Rozjetý Vsetín se nezastavil ani před Jestřáby

Václav Trávníček • 10.12.2008

P r o s t ě j o v - Už na šest zápasů bez prohry se počítá úspěšná série vsetínských hokejistů. Valaši dnes zvládli nevyzpytatelného soupeře z Prostějova a na jeho ledě zvítězili přesvědčivě 6:2. Utkání se zlomilo ve druhé třetině, v níž hosté vstřelili tři branky. Odpor Jestřábů definitivně utnul pátý gól z hole obránce Jozefa Šimka. Svěřenci trenéra Hlobila se museli obejít bez centra Josefa Štrauba a beka Petra Tomise, kteří do utkání nezasáhli. Přesto si po střeleckých hodech připisují cenné tři body do tabulky.

- 25.kolo st 10.12.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
2:6(1:1, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Hlouch (Skokan, Dostál), 32. Novák (Učnik) - 6. Ašer (Podešva), 23. Hrňa (Rajnoha), 33. Podešva (Rajnoha, Ašer), 36. Marek (Vaněk), 43. Šimek (Vaněk), 55. Vaněk (Marek, Šimek). Rozhodčí: Klimecký - Held, Lošťák. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Tuček - Doseděl, Jedlička, Paška, Staněk, Zimmer - Hlouch, Skokan, Dostál, Vlk, Novák, Raymond, Učnik, Kupec, Rak, Ondrejkovič, Cik, Berčák
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Haschka, Černý, Rajnoha, Zavrtálek - Marek, Mikeš, Tesařík, Vaněk, Ašer, Klabačka, Podešva, Hrňa, Gergela

Do hry domácí nastoupili pasivně. Valaši měli mnohem více ze hry a to taky dokázala vedoucí branka. Početní výhodu dokázali zužitkovat, Jakub Ašer nahrával zpoza branky na modrou, ale tam už se kotouč nedostal. Do vlastní sítě se nešťastně odrazil od brusle Pašky a ještě olízl brusli Tučkovi. Vyrovnat hru se Jestřábům podařilo až po patnácté minutě, uzavřeli hosty při přesilovce do obranného pásma, ale žádná rána se nedostala dále než do výstroje Plška. Nebezpečně od modré pálil Hlouch přes obránce, ale gólman byl na správném místě.

Vyrovnávací branku se podařilo po míreném tlaku vsítit Romanu Hlouchovi v 18.minutě, který zužitkoval krásnou přihru Skokana před bránu. Do konce třetiny měli hosté ještě výhodu muže v poli, ale domácí obrana a vynikající Tuček nedovolili změnu skóre a do šaten se odchází za stavu 1:1.

Hned v úvodu prostřední periody se Ještřábi oslabili, ale málem se do vedení dostali právě oni. Michal Rak se probojoval přes celé kluziště až před Plška, ale skulinu mezi betony nenašel. Brzy po vypršení trestu domácí inkasovali z hole Erika Hrni, který se po přihrávce Rajnohy dostal před prázdnou bránu a neměl sebemenší problémy se zasunutím puku za Tučkova záda. Jestřábí hra ztratila jiskru a nasazení, v přesilovkách se neprosazovali, ojedinělá příležitost se naskytla Dosedělovi, tomu se odkryl krásný prostor, ale dal Plškovi zbytečně moc času k přesunu.

Po krátkém zámku Jestřábi vyrovnali a zároveň využili nerovný počet hráčů na ledě ve 32. minutě. Michal Novák si šikovně objel bránu a pohodlně dostal puk za čáru. Vyrovnaný stav nevydržel však příliš dlouho - přesně minutu a třicet sedm vteřit. Z pravé strany si nabruslil Martin Podešva a švihem prostřelil Tučka. A nebylo to vše. O chvíli později nahrál od levého mantinelu Vaněk nepokrytému Markovi, který podsunul puk mezi Tučkovy betony. Další gól do domácí sítě vyhnala Tučka z brány a postavil se místo něho Emil Hrazdíra.

Do třetí třetiny nastoupili domácí v početní výhodě, Jiří Paška netrefil poloodkrytou bránu a zasáhl jen konstrukci. Na opačném konci vzápětí kluziště poprvé inkasoval Emil Hrazdíra, když tečovaná střela Šimka proplula za čáru mezi betony. Domácí měli početní výhodu dvou mužů v poli, ale nezmohli se na žádnou nebezpečnou akci, ve které by významněji Plška ohrozili. K vidění nebyl příliš pohledný hokej, ani Valaši se už tolik nesnažili něco udělat s již rozhodnutým zápasem. Ve vlastním oslabení se po propadu obrany dostali do úniku dva na jednoho Klabačka a Tesařík, druhý jmenovaný se rozhodl zakončit střelou místo další nahrávky a trefil jen Hrazdíru.

Po chvíli se už ale přece jen radoval kotel hostí pošesté. Vaněk z pravého kruhu dokonale vymetl pavučinky v horním rohu a prostějovský stadion si tak mohl vyslechnout vítězný chorál fanoušků v zeleno-žlutém.

Viktor Hlobil (Vsetín): Myslím si, že to bylo oboustranně dobré utkání. Hráči hráli to, co jsme si řekli, že budeme hrát a to se nám bohatě vyplatilo. Prostějovští do nás chtěli jít ve dvou hráčích, ale nechávali nám hodně místa ve středním pásmu a my jsme hráli jednoduše, přečíslovávali soupeře a z toho jsme dávali góly. Hodně důležité na utkání také bylo, že se nám dařilo proměňovat šance.

Aleš Flašar (Prostějov): Utkání se mi těžko hodnotí, dostat takový nářez. Kdyby byl soupeř o tolik lepší, tak neřeknu ani slovo. Ale my jsme dostali pouze lekci z produktivity a pohořeli jsme na fatálních chybách obrany. Také na nás trošku sedla smůla, protože nezakončit čtyřikrát do prázdné brány, to je neuvěřitelné. Ale je to sport a já jsem čekal, kdy tohle přijde, no a přišlo to dnes.