsetínský brankář již proto nestihl reagovat na puk vystřelený od modré Petrem Guldou.

Hosté vycítili šanci a v závěrečné desetiminutovce si vynutili tlak. Domácí obrana ale několikrát odolala závarům v blízkosti vlastní svatyně. Půl minuty před závěrečnou sirénou Nový Jičín odvolal gólmana, při power-play už se ale do vyloženější šance nedostal. Domácí tak s vypětím všech sil odolali, získali důležité tři body a Novému Jičínu odskočili na čtyřbodový rozdíl.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Chtěli jsme potvrdit body, na které jsme se nadřeli v posledním kole v Opavě. Byl to pro nás hodně těžký zápas, především psychicky. Nový Jičín se neuvěřitelně zvedl, od konce listopadu patří bodově mezi nejlepší týmy. Věděli jsme, že nás proti němu nečeká nic lehkého a to se potvrdilo. Soupeř byl nebezpečný. Po vlažném začátku z naší strany jsme se ale díky několika přesilovkám dostali do tempa a druhou třetinu jsme už hráli velmi dobře. Měli jsme v ní několik šancí a mohli odskočit na 4:1. Soupeř však kontroval na 3:2 a tak jsme se ve třetí části snažili bránit výsledek. Za velké bojovnosti se nám to povedlo a jsme rádi za perfektní tři body.“

David Handl (trenér Nového Jičína): „V první třetině Vsetín využil dvě přesilovky, my jsme tam využili jednu výhodu. Potom nám ale Vsetín odskočil. Nevyužili jsme dobré příležitosti, ze samostatného nájezdu jsme trefili tyčku a stejně tak i z trestného střílení. Ve třetí třetině jsme hru otevřeli, hráli hop nebo trop, ale ten jeden gól nám scházel."