Vsetín porazil Jestřáby i napotřetí a přiváží z Hané tři body

Lubomír Tesař, Václav Trávníček • 28.01.2009

P r o s t ě j o v - Potřetí v sezóně se vsetínští hokejisté utkali s Prostějovem. Potřetí vyhráli, potřetí nastříleli minimálně šest branek. Valaši ve středu večer navázali na první dvě vzájemná utkání s Jestřáby (6:2, 6:1) a odvezli si z Hané tři body. Posedmé v šesti zápasech za sebou se trefil vsetínský útočník Marek Knebl, jeho spoluhráč Daniel Vaněk si dort k dvaadvacátým narozeninám osladil dvěma přesnými zásahy. Za domácí se dvakrát radoval někdejší vsetínský hráč Michal Novák. Šestinásobný mistr potvrdil stávající herní pohodu - z posledních šesti utkání prohráli svěřenci kouče Hlobila pouze jednou.

- NČ st 28.1.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
3:7(1:2, 0:3, 2:2)
Branky nahrávky: 12. Dostál (Skokan, Hlouch), 48. Novák (Holuša, Kolibár), 59. Novák (Holuša) - 3. Knebl (Podešva), 17. Vaněk (Matula), 21. Štraub (Mikeš, Hrňa), 28. Mikeš (Zavrtálek), 35. Ašer (Podešva), 43. Podešva, 60. Vaněk. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 3:6, 3:7.
LHK Jestřábi Prostějov: Tuček (28. Hrazdíra) - Doseděl, Kolibár, Buček, Staněk, Jedlička - Hlouch, Skokan, Dostál, Holuša, Novák, Janečka, Sedlář, Raymond, Rak, Cik.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Šimek, Pšeja, Zavrtálek, Černý, Matula, Blažek - Knebl, Mikeš, Štraub, Tesařík, Vaněk, Ašer, Klabačka, Gajdošík, Podešva, Hrňa, Gergela.
Boj mezi Jestřáby a Valachy ze Vsetína mnoho hokejové krásy nepřinesl, domácí do zápasu vlétli sice s velkým nadšením, to však postupně upadalo, až zmizelo úplně. Příčinou toho byl také brzy inkasovaný gól, který padl po dorážce Marka Knebla. Vsetínský útočník se před brankou Tučka zorientoval ze všech zúčastněných nejlépe a svou střelou otevřel skóre zápasu. I přes špatný začátek měli v několika následujících chvílích navrch domácí Hanáci, ovšem jejich akce postrádaly přesné zakončení. Vyjímkou byla souhra elitního útoku Jestřábů z 12. minuty, kterou dovedl k úspěchu Petr Dostál. Tlak Prostějova pak ještě umocnila vyloučení hostů, dostat Jestřáby do vedení díky tomu mohl Janečka, jeho projektil se ovšem otřel jen o břevno Plškovy branky. Pravidlo nedáš – dostaneš potvrdil o pár sekund později Daniel Vaněk, který využil hrubou chybu jestřábí obrany. Druhý gól v brance Tučka byl zřejmě zlomovým bodem utkání, od tohoto okamžiku převzali otěže zápasu Vsetínští.

Zelenožlutí se sice do konce první třetiny už neprosadili, ale hned po přestávce navyšoval skóre Josef Štraub. Další zásah Valachů přišel v přesilové hře z 28. minuty, když přesně zamířil Josef Mikeš. Po čtvrté obdržené brance usoudil domácí brankář Tuček, že jeho čas mezi třemi tyčemi dnes vypršel a přepustil své místo Emilu Hrazdírovi. Ovšem i za jeho zády se červené světlo také brzy rozsvítilo. Konkrétně to bylo necelých šest minut před druhou sirénou, když z mezikruží napřáhl Jakub Ašer- 1:5. Domácím příznivcům v té době již bylo jasné, že tentokrát s body počítat nemohou, naopak začali se bát, aby utkání pro Jestřáby neskončilo debaklem. Jediným hráčem Prostějova, který měl chuti a sil dost, byl Petr Janečka. Ten se těsně před druhou přestávkou neohroženě prokličkoval až před Plška, který perfektně kryl nejen jeho pokus, ale i následnou dorážku Nováka.

Vsetín vstoupil gólově i do závěrečné části, a to díky Martinu Podešvovi. Na brance měl ovšem lví podíl domácí obránce Kolibár, který Podešvovi naservíroval puk jako na zlatém podnose. Jestřábi měli v utkání proti Vsetínu bezpočet přesilových her. Jedné z nich využil ke vstřelení branky Michal Novák, gól padl při hře 6 na 4, když rozhodčí signalizoval druhý trest pro hosty krátce po sobě. I tak dvanáct minut před koncem vedl Vsetín o čtyři branky a o své vítězství se nemusel strachovat. Zbytek utkání se proto dohrával prakticky bez obran, a do hry se dostali také hráči dosud zahřívající střídačky. K posledním úpravám skóre došlo v 59. a 60. minutě, nejprve se znovu prosadil domácí Michal Novák, deset sekund před závěrečným hvizdem sudího pak dal výsledku konečnou tvář 3:7 vsetínský Daniel Vaněk.

Viktor Hlobil (trenér VHK Vsetín): „Prostějov hrál v první třetině systém, kterým nás přehrával. V těch chvílích nás hodně podržel Lukáš Plšek. Ve druhé části jsme však hru domácích přečetli a začali jsme těžit z chyb, kdy nám domácí odevzdávali kotouče a my dokázali nabídnuté šance proměňovat.“

Aleš Flašar (trenér HK Jestřábi Prostějov): „Zápas to byl možná v první třetině, kdy jsme měli perfektně sehrané akce a fůru šancí, ale neproměnili jsme je. Ve druhé a třetí třetině to byl od nás ostudný výkon, za který se musím stydět. Zápas se dnes prostě lámal v první třetině, v níž nás Lukáš Plšek vychytal.“