Hlobil: Ve středu chceme hrát tak, jako dvě třetiny proti Novému Jičínu

Václav Trávníček • 07.10.2012

Tomu zápasu nescházelo nic. V sobotním utkání Vsetína s Novým Jičínem viděli fanoušci na Lapači hokejovou Macochu i Himaláje. Valaši začali špatně, ale stav 1:3 dokázali otočit a po dvou nevydařených střetnutích v Havířově a Opavě si konečně připsali vítězství. „Druhá a třetí třetina, to byl hokej, jaký bychom chtěli hrát,“ řekl trenér Viktor Hlobil, který od pondělí začne svěřence připravovat na derby s Valašským Meziříčím.

Trenére, oddechl jste si po utkání řádně?
To ano. Po dvou prohraných venkovních utkáních byl pro nás zápas s Novým Jičínem klíčový. Do soutěže jsme přitom vstoupili dobře. Vybojovali jsme dva body v Porubě a doma s Karvinou odehráli výborné utkání. Jenomže pak jakoby se něco zlomilo. Dostávali jsme laciné góly a na hráčích nebylo vidět takové nasazení. Ale druhá a třetí třetina zápasu s Novým Jičínem, to už bylo zase v pořádku. Tak bych si představoval, abychom hráli.

Sedla na mužstvo po dvou prohraných zápasech deka?
V Havířově jsme si nezasloužili dostat osm gólů, byť byl soupeř ve všem lepší a podle mne je největším favoritem soutěže. Při troše štěstí jsme mohli uhrát daleko lepší výsledek. Jenže inkasovat osm branek, to je pro mladé mužstvo hodně. Možná proto na hráče padla trochu deka. V Opavě jsme hráli tak, jak potom první třetinu s Novým Jičínem.

V té jste inkasovali po individuálních chybách...
Byly to vyloženě individuální chyby. Na utkání jsme se připravovali dost intenzivně. Malovali jsme si různé herní situace, chtěl jsem, abychom hráli s nasazením. Ale nešlo to. Kazili jsme přihrávky, přicházeli o kotouče a nedostávali se do hry.

Což se změnilo ve druhé třetině. Říkali jste si něco předtím v kabině?
Úplný vítr tam nebyl. Věděl jsem, že kluci chtějí. Ale nějaké výtky v kabině proběhly, něco jsme si k zápasu museli říct. Potřebovali jsme dát gól, s někým se srazit, padnout do střely… Zkrátka něco, co by nás nastartovalo a my se dostali do rytmu.

Do rytmu jste se dostali, navíc jste utkání dokonale otočili.
Když jsem viděl, jak kluci hrají druhou třetinu, věřil jsem v bodový zisk. Bylo to jenom o gól a sílu jsme měli. Naopak soupeři jakoby už síly docházely. Bylo důležité, že se nám ve třetí části podařilo rychle vyrovnat a jít do vedení. Za stavu 1:3 bychom byli možná rádi i za remízu, ale kluci do toho šli s nasazením a proto jsme nakonec vyhráli.

Těší vás obrat o to víc, že se povedl na domácím ledě?
Jsem rád kvůli lidem, protože bojujeme o každého diváka. A se špatnými výsledky každý klub o diváky přichází. Myslím si však, že naši fanoušci mohou být z domácích duelů s Karvinou a dvou třetin s Novým Jičínem spokojeni.

První utkání ve vsetínském dresu odehrál proti Novému Jičínu obránce Filip Okuliar. Jak na vás působil?
Filipa jsme potřebovali vidět v zápase. V sobotu to moc nefungovalo ve třetí pětce, dostala vlastně všechny góly. Chtěli jsme udělat nějakou změnu, tak jsme sáhli do útoku a do obrany, kam šel právě Filip. Celá pětka rázem ožila a myslím, že Filip zvládl svůj první zápas velmi dobře.

Jak se budete připravovat na středeční derby?
Začneme od pondělí. Chtěli bychom konečně prolomit smůlu, která nás hlavně při domácích zápasech s Valmezem doprovází. Spousta kluků už tady hraje delší dobu a ještě se jim nepodařilo nad Bobry zvítězit. Uděláme všechno pro to, abychom ve středu odehráli celý zápas tak, jako proti Novému Jičínu druhou a třetí třetinu.