Bobři brousí zuby vol. 3: Zvítězí Vsetín i v třetím vzájemném měření sil?

Filip Bazala • 20.12.2013

Poslední zápas roku 2013 je tady a bude mít tu nejlepší příchuť - derby! Valašské Meziříčí však hraje předposlední zápas díky odloženému utkání s Frýdkem. I tak bude mít souboj vyhecovanou atmosféru, ve které bude chtít každý uspět a zpříjemnit si tak konec roku či vánoční svátky. Obě mužstva se v poslední době zvedla, ale kdo je na tom skutečně lépe ukáže až samotný souboj. Mírnou výhodu bude mít tým v domácím prostředí. Jak utkání dopadne? Přijďte se podívat v sobotu 21.12. od 17:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Vsetín v posledním zápase nezazářil, ale ani nepohasl. Bohužel i přes drtivou převahu, hlavně co se střel na branku týče, nedokázali Valaši zvítězit a tři vteřiny před konce prodloužení po střele Horáka inkasovali a museli se spokojit s pouhým bodem.

Nyní před Vsetínem stojí soupeř polohově nejbližší a půjde o pravé valašské derby. Zelenožlutým borcům se se soupeřem od soutoku rožnovské a vsetínské Bečvy letos daří. Bobři ve dvou utkáních překonali obranu Vsetína pouze dvakrát, zatímco devětkrát inkasovali. Svěřenci trenéra Weintritta a Hlobila se budou muset obejít znovu bez Martina Ambruze a zvlášť v zápase proti Bobrům to bude citelná ztráta.

Nynější vsetínský útočník hrál na soupeřově straně po dobu dvou sezón, ve kterých patřil mezi hlavní tahouny Valašského Meziříčí, když nasbíral celkově 60 bodů za 28 branek a 32 asistencí. Martin Ambruz by však měl být na zápase přítomen a se svými postřehy a názory nápomocen svému nynějšímu mužstvu.

Poslední Valmez si chce proti Vsetínu před Vánocemi spravit chuť

Valašskému Meziříčí i přes zlepšené výkony stále patří poslední místo v tabulce. Změnit to budou chtít ihned v zápase se Vsetínem, kdy budou mít šanci se z nepříznivého místa odlepit. Bobry může taky trochu utěšit fakt, že mají zápas k dobru s Frýdkem-Místkem, který odehrají mezi svátky.

Trenér Vavrečka dokázal stabilizovat kádr a díky posilám z okolních týmů se vytvořila konkurenceschopná parta, jenž zcela jistě v zápase proti Vsetínu bude chtít uspět za tři body. Valmez v posledních sedmi utkáních čtyřikrát zvítězil, což je velmi dobrá bilance na tým z poslední příčky tabulky. Poslední tři zápasy však Valmez prohrál, když inkasoval 17 branek a pouze tři vstřelil. Nelichotivá bilance před derby, ale o to více chuť to ve vyhecovaném zápase otočit ve svůj prospěch.

Nápomocni budou základní stavební kameny. V bráně by se měla objevit jasná jednička v týmu Jiří Slovák, jenž v minulém zápase nenastoupil, když své premiérové utkání odchytal za muže brankář vítkovické juniorky René Svoboda. Ani on však nedokázal prohře Bobrů zabránit, ale výraznou měrou dopomohl vybojovat alespoň bod.

Obranné řady Bobrů střeží nejproduktivnější Jan Heča (3+8), Werner Hartmann (2+6) nebo Lukáš Zábojník (0+3). V útočných řadách mají Bobři jak zkušené borce, tak i dravé mládí, jako např. Nejproduktivnější Miroslav Varga (13+6). V těsném závěsu jsou bratři David Varga (9+8) a Martin Varga (6+9). Činí se i mladík Ondřej Kubáč (7+6) nebo klubová skoro už stálice Ondřej Martiník (5+7). Z řad těch zkušenějších budou nápomocni Robin Pavlas (4+1) nebo Roman Škutchan (1+4).

Bobři Vsetín letos ještě neporazili, podaří se jim ve třetím měření sil v sezóně konečně urvat body pro sebe? Přijďte se podívat na vlastní oči a povzbuďte své oblíbence.

Pravděpodobné sestavy:

O zraněních nebo případných vynucených neúčastích v třetím derby sezóny z tábora hostů zprávy žádné nejsou. Na straně Vsetína je jistá neúčast Martina Ambruze, ale jinak by zelenožlutý tým měl být v plné polní. V brance se počítá s klubovými jedničkami, tedy na straně domácích Jiří Slovák a za straně Vsetín Petr Hromada.

Valašské Meziříčí: Slovák (Svoboda) – Deutsch, Hartmann, Heča, Kvapil, Řezáč, Zábojník – Prycl, Randýsek, Martiník, Varga Mir., Pavlas, Varga Mar., Slovák II., Škutchan R., Škutchan A., Varga D., Kubáč, Kundera.

Vsetín: Hromada (Plšek) - Farda, Žák, Vrba L., Vrba F., Báchor, Hurtík, Farda - Kajaba, Vaněk, Vítek - Mikšovský, Ševčík, Kubo - Kývala, Pokorný, Hruška P. - Podešva, Daněk, Janeba.