Valaši nastříleli Novému Jičínu šest branek a připsali si důležité vítězství

Václav Trávníček • 14.11.2012

Vydařené utkání mají za sebou vsetínští hokejisté. Svěřenci trenéra Hlobila ve středu večer nastříleli Novému Jičínu na jeho ledě šest branek a po zásluze si odvezli tři body za výhru 3:6. Valaši nakročili k úspěchu hned ze začátku a v 21. minutě vedli už 0:4. Domácí se sice dokázali dostat zpátky do utkání, ovšem na vyrovnání už nedosáhli. Hattrickem se blýskl vsetínský útočník František Zúbek.

2. liga - 16.kolo st 14.11.18:00
HK Nový Jičín
3:6(0:3, 2:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Vašut (Ivan), 28. Macháček (Vašut, Ivan), 42. Brynecký (Macháček, Kabeláč) – 2. Podešva (Dubec, Kajaba), 3. Zúbek (Vaněk), 6. Zúbek (Vaněk, Vrána), 21. Farda (Zúbek), 34. Farda (Dubec), 36. Zúbek (Vaněk, Farda). Rozhodčí: Fiala – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 17:31. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6, 3:6.
HK Nový Jičín: Šrámek (6. Kozák) – Andrýsek, Vašut, Gulda, Hruška, Skaloš, Horák – Kabeláč, Macháček, Brynecký – Ivan, Škumát, Mičulka – Uhlár, Tomášek, Martinčík.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Vrána, Vrba, Farda, Tichý, Mečiar, Vodák - Mikšovský, Vaněk, Zúbek – Kajaba, Dubec, Podešva – Vítek, Holík, Brezáni – Kubo.

Utkání na domácím ledě nezačalo pro naše hráče vůbec dobře. Vsetín ukázal, že to myslí vážně už v první minutě, kdy kombinaci Vsetína zakončil Podešva – 0:1. Hostům stačila jedna minuta na to, aby své vedení zvýšili. Nejlepší střelec hostů František Zúbek vyzkoušel pozornost Lukáše Šrámka z levého kruhu a byl úspěšný – 0:2. Uběhly další tři minuty a Vsetín se opět radoval z gólu.

Do tříbrankového vedení poslal Vsetín František Zúbek, když i trochu se štěstím prostřelil Lukáše Šrámka – 0:3. Po této brance Lukáš Šrámek odjel z branky, kde ho nahradil Tomáš Kozák. Domácí mužstvo tyto tři rychlé góly překvapily a po zbytek třetiny nebylo schopné dostat se do větších šancí. Nutno dodat, že hosté výborně bránili svou obrannou modrou čáru.

Druhou třetinu začal opět lépe Vsetín. V přesilovce 5 na 3 z pohledu Vsetína prostřelil nechytatelnou střelou novojičínského brankáře a bývalého spoluhráče obránce Jiří Farda - 0:4. O sedm minut později si i Nový Jičín zahrál přesilovku 5 na 3 a úspěšně jí dokázal využít. Marek Ivan přihrál na modrou čáru kapitánovi Přemyslu Vašutovi, který tvrdou ranou prostřelil brankáře Plška - 1:4. Domácí hráči dokázali dvojnásobnou přesilovku stoprocentně využít.

Když už hrál Vsetín ve čtyřech, dokázal Petr Macháček zpracovat kotouč a poslal ho až za Plškova záda – 2:4. Také hosté dostali možnost dvojnásobné přesilovky, kterou také stoprocentně využili. Nejprve opět pálil od modré Farda, který umístil svou střelu přesně k tyči – 2:5. Šestou branku Vsetína a svou třetí v utkání vstřelil o dvě minuty později Zúbek, který tak završil hattrick – 2:6.

Do poslední třetiny nastoupili hráči HC NJ velice aktivně a to se jim hned ve 42. minutě vyplatilo. Petr Macháček hledal před Plškem nějakého spoluhráče, kterému by mohl poslat kotouč a také ho našel. Daniel Brynecký si počkal na dobrou přihrávku a svou střelou snížil na 3:6. Po tomto gólu následovala série vyloučení spíše na domácí straně. Hosté si tak v pohodě výsledek pohlídali a zaslouženě si odvezli z Nového Jičína první vítězství na venkovních stadionech v letošní sezóně.

Kamil Glabazňa (HC Nový Jičín): „Myslím, že v šesté minutě bylo po hokeji, protože my jsme v takovém stavu, že nemáme sílu na to, abychom se zvedli. Za stavu 2:4 nám dal rozhodčí šanci přesilovkou pět na tři, kterou jsme nevyužili. Kdybychom dali kontaktní branku, tak se o zápas ještě porveme. Bohužel naši beci dostanou třikrát puk na modrou čáru, a buď trefíme prvního hráče, netrefíme bránu nebo přestřelíme. Vsetín ve stejné situaci si to dá a hned první střelou dají branku. My k brance potřebujeme tři přesilovky pět na tři a Vsetínu stačí dvacet sekund z jedné. To co jsme dnes předvedli je na odevzdání výstroje, prostě ostuda.“

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „V sezóně se nám krom zápasu v Porubě zatím nepodařilo venku uhrát žádné body. Poslední dva zápasy jsme odehráli doma. Hlavně proti Havířovu to kluci odehráli velmi dobře. S Opavou si mužstvo sáhlo na dno a na ta poslední dvě vítězství jsme chtěli navázat v Novém Jičíně. Není možné, abychom pořád venku prohrávali. Dnes se nám podařilo dát branky v úvodu zápasu, na začátku druhé třetiny jsme vedli 4:0 a myslím, že bylo rozhodnuto. Poté se hra hodně kouskovala díky vyloučením, nemohli jsme se dostat zpátky do zápasu, ale bylo důležité, že jsme využili přesilovky a drželi soupeře na distanc.“