Z Kladna za tři body, Vsetín i podruhé vyhrál

Aleš Koňařík • 19.09.2004

K l a d n o - Vsetín navázal na předchozí vítězství nad Slavií a na kladenském ledě vybojoval výrhu 3:1. Cesta ke třem bodům byla hodně trnitá, Kladno totiž od 8.minuty vedlo zásluhou mladého útočníka Frolíka. Do poloviny utkání navíc Vsetín střílel pouze do tyček, hosté udeřili až po přestání dvojnásobného oslabení. Brabenec vyrovnal a v závěrečné desetiminutovce strhli vítězství na vsetínskou stranu Branko Radivojevič a Pavel Selingr.

- 4.kolo ne 19.9.17:30
1:3(1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 8.Frolík Martin (Kalla) - 36. Brabenec (Kowalczyk, Jaškin), 51.Radivojevič (Stantien), 57.Selinger (Pavliš). Rozhodčí: Kurmann - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:8, navíc Vlach (Vsetín) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4118. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Rytíři Kladno: Orct - Čech, Jelínek, Ševc, Tomáš Kaberle, Zeman, Špelda - Miloslav Hořava, Gardoň, Klimt - Michael Frolík, Patera, Procházka - Kysela, Zajíc, Horna - Havel, Kalla, Martin Frolík.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Frolo, Gřegořek, Kowalczyk, Klesla, Němec, Vašut, Hrabal - Zadina, Vlach, Brabenec - Hruška, Pavliš, Selingr - Radivojevič, Vak, Stantien - Dubec, Kovář, Gengel.
Ze zápasu plného šancí vyšel Vsetín vítězně opět díky výbornému Čechmánkovi v brance. Do poloviny utkání vedl domácí tým díky gólu Martina Frolíka a mohl své vedení potvrdil v přesilové hře 5 na 3 ve 29.minutě, kdy na hanbě pykali Gengel a Zadina. Jenže domácí tuto šanci nedokázali zužitkovat, což se ukázalo být rozhodujícím okamžikem zápasu. Když se totiž Vsetínu naskytla stejná šance, rozvlnil Orctovu síť útočník Kamil Brabenec.

Vsetín se na kladenském ledě uvedl vzhledem k předchozímu vítězství poměrně stylově a hned ve 2.minutě nastřelil Stantien po samostatném nájezdu tyčku Orctovy branky. Kladno kontrovalo šancí vycházející hvězdy Martina Frolíka a od té chvíle se hra přelévala od branky k brance. Byl to však právě Frolík, který poprvé rozjásal zaplněné tribuny kladenského zimního stadionu. Po pěkné individuální akci nedal Čechmánkovi šanci. Domácí opanovali hřiště, Vsetínu se jen ztěžka dařilo propracovávat se do šancí. Ovšem stejně jako proti Slavii, když už Vsetín dostal šanci, byl nebezpečný. Kovář uháněl přímo z trestné lavice na Orcta, ale opět jen zazvonil na tyčku.

Frolík, pro změnu Michael, mohl v úvodu druhé části napodobit svého bratra, ale Čechmánek byl po kombinační akci celé Paterovy formace na svém místě. Orct si pak mohl potřetí gratulovat, kterak Vsetínským postavil tyčky. Ke smůle hostů ji ve 24.minutě nastřelil Tomáš Frolo. Aktivnější domácí tým pak promrhal skoro dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, což Vsetínu zvedlo sebevědomí a díky Brabencově teči srovnal. Kladno pak v prvních deseti minutách třetí třetiny ostřelovalo Čechmánka ze všech možných pozic, ale vsetínský mág byl nad síly střelců s buldokem na hrudi.

Vsetín trpělivě číhal na svou šanci, která se naskytla po hrubém přehmatu kladenské obrany. Za Orctovou brankou vybojoval puk Stantien, který rychle přihrál na střed Radivojevičovi a filadelfský střelec poslal ranou z voleje Vsetín do vedení. Z výhry mám krásné pocity, zvlášť proto, že to bylo vítězství na venkovním hřišti. Mám radost, že jsem rozhodujícím gólem pomohl ke třem bodům. Za první gól mě čeká nějaké zápisné,“ zářil po zápase Radivojevič. Hosté dohrávali bez kapitána Vlacha, kterému švýcarský sudí Kurmann udělil za protesty desetiminutový trest. I bez svého lídra hosté své vítězství uhlídali a tři minuty před sirénou jej stvrdil přesnou ranou bezprostředně po vhazování Pavel Selingr.

Zdeněk Müller (Kladno): "Věděli jsme, že Vsetín bude po vítězství nad Slavií psychicky hodně nahoře. Po dvě třetiny jsme měli více ze hry i šancí, ale Čechmánek byl nad síly našich střelců. O osudu zápasu rozhodly přesilovky pět na třem. My jsme ji nevyužili, zatímco Vsetín ano."

TabaraZdislav Tabara (Vsetín): "Chtěli jsme produkovat dobrou obranu s napadáním ve středním pásmu a vyrážením do rychlých brejků. Ze začátku se nám tato hra dařila, ale pak jsme se dostali pod tlak a jen díky výbornému Čechmánkovi jsme prohrávali jen o jednu branku. Naštěstí jsme dokázali využít přesilovku pět na tři a v závěrečné třetině se nám díky dvěma šťastným gólům dokonce podařilo odvézt všechny tři body."