Vsetín zvítězil nad Kladnem a posouvá se na 11. místo!

Václav Trávníček • 07.12.2004

K l a d n o – Vsetínští hokejisté zvládli těžké utkání na kladenském ledě a i bez zraněného útočníka Jiřího Hudlera zvítězili 1:3. Valaši rozhodli v posledních dvou minutách třetí části, kdy nerozhodný stav 1:1 nejprve utnul Rostislav Klesla a při kladenské power play dal definitivní podobu výsledku Kamil Brabenec. Vsetínští si tak připisují tři body a v tabulce se posouvají před Třinec a Karlovy Vary.

- 30.kolo út 7.12.17:30
Rytíři Kladno
1:3(0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 36. Martin Frolík (F. Kaberle, Kalla) - 35. Veselý (Klesla, Somík), 59. Klesla (Somík), 60. Brabenec (Somík). Rozhodčí: Smeták - Český, Kostka. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2733.
Rytíři Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Špelda, P. Kasík, Jelínek, F. Kaberle - V. Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Hrdina, Klimt - Kysela, Zajíc, Horna - Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Němec, Mikel, Gýna, Gřegořek - Veselý, Brabenec, Somík - Dubec, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Kovář, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Zápas nezačal pro hosty ideálně. Neuběhly ani dvě minuty utkání a na trestnou lavici usedl za nedovolené bránění Demel. Domácí celek si však nevypracoval jedinou vážnější šanci a tak Vsetínští oslabení bez problémů ubránili. Na Orcta pak vyslal nebezpečnou střelu Selingr, ale kladenský gólman vyrazil. Do početní výhody šli hosté v jedenácté minutě, kdy za podražení putoval za katr Klimt. Podobně však jako Kladno, i Vsetín soupeřovu branku nijak nebezpečně neohrozil. Po vypršení Klimtova trestu střílel z mezikruží Vak, ale trefil ochrannou síť. Orcta nepřekonal ani Veselý, když trefil břevno kladenské klece. Rabat mohl pohnout se skóre v poslední minutě prvé třetiny, kdy na trestné lavici seděl hostující Gýna. Milan Procházka však z dobré pozice minul Čechmánkovu branku.

V úvodu druhé části se dvakrát skvělými zákroky blýskl Roman Čechmánek: Nejprve vychytal v samostatném nájezdu Jaroslava Kallu a poté bravurním skokem zabránil ve skórování Martinu Procházkovi. V polovině utkání pak mohl kladenské fanoušky rozjásat František Kaberle, ale jeho teč minula vsetínskou svatyni. Na druhé straně pálil z kruhu Radivojevič, jeho střelu však kladenský brankář bez větších problémů polapil. Hostujícího Čechmánka pak nepřekonal ani napodruhé Kalla a Ševcova bomba šla mimo. Skóre se měnilo až v pětatřicáté minutě, v druhé půlce vsetínské přesilovky. Kleslovu střelu vtipně tečoval Veselý a zaznamenal tak svůj první gól po nemoci. Rabat odpověděl takřka bleskurychle. Po stejné akci střela – teč – gól rozradostnil kladenské ochozy Martin Frolík – 1:1. Domácí se mohli radovat ještě jednou, ale sudí Smeták neuznal Kyselův střelecký pokus pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Rozhodnutí přišlo až ve třetí dvacetiminutovce. Tlak útoku Radivojevič – Vak – Demel sice ještě kýžený úspěch nepřinesl, ale na Kleslovu teč dvě minuty před koncem byl už kladenský gólman krátký. Vsetínský bek si najel před Orcta a šikovně dorazil střelu Radovana Somíka – 1:2. Domácí si vzali oddechový čas a kuli taktiku na závěrečných 120 vteřin. Ortc měl jít z branky, ale tlak hostů Rabatu power play dlouho neumožňoval. Šestý hráč naskočil místo Orcta až na konci devatenácté minuty. Ani hra bez brankáře však Kladnu nepomohla, třetí branku Valachů poslal do prázdné domácí klece Kamil Brabenec. Vsetínští se tak po náročném zápase vracejí domů s důležitými třemi body.

Antonín Stavjaňa (Vsetín): "Chtěli jsme dobře bránit střední pásmo a hrát na rychlé protiútoky. To se nám podařilo, hráči dodrželi stanovenou taktiku a utkání jsme z tohoto pohledu odehráli velice dobře. Poučili jsme se z minulého utkání ve Vsetíně, kde Tomáš Kaberle zásoboval útočníky dlouhými přihrávkami a Kladno z toho mělo hodně šancí. Na konci zápasu se k nám přiklonilo štěstí, protože utkání by asi více slušela remíza."

Zdeněk Müller (Kladno): "V utkání převyšovali obrany, na obou stranách bylo málo šancí. O výsledku rozhodl brejk domácích do naší otevřené obrany. Soupeř byl na konci zápasu šťastnější."