Valaši v Opavě připustili drama, ale další tříbodový zisk jim neunikl

Jan Tajzler • 12.10.2016

Vsetínští hokejisté tentokrát vyrazili k utkání do slezské metropole Opavy. Zelenožlutí si v 1. třetině dokázali vytvořit hned několik slibných šancí, ale nakonec se ujala pouze nenápadná střela Davida Vítka. Svěřenci trenéra Dopity rozpoutali střelecké hody v prostředním dějství, kdy dokázali Opavě odskočit na 4:0, ale rychle získaný náskok se záhy ztenčil na rozdíl dvou branek. Vsetínští v závěrečné třetině pojistili vedení, ale v závěru připustili velké drama, když Opava dokázala snížit na rozdíl jediné branky, i přes závěrečný tlak, podpořený power-play a početní výhodou, se však domácím srovnat nepodařilo a tři body putují na Valašsko.

2. liga - 9.kolo st 12.10.18:00
Hokejový klub Opava
4:5(0:1, 2:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 33. Chalupa (Pavelek), 37. Chalupa (Černý), 48. Polok (Grygar), 59. Pavelek (Herman) – 13. D.Vítek (Janáček), 21. Kobylík (Kolařík, Kucharczyk), 24. Šilhavý (Kajaba), 26. Pokorný (Zúbek, Hořanský), 45. Kajaba (Šilhavý, Mojžíš). Rozhodčí: Obadal – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:7, navíc D. Vítek (VSE) 10 min. OT za ZHK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 380. Střely na branku: 380. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 4:5.

Hokejový klub Opava: Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Tůma, Šindelář, Vrabel – Wolf, Polok, Vítek J. – Grygar, Chalupa, Selingr (C) – Herman, Pavelek, Černý L., Svoboda, Štindl, Rousek.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Mojžíš (C), Kobylík, Janáček, Hryciow, Vrba, Žák, Stuchlík – Kucharczyk, Vávra, Kolařík, Finsterle, Čuřík, Čech, Zúbek, Pokorný, Hořanský, Vítek D., Šilhavý, Kajaba.

Domácí celek ze začátku utkání dokázal se svým soupeřem udržet krok, což na dlouho skončilo ve třinácté minutě utkání. Šikovnou střelou vyzrál na Šafránka David Vítek, jehož dělovku se sice pokusil opavský gólman schovat do lapačky, ale nebyl úspěšný. Do konce první dvacetiminutovky nabídl hostující tým Opavě dvě přesilovky, které však zůstaly nevyužity.

Zelenožlutí pak zaznamenali výborný start do druhé třetiny. Už dvacet osm sekund po jejím začátku se zpoza opavské brány vyřítil Radim Kucharczyk, jehož přihrávku se pokoušel využít neúspěšný Jan Kolařík, po kterém si kotouč přebral do režie Richard Kobylík a dorážkou jej poslal za záda domácího brankáře podruhé. Jen o tři minuty později zavítal černý kus pryže do kasy Opavy opět. Vojtěch Šilhavý si nabruslil až před Šafránka, který na jeho střelu nestačil zareagovat. Ve 26. minutě se po střele Dominika Pokorného vsetínská střídačka mohla radovat ze slibně se budujícího náskoku.

Opavský celek se po půlce druhé třetiny dokázal vzchopit. Zásluhou Petra Chalupy, který skóroval z dorážky měl domácí tým na čem stavět. Po pár minutách bylo jasno, že bude pro opavské mužstvo i fanoušky Petr Chalupa hrdinou středečního zápasu, když se mu povedlo v oslabení využít odkryté kasy a snížit na 2:4.

Vsetínsý tým si mohl začít dělat obavy s nebezpečně přibližujícím se soupeřem, ale krátce po startu poslední dvacetiminutovky své spoluhráče uklidnil vsetínský útočník René Kajaba, který zvýšil náskok svou dělovkou, jež prosvištěla kolem Šafránka a zakotvila v bráně domácích. Opava však nepřestala vzdorovat. Tomáš Polok potrestal vsetínský tým za faulování a začal tak připravovat půdu na pořádné drama. Necelé dvě minuty před koncem utkání se podařilo Bohumilo Hermanovi společně se Zdeňkem Pavelkem pláchnout vsetínské obraně a podvedlo se jim rychlou předávkou puku obalamutit Hromadu, jenž Pavelkovu střelu nevychytal.

Po pár sekundách sáhli domácí ke hře bez brankáře, ale početní výhoda jim k vyrovnání nestačila a tak nakonec vedoucímu celku tabulky podlehli s rozdílem jednoho gólu.

Luboš Jenáček (Vsetín): Se třemi body jsme spokojeni, s hrou ne. Měli jsme ve druhé třetině dobrých dvanáct minut, kdy jsme odskočili na 4:0, ale přišlo znovu podcenění situace, odstoupili jsme od naší hry a soupeř se dostal do zápasu. Z naší strany už to bylo takové nervózní, nevím jestli se kluci báli o výsledek, ale bylo to špatné. Takovému týmu, jakým si myslíme, že jsme, by se nemělo stávat, že vedeme čtyřbrankovým rozdílem a nakonec je z utkání ještě drama. Pochvalu zaslouží čtvrtá lajna, která svůj mini zápas vyhrála poměrem 3:0 a plnila si to, co jsme po ní chtěli.