Vsetín rozhodl o vítězství nad Opavou ve 3. třetině

Jan Tajzler, Kristýna Zigmundová • 25.01.2017

Středeční utkání mezi domácím Vsetínem a hosty z Opavy slibovalo zajímavý duel, neboť oba celky v novém kalendářním roce nepoznaly hořkost porážky. Zelenožlutí však nechtěli připustit, aby na svém stadionu poprvé v sezoně prohráli a již po 1. třetině se chopili dvoubrankového náskoku. Slezané se do hry dostali v závěru prostředního dějství, ke kontaktní brance jim dopomohly dvě po sobě jdoucí početní výhody. Definitivní rozhodnutí tak přinesla až závěrečná třetina. Vsetín během dvou minut odskočil na 5:1, celkově zvítězil 6:2 a nadále drží domácí neporazitelnost.

2. liga - 36.kolo st 25.1.17:30
Hokejový klub Opava
6:2(2:0, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 10. Luka (Kobylík, Kucharczyk), 16. Mojžíš (Čuřík), 46. Vítek D. (Finsterle), 46. Finsterle (Pokorný, Vítek D.), 47. Hořanský (Luka, Kucharczyk), 51. Luka (Hořanský, Čech) – 40. Mosler (Šindelář, Wolf), 56. Kilnar (Wolf, Mosler). Rozhodčí: Vaněk – Bubela, Zedník. Vyloučení: 6:4 - navíc Rousek (OPA) 10 min. ZHK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1407. Střely na branku: 47:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Mojžíš, Jeník, Janáček, Hryciow, Čech, Kobylík – Hořanský, Kucharczyk, Luka – Kolařík, Vávra, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Finsterle, Pokorný, D. Vítek.
Hokejový klub Opava: Wanecki (47. Urbisch) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok, Selingr, Kilnar, Chalupa, Vítek J., Svoboda, Pavelek, Černý L., Fedor, Rousek, Sysala.

Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, že Opava přijela na Lapač bránit. V první třetině vyslala na domácí bránu pouze tři střely. Naopak Valaši se v 10. minutě dostali do vedení. Richard Kobylík přihrál na levý kruh Vladimíru Lukovi, který poslal kotouč do horní části brány. Následně se Vsetín tlačil čím dál víc do útoku. Většinou ale posílal kotouče z modré čáry a ty hostujícího gólmana neohrozily. Poté se ale na modré ujal kotouče Pavel Mojžíš, který je na tyto střely expert, a tomu se kotouč za záda Waneckého dostat podařilo. Hosté i nadále setrvali v obranné hře a do útoku se nehnali.

Ve druhém dějství dal hostující tým Valachům dvakrát výhodu hry v přesilovce. Hru v početní výhodě ale domácí tým nevyužil. Je totiž známo, že Valachům se hra v přesilovce už delší dobu nedaří hrát tak, jak požadují trenéři. Ve 28. minutě mohl zakončovat akci Jakuba Čuříka René Kajaba, který ale odkrytou bránu netrefil. Jediný celek, které v této periodě skóroval, byl ten opavský. Do konce třetiny zbývalo 53 sekund, když se z vrcholu levého kruhu prosadil Patrik Mosler.

Po vyrovnané první i druhé třetině následovala pro Opavu studená sprcha. Ve 46. minutě nahrál Lukáš Finsterle do před brankového prostoru Davidu Vítkovi, který poslal kotouč mezi betony hostujícího gólmana. Neuběhla ani půlminuta a Lukáš Finsterle si připsal i bod za branku. Finsterle vystřelil z kruhu a hostující gólman si kotouč sám tečoval do brány. Sérii gólů ukončila branka Adama Hořanského, kterému na pravý kruh nabil Vladimír Luka. To byla poslední kapka pro hostujícího gólmana Waneckého, kterého vystřídal Urbisch.

V 50. minutě mohl Štěpán Jeník dopomoct soupeři k brance. Jeník se vydal za kotoučem do obranného pásma a zadovkou nahrál hráči, který jel za ním. Ke smůle domácího obránce to byl jeden z hráčů hostů, který této příležitosti okamžitě využil a vystřelil na Hromadu. Jeník si hned na to uvědomil svou chybu a podíval se směrem, kterým kotouč poslal. V tu samou chvíli spadl na Hromadu. Jen díky tomuto incidentu nemohl být gól hostů uznán.

V 51. minutě ale Valaši skórovali po šesté. Adam Hořanský oplatil laskavost Vladimíru Lukovi a nabil mu do perfektní pozice na pravý kruh, odkud se Luka trefil mezi betony. Opava ještě v 56. minutě upravila skóre na konečných 6:2, když Aleš Kilnar dostal kotouč nad pravé rameno Hromady.

Pavel Hulva (trenér HC Slezan Opava): Myslím si, že jsme byli dvě třetiny vyrovnaném soupeřem. Bohužel se nám to ve třetí třetině po oslabení rozpadlo a dostali jsme tam tři góly. Síla Vsetína se ukázala, takže gratuluji k vítězství.

Luboš Jenáček (trenér VHK ROBE Vsetín): Dneska jsem se střetli se soupeřem, který je ve formě. Opava měla šest vítězných zápasu v řadě a určitě je to urputný soupeř. I v těch předešlých zápasech to s nimi bylo těžké. Po delší době jsme měli lepší vstup do utkání, i když jsme to nevyjádřili brankami. Myslím si ale, že jsme v první třetině měli hodně střel a hodně šancí. Naopak soupeř měl snad tři střely na branku. Paradoxně ta druhá třetina nebyla tak dobrá jako ta první, ale určitě jsme nehráli tak špatně, abychom ji 0:1 prohráli. Naštěstí máme silné třetí třetiny, ve kterých jsme nepřipustili drama a branky jsme tam nakonec dali. Samozřejmě, pořád tam chyby jsou, ale dneska za ten vstup do utkání a nasazení můžeme kluky pochválit. Samozřejmě jsou tam ale věci, na kterých budeme hodně pracovat.