Vsetín si připisuje další tři body, Jestřáby zlomila třetí třetina

Kristýna Guricová, Václav Trávníček • 25.02.2009

V s e t í n – Poměrně hladké vítězství si po středečním utkání připisují vsetínští hokejisté. Po dvou třetinách, kdy hráči VHK drželi nad Prostějovem jednobrankový náskok, se na Lapači rozpoutaly střelecké hody. Přestože Valaši využili minimum šancí, poslali puk za záda hostujícího gólmana Tučka třikrát, čímž utkání rozhodli. Po třetí brance, kterou vsítil útočník Pavel Marek, Jestřábi rezignovali. Čestný úspěch v podobě branky na 4:1 si připsal Lukáš Buček, šlo ale jenom o kosmetickou úpravu výsledku.

- NČ st 25.2.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:1(1:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 17. Mikeš (Černý), 43. Podešva (Mikeš), 44. Marek (Gergela), 52. Podešva (Hrňa) - 57. Buček (Janečka). Rozhodčí: Kusý. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1368. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Haschka, Bezouška, Šimek, Zavrtálek, Pšeja, Černý, Rajnoha - Knebl, Hrňa, Ašer, Mikeš, Štraub, Tesařík, Gajdošík, Gergela, Vaněk, Marek, Klabačka, Podešva. Trenéři: Viktor Hlobil, Jaroslav Plachtovič.
LHK Jestřábi Prostějov: Tuček - Jedlička, Buček, Giba, Doseděl, Plzák, Falter, Bauer, Staněk - Janečka, Cik, Hlouch, Dostál, Skokan, Berčák, Rak, Sedlář, Učník, Skácel, Matoušek Trenéři: Aleš Flašar, Josef Ovečka.
Úvod středečního druholigového utkání VHK s Prostějovem byl neslaný-nemastný. Ani jeden mančaft se do hry příliš nehrnul a tak na ledě prvních pár minut úřadoval alespoň hlavní sudí. Když v čase 2:59 vyloučil jednoho z hostí, dostali domácí první příležitost přesilové hry – hned v jejím úvodu však přišli o pásmo a když se jich v polovině páté minuty na ledě objevilo šest, bylo po přesilovce. První vážnější šance utkání se tak rýsovala až na konci 8. minuty, kdy se snažil Štraub najít přihrávkou svého spoluhráče před brankovištěm, avšak jeho záměru si povšiml také brankář hostí a puk těsně před Mikešem odrazil do bezpečí.

Po Zavrtálkově hrubce ve 12. minutě se však své příležitosti snažil chopit také hostující Dostál a k překonání Plška ležícího v brankovišti mu chybělo opravdu málo. A lehce zelenožlutým nebylo ani o chvíli později, kdy se do akce 2 na 1 vyřítili Sedlář s Rakem, druhému jmenovanému však přihrávka od Sedláře směřovala pouze mezi brusle. Když v čase 14:41 usedl za katr další z hostí, blýsklo se domácím na lepší časy – i přes to, že při přesilovce nepředváděli nic světoborného, i s trochou štěstí se kotouč se po Mikešově příhře před branku odrazil od brusle jednoho z Prostějovských přímo za Tučka a do kabin tak odcházeli Valaši s minimálním vedením 1:0.

Do druhého dějství vstoupili mírně aktivněji hosté, přičemž v útočném pásmu úřadoval především Učník, jenž to nadvakrát zkoušel na vsetínského brankáře. Snahu Prostějovských však ve 23. minutě utlumil Plzák, který se nechal vyloučit za vysokou hůl hned na 2+2 minuty. Kdo však od domácích čekal nějaký tlak, musel být zklamán. V prodloužené početní převaze totiž Valaši zkazili co mohli a do slibné akce se dostal asi jen Tesařík, který však z úhlu minul prázdnou klec. Oko diváka tak v polovině utkání potěšilo aspoň trio Mikeš – Štraub – Hrňa, kteří předvedli perfektní akci před prostějovskou svatyní, Hrňa na konci řetězce však nedokázal zakončit.

V zápětí však Valaši chybovali – na trestnou lavici usedli postupně dva domácí hráči a před Prostějovem se tak otevřela 33 vteřin trvající přesilovka 5 na 3. Tato převaha dostala Prostějov do hry. Na Plška to zkoušel od modré Hlouch, z hranice brankoviště také Janečka, avšak i jeho druhá akce, při které pořádně protáhl Plška, se minula účinkem. A protože i v závěru druhé třetiny spálily oba celky co mohly, skončila druhá část nerozhodně 0:0.

Závěrečná dvacetiminutovka se už od úvodu dařila lépe domácím. Do hry nastoupil přeci jen poněkud jiný tým, než ten, který se na ledě předváděl třetiny předcházející. V čase 42:08 se do akce 2 na 1 dostali Mikeš s Podešvou, první jmenovaný přihrál puk za zády prostějovského obránce na Podešvu a pro toho už nebylo problém zavěsit – 2:0. Ke konci 43. minuty odešel na trestnou lavici skokan, který se zde ale příliš neohřál – v čase 43:22 se puku za brankou ujal Marek a zavěsil černý nesmysl pod víko Tučkovy klece. Rázem tak domácí vedli o tři branky.

Hosty tato branka definitivně zlomila a v dalších minutách už na ledě vládlo jediné mužstvo. V čase 50:51 byl vyloučen Berčák a domácí hostům již po třetí v zápase ukázali, jak že se to mají proměňovat přesilovky – na ledě zaúřadovala vsetínská „dvojčata“ a dalším gólem se do statistik zapsal Podešva – 4:0. Ke konci třetiny se ještě nechal vyloučit domácí Zavrtálek, ale nestačil se ještě ani usadit a vracel se zpět – Jestřábům totiž stačilo pouhých 5 vteřin k vsítění alespoň čestné branky – zasloužil se o ni Lukáš Buček, jenž vymetl prostor u tyčky Plškovy svatyně. Vsetínští si nakonec i přes ne příliš přesvědčivý výkon připsali plný tříbodový zisk a mohou se tak již pomalu soustředit na další utkání, hrané v neděli ve Žďáru nad Sázavou.