Na derby se už těším, směje se Richard Kobylík

Kristýna Zigmundová • 25.01.2017

Dvacetiletý obránce v zápase proti Opavě předvedl perfektní nahrávku, která pomohl jeho týmu dostat se do vedení. Je si ale vědom chyb, kterých se jeho tým dopouští, hlavně v přesilovkách. „Určitě na nich musíme zapracovat, protože přesilovky v hokeji jsou a budou a můžou pro nás rozhodnout zápas.“ Co řekl k výkonu týmu? „Vyhráli jsme, body jsou doma a na kontě máme už 13. výhru. Co víc si přát? Výkon to byl dneska výborný,“ směje se hned po zápase.

Jak hodnotíte zápas?

Podle mě jsme nezačali nejlíp, ale podařilo se nám jako prvním vstřelit branku. Ve druhé třetině pro nás bylo důležité, že jsme vedli 2:0, protože nám soupeř dal gól a snížil tak na 2:1. Nám se celou třetinu nedařilo dostat se přes obranu, a tak jsme byli moc rádi, že nevyrovnal. Sice jsme tam měli nějaké šance, ale nakonec jsme tu třetinu prohráli 0:1. Třetí třetiny nám teď v poslední době vycházejí, takže jsme spoléhali na to, že se nám podaří ještě pár branek vstřelit. Nakonec se nám to taky potvrdilo a v poslední třetině jsme Opavu přehrávali, jak ve hře v útoku, tak v obraně.

Na první branku jste nahrával, můžete tuto situaci popsat?

Já jsem trefil prvního hráče a od něj se to odrazilo na hokejku Vladimíru Lukovi, který to tam z první střelil.

Jeden z hostujících hráčů vás tam nepříjemně narazil na hrazení.

No, já to už trochu čekal, takže jsem měl čas se na to připravit. Nakonec z toho byl pro dotyčného i trest, což bylo pro nás super, protože přesilovka je vždycky dobrá.

Přesilovky jsou jistě dobré, ale vám se v nich už delší dobu nedaří střílet góly.

To je pravda. Už od začátku sezóny se o tom bavíme a nepřijde mi, že bychom se v nich nějak zlepšovali. Určitě na nich musíme zapracovat, protože přesilovky v hokeji jsou a budou a můžou pro nás rozhodnout zápas.

V oslabeních se vám ale daří, dokonce i útočíte.

Jo, oslabení nám z nějakého důvodu jdou líp než ty přesilovky. Možná je to tím, že v přesilovkách málo střílíme na bránu a v oslabení si potom troufneme s kotoučem vyjet a ještě soupeře ohrozit.

Říkal vám trenér něco k přesilovkám Opavy? Přece jenom dnes padly oba góly hostů z přesilovky a Opavě se v nich dařilo už v minulém zápase.

Na Opavu jsme se vůbec nepřipravovali. Věděli jsme, že chceme vyhrát a s tím jsme i do toho zápasu šli. Oslabení nám v celku jdou, ale někdy se nám tam něco nepovede, špatně zhodnotíme situaci a oni nám vstřelí branku. O tom ale hokej je. Opavě se ale dneska dařilo v přesilovkách víc než nám.

Jak hodnotíte výkon celého týmu?

Vyhráli jsme, body jsou doma a na kontě máme už 13. výhru. Co víc si přát? Výkon to byl dneska výborný.