Valaši cestují do Prostějova, se kterým letos dvakrát vyhráli

Kristýna Guricová • 27.01.2009

V s e t í n - Již páté utkání nádstavbové části čeká na vsetínské hokejisty ve středu na stadionu prostějovských Jestřábů. Valachům se v posledních kolech daří a mimo zaváhání v domácím střetnutí s Opavou, kdy ztratili již vyhrané utkání, se zelenožlutým v posledních pěti zápasech podařilo nasbírat celých 11 bodů. Herní pohodu mohou Valaši navýšit také v souboji s Jestřáby, se kterými v letošní sezóně již dvakrát vyhráli v poměru 6:1 a 6:2. Pokud se do Prostějova nedostanete, můžete vývoj utkání sledovat ve středu od 18 hodin prostřednictvím online přenosu.

I přes to, že se Jestřábům v letošní sezóně prozatím nepodařilo najít recept na porážku Valachů, vůbec to neznamená, že by ve středu měli Vsetínští tři body v kapse. Prostějovským se totiž v posledních kolech velice daří a z předešlých pěti střetnutí si do tabulky připsali ještě o jeden bodík více než Vsetín (12), když vyprovodili z ledu celky Břeclavi a Pelhřimova a hned dvakrát obrali o 3 body dokonce v tabulce třetí, Valašské Meziříčí a i díky těmto výkonům se Hanáci v tabulce posunuli na 12 příčku. Svěřenci trenéra Hlobila budou v pátém utkání nádstavbové části pravděpodobně i nadále postrádat zraněného Rajnohu, Bezoušku a Marka.

Nejproduktivnějším hráčem prostějovských Jestřábů je Petr Dostál, pocházející ze Šumperka, jenž během 29 zápasů nasbíral přesně 28 bodů (12+16), což v průměru značí jeden bod na utkání. Střeleckým statistikám Hanáků dále panují Ján Skokan a Roman Hlouch s 24, respektive 23 body, přičemž Hlouchovi k této nadílce stačilo pouhých 14 zápasů a je tak hvězdou prostějovského týmu. Opačným statistikám a to počtu trestných minut, vévodí Petr Doseděl, jenž si od rozhodčích vykoledoval již 66 trestných minut v osmadvaceti utkáních. To by se dalo porovnat s nejtrestanějším bekem Vsetína, Pavlem Zavrtálkem, který je na tom ještě o 11 minut hůře, nutno ale podotknou, že Zavrtálek má na svém kontě také o 7 utkání méně! Diváci středečního zápasu však na ledě nejspíš Petra Doseděla, společně s Gibou, Pilušou a Učnikem neuvidí, jelikož všichni čtyři zůstanou s největší pravděpodobností na prostějovské marodce.

Předchozí utkání

Skóre prvního vzájemného utkání otevřeli hosté, když Plška v domácí kleci prostřelil v třinácté minutě Jakub Cik. Hosté však netušili, že co se produktivity týkalo, měli pro toto kolo již splněno. Dvě minuty po Cikově brance totiž rozjásal šestnáctset fanoušků Valašského hokejového klubu mladík Marek Knebl. Od vyrovnání ale neuběhlo ani třicet vteřin a Valaši šli do vedení, které si již nenechali vzít a zásluhou dalších 4 branek nakonec utkání na vlastním ledě vyhráli v poměru 6:1.

VHK Vsetín - HK Jestřábi Prostějov 6:1 (3:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Knebl (Marek), 15. Štraub (Mikeš), 17. Ašer (Fabián, Matula), 31. Mikeš (Bezouška, Novák), 38. Klabačka (Vaněk, Fabián), 40. Tesařík (Mikeš) - 13. Cik (Sedlář, Pometlo).

Ani ve druhém utkání Zelenožlutí nezaváhali. Když se na začátku prosince vydali na led Jestřábů, měli již za sebou pět výher v řadě a úspěšná série vsetínských hokejistů se v Prostějově ještě o jedno utkání natáhla. Zápas se zlomil ve druhé třetině, v níž hosté vstřelili hned tři branky a odpor Jestřábů definitivně utnul pátý gól z hole obránce Jozefa Šimka. I přes to, že se svěřenci trenéra Hlobila museli obejít bez centra Josefa Štrauba a beka Petra Tomise, kteří do utkání nezasáhli, připsali si do tabulky další tři body.

HK Jestřábi Prostějov - VHK Vsetín 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Hlouch (Skokan, Dostál), 32. Novák (Učnik) - 6. Ašer (Podešva), 23. Hrňa (Rajnoha), 33. Podešva (Rajnoha, Ašer), 36. Marek (Vaněk), 43. Šimek (Vaněk), 55. Vaněk (Marek, Šimek).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek – Pšeja, Kapr, Gajdošík, Šimek, Haschka, Zavrtálek – Tesařík, Gergela, Vaněk – Mikeš, Štraub, Hrňa – Knebl, Podešva, Ašer.

Prostějov Tuček - Paška, Kolibár, Buček, Staněk, Jedlička - Hlouch, Skokan, Dostál - Janečka, Holuša, Novák - Raymond, Sedlář, Vlk - Cik, Berčák