Jiří Farda: Doufám, že jsme protrhli černou sérii a budeme už sbírat body i venku

Filip Bazala • 14.11.2012

V šestnáctém kole zajížděl Vsetín na led Nového Jičína, kde konečně po mnoha zápasech dokázal venku naplno bodovat. „Doufám, že vítězstvím v Novém Jičíně se nám podařilo zlomit černou sérii a budeme nyní vozit body i z venku, říká Jiří Farda.“ Vsetínský bek přispěl ke konečnému výsledku 6:3 dvěma brankami a jednou asistencí. „Snad jsem si už branky nevystřílel, ale jsem rád, že se mi povedlo skórovat,“ hodnotí spokojeně vsetínský obránce s číslem 96 na zádech.

Jiří, dnes jsi nastoupil po zranění k druhému zápasu. Jak se ti hrálo?
Bylo to o něco lepší než minule proti Opavě. Po měsíci na ledě jsem se fyzicky trápil, ale stejně jsem chtěl hrát, abych se do toho dostal, protože zápas je nejlepší trénink. Dnes už jsem se cítil lépe, ale pořád to není ono. Musím potrénovat a věřím, že to bude ještě lepší.

Letos kromě zápasu v Porubě jste venku ještě nebodovali. S čím jste šli do zápasu s Novým Jičínem?
Řekli jsme si, že už musíme prolomit černou sérii na venkovních stadionech, protože už to bylo skoro neuvěřitelné. Doma dokážeme porazit kohokoliv, v tabulce domácích zápasů jsme první a venkovních poslední. Museli jsme něco změnit. Měli jsme i smůlu, ale hlavně jsme k utkáním špatně přistupovali. Doufám, že zápasem v Novém Jičíně se nám nepříznivá série podařila zlomit a budeme vozit už i body z venku.

V čem byl dnešní zápas venku jiný než ostatní, ve kterých Vsetín neuspěl?
Já letos mimo Lapač zasáhl pouze do zápasu v Porubě, který jsme obrátili ve svůj prospěch i díky štěstí. V ostatních zápasech nám to štěstí chybělo a i nasazení nebylo takové, jaké by mělo být. Jak jsem říkal, doufám, že se nám to zápasem v Novém Jičíně podařilo zlomit.

Nový Jičín zažívá evidentně krizi. Jak ty jsi viděl jejich dnešní výkon?
Moc tomu nerozumím. Několikrát prohráli, jsou předposlední, nedaří se jim a mají nůž na krku, myslím si. Během šesti minut jsme vedli 3:0, což pro ně byla asi těžká sprcha. Nevím čím to je, myslím, že mají dobrý mančaft, posílili tým kvalitními hráči a všichni jsme čekali, že budou v tabulce výš. Mají smůlu. Ale buďme rádi, že jsme jim jejich sérii „nezkazili“ a oni opět prohráli.

Zažil jsi někdy tolik přesilovek pět na tři?
Neuvěřitelné. Ovlivnilo to i délku zápasu, který byl velmi dlouhý. Myslím si, že odpískané zákroky opravdu fauly byly. Některé sice nebyly až tak evidentní, ale faul to je a mělo by se to pískat.

Domácí nasazovali na přesilovku své nejzkušenější hráče. Ty se jim ale až tak nedařily, souhlasíš?
Některé se jim povedly a dali nám z nich nějaké branky. Dnes jsme oslabení sehráli dobře, ale měli jsme i štěstí. Jak se nám otevřel prostor k bráně, tak nás střely trefovaly do výstroje. Vím, že dvakrát to už mohl být gól, ale puk nakonec skončil na kotníku. To štěstí k tomu hokeji patří. Někdy to tam padá, někdy zase, i kdyby se člověk „rozkrájel“, tak puk do brány nespadne.

V zápase jsi vstřelil dvě hezké branky, jak jsi se svým výkonem spokojen?
Konečně mi do branky něco spadlo, ale doufám, že jsem si to nevystřílel. Snad mi to půjde i nadále. Jsme rád, že se mi to dnes povedlo, protože mi to pozvedne sebevědomí po zranění. Ještě se stále do toho musím dostat, snad v dalším zápase to bude s mým výkonem ještě lepší.

Pomohlo dnes k vítězství i téměř domácí prostředí?
Fanoušci byli dnes skvělí a moc nám pomáhají. Středa večer, strašná zima, ale jich přijelo opět spousty. Pro hokejistu není nic lepšího. Byli famózní.

Příští zápas hrajete opět venku, tentokrát ve Valašském Meziříčí. Co budete chtít na Bobry praktikovat?
Máme nyní hezkou sérii tří vítězství v řadě a byla by škoda ji přerušit zrovna ve Valmezu. Určitě nás přijede podpořit hodně našich fanoušků, za což budeme rádi. Musíme tento zápas vyhrát, protože poté nás čekají těžké zápasy s Prostějovem a Přerovem, a proto musíme na ledě Bobrů bodovat. Uděláme pro vítězství všechno.