Přípravu na ledě Opavy prohráli Valaši po nájezdech

Radek Bařina • 13.08.2015

Druhý přípravný zápas sehráli hokejisté VHK Vsetín na ledě Opavy. Do zápasu vstoupili dobře a po 26. minutách vedli zásluhou Podešvy a Řezáče 2:0. Domácí se ale nevzdali a ještě ve druhé třetině dokázali manko smazat, když Plška v brance překonali Jakub Vítek a velezkušený Pavel Selinger. Tentýž hráč dal nakonec výsledku i konečnou podobu, když slavil vítěznou branku v penaltovém rozstřelu. Slezané tak zdolali VHK 3:2 po samostatných nájezdech.

Příprava - přát. čt 13.8.18:00
Hokejový klub Opava
3:2sn(0:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Vítek (Tůma), 38. Selinger (Měch, Vítek), rozh. náj. Selinger – 1. Podešva (Báchor, Vítek), 26. Řezáč (Podešva, Ondráček). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 394. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Hokejový klub Opava: Šafránek - Kysela, Vrabel, Černý, Tichý, Tuma, Pavelek, Mosler, Borunský, Měch, Herman, Rousek, Vítek J., Kocián, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa, Selinger, Baďura, Trčka.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Žák, Hryciow, Báchor, Řezáč, Žabčík, Štědrý - Kubo, Dvořák, Vávra - Vítek, Ondráček, Podešva - Finsterle, Daněk, Jurík - Kývala, Kuchařík, Hlaváč

Duel začal rychlou brankou Vsetína, která padla již po pětapadesáti sekundách hry a jejímž autorem byl Jan Podešva. Následující minuty nic zajímavého nepřinesly, zajímavější hokej nabídla až druhá polovina úvodní periody.

V 11. minutě usedl na trestnou lavici domácí Měch a Vsetín měl možnost první přesilové hry. V té se ke střeleckému pokusu dostal Finsterle, kotouč ale opavská obrana k Šafránkově bráně nepropustila. Další střeleckou příležitost si hosté vypracovali již za vyrovnaného počtu hráčů, Šafránek byl ale pozorný a připsal si úspěšný zákrok. V 16. minutě zahrozili také domácí, když Selingr ujel vsetínským zadákům, avšak na brankáře Plška v úniku následně nevyzrál. Závěr třetiny nabídl opavskou přesilovku, jejíž část si domácí přenesli do druhého dějství.

Žádná vážnější možnost ke skórování se ale nezrodila, ta přišla opět až při hře pět proti pěti. Z předbrankového prostoru vystřelil Herman, jeho pokus z ideální střelecké pozice ale gólman Vsetína vyrazil. Chvíli poté usedli v krátkém sledu na trestnou lavici dva opavští hráči - Vítek s Měchem, a vsetínský Hryciow. Hosté s početní výhodou naložili povedeným způsobem, vedení Valachů navýšil Jakub Řezáč.

Opavská odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. Do samostatného úniku se po přihrávce Tůmy dostal Jakub Vítek, jenž snížil zpět na rozdíl jedné trefy. Po vyloučení vsetínského Žabčíka dostali možnost přesilové hry také domácí borci. Za zmínku stojí zejména bekhendový pokus Wolfa, ten ovšem vyrovnání neznamenal. Ve 31. minutě napřáhl z levého kruhu Selingr a jeho rána minula jen o centimetry bližší tyč.

Ve 37. minutě otestoval Šafránkovu pozornost Žabčík, strážce domácí svatyně však pokus z pravé strany hrací plochy vykryl. Ještě v téže minutě oslabil svůj tým hákováním hostující Štědrý, čehož využil Pavel Selingr, jenž obstaral vyrovnávací trefu. Krátce před druhou sirénou ještě vypálil Svoboda, Plšek se však zaskvěl hbitým levým betonem.

Třetí dvacetiminutovka začala obrovskou příležitostí na straně Vsetína. Kubo se zjevil sám před Šafránkem, opavský brankář ale předvedl famózní zákrok a švihem lapačkou ránu z bezprostřední blízkosti zneškodnil. Na Šafránka si chvíli poté nepřišel ani Finsterle. V následující přesilové hře musel gólman Slezanu pochytat také střely Hryciowa a Řezáče.

Vsetín byl v tu chvíli nebezpečnějším týmem, Slezan zahrozil až ve 48. minutě zásluhou Vrábela, jehož pokus však Plšek vyrazil nad horní tyč. Zkraje 57. minuty se Žák vrhl obětavě do rány Selingra a vsetínský hokejista se poté jen velmi těžce zvedal z ledu. O minutu později se zkoušel na druhé straně prosadit střelou z úhlu Kývala, stav se ale neměnil. Ostrý projektil vyprodukoval chvíli poté Dvořák, Šafránek byl ale pozorný.

Rozhodnout tak musely stejně jako v utkání s Novým Jičínem samostatné nájezdy. V těch neuspěl na straně Vsetína ani jeden hráč (Finsterle, Jurík, Daněk), zatímco za Opavu uspěl Pavel Selingr, který svou druhou trefou v utkání rozhodl o konečném vítězství Slezanů.

David Musial (HC Slezan Opava): „Na to, že to byl přípravný zápas, se hrál opravdu výborný hokej. Brzy jsme sice dostali gól a v prvních pěti minutách byli kluci ještě někde na bazénu, ale pak jsme do toho šlápli a hráli velmi dobře.“