Vsetín v derby opět úspěšný, výhru trefil kapitán Vaněk

Václav Trávníček • 21.12.2013

Také sobotní derby dopadlo úspěšněji pro hokejisty Vsetína, kteří na ledě Valašského Meziříčí brali tři body za vítězství 3:2. O těsné výhře rozhodl kapitán Daniel Vaněk, jenž si v zápase připsal i asistenci u druhého gólu hostujícího celku. Vsetín opanoval valašské derby již potřetí v sezoně, v předchozích utkáních se radoval z výher 5:1 a 4:1. Svěřenci trenérů Weintritta a Hlobila zároveň prodloužili úspěšnou sérii, bodovali už počtvrté v řadě.

2. liga - 29.kolo so 21.12.17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:3(1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Škutchan R. (Heča), 23. Martiník (Varga Mir.) – 8. Vítek (Hurtík, Ševčík), 18. Kajaba (Hurtík, Vaněk), 30. Vaněk (Mikšovský). Rozhodčí: Czubaj – Ganger, Vengřín. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Matušenko, Řezáč, Kubáč, Martiník, Prycl, Kundera, Škutchan R., Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Randýsek, Slovák 2, Pavlas, Škutchan A.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Vrba L., Vrba F., Tichý, Žák, Farda, Báchor, Kajaba, Vaněk, Mikšovský, Kubo, Ševčík, Vítek, Kývala, Podešva, Hruška, Daněk, Janeba, Pokorný.
Zápas začal ve velmi opatrném tempu, bylo znát, že hned v úvodu nechce nikdo chybovat. První vážnější vzrušení bylo k vidění až v osmé minutě a byla z toho hned branka hostů, Slovákovi vypadl kotouč a David Vítek si věděl rady. V čase 07:06 tak otevřel skóre tohoto zápasu - 0:1.

Domácí hokejisté však brzy srovnali, v čase 09:44 nestačil Hromada na dorážku Romana Škutchana, který rozjásal domácí fanoušky - 1:1. Poté se hra hodně otevřela, jedna útočná akce střídala druhou a Bobři mohli jít do vedení, ve dvanácté minutě to byl Kundera, který bekhendovým blafákem trefil pouze tyč hostující svatyně. V tu chvíli byli domácí lepším celkem, ale přišla dvě vyloučení, to první ještě domácí ustáli, to druhé ale ne. V čase 17:56 potěšil hostující fandy Pavel Hurtík, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Další branku nám první třetina už nepřinesla a do kabin se šlo za stavu 1:2.

Vstup do druhé třetiny byl z obou stran hodně neurovnaný a brzy se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Toho využili domácí, střelu Miroslava Vargy sice ještě Hromada vyrazil, na dorážku Ondřeje Martiníka už ale nestačil - 2:2. Tato branka Bobry hodně zvedla a byli lepším celkem, hráli i několik přesilových her, za zmínku stojí veliká šance Davida Vargy, který však neuspěl a přišel trest. Hosté si s vlastní početní převahou věděli rady a tak Daniel Vaněk střelou mezi betony Slováka poslal hosty opět do vedení.

Na začátku čtyřiatřicáté minuty dostali hosté opět možnost přesilové hry a byl to brankář Slovák, který Bobry několikrát podržel. Druhá třetina skončila nerozhodně, hosté však vedli 2:3.

Hned v úvodu třetí periody mohl zvýšit náskok hostů Pokorný, ten však v nejdůležitější chvíli pouze minul bránu Slováka. Hrál se vyrovnaný hokej, Vsetín kontroloval vedení a domácí se nemohli dostat do žádné větší šance. V patnácté minutě třetí části vstřelili hosté čtvrtou branku, ta ale následně nebyla uznána. Podle rozhodčích byla vstřelena až po odpískání. Domácí ještě v závěrečných minutách zkoušeli hru bez brankáře, nebyli ale úspěšní. To znamená, že Vsetín ukořistil všechny tři body.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, první třetinu jsme odehráli dobře, měli jsme ji pod kontrolou, soupeře jsme přehráli i přestříleli. Ve druhé třetině jsme udělali zbytečný faul, dostali jsme branku na 1:1 a soupeř nás začal trochu zatláčet. Udělali jsme další zbytečné fauly a dostali jsme Bobry do hry. Ve třetí třetině jsme si sice znovu neodpustili hloupá vyloučení, ale myslím, že jinak jsme se celkem vrátili ke hře z první třetiny. Zápasy si ale zbytečně komplikujeme, místo abychom soupeři odskočili, tak jsme vylučovaní a soupeři tak pomáháme. Jsem rád, že jsme poslední zápasy zvládli, ale je třeba se z toho poučit. Sice si o tom vykládáme furt, ale některým to asi musíme nalívat do hlavy denodenně. V těžších zápasech nás to totiž může stát body."

Jan Vavrečka (trenér Valašského Meziříčí): „Myslím si, že to byl velice pěkný zápas. Hrálo se nahoru dolů, což se v našem případě stává málo kdy, že hrajeme tak otevřený hokej. Myslím si, že jsme nepředvedli vůbec špatný výkon, ale sportovní život je bohužel o tom, že vyhrát může vždy jen jeden a dnes to byl Vsetín, který dal o jednu branku víc.“