Valaši zničili Uničov, Mokrejš nastřílel pět branek

Jiří Kubják, Václav Trávníček • 09.01.2010

Kanonáda. Tímto jedním slovem se dá charakterizovat sobotní představení hokejistů VHK. V utkání s celkem Uničova nastříleli Vsetínští devět branek a odčinili tak středeční trapas proti Novému Jičínu. Pěti góly se na vysokém vítězství podílel Petr Mokrejš, čtyřmi asistencemi Josef Štraub. Trefil se i Robin Ševčík, jenž v loňské sezóně oblékal uničovský dres.

- 28.kolo so 9.1.17:30
HC Uničov
9:3(4:0, 3:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Mokrejš (Štraub, Horák), 4. Sakrajda (Bořuta, Šimek), 12. Bořuta (Sakrajda, Plachtovič), 14. Mokrejš (Sakrajda), 25. Mokrejš (Štraub, Rajnoha), 26. Zavrtálek (Bořuta, Hrňa), 37. Mokrejš (Horák, Štraub), 42. Mokrejš (Tesařík, Štraub), 45. Ševčík (Matula) - 33. Drábek (Handl), 48. Drábek (Hrčka.), 57. Frieb (Přikryl, Hrčka).. Rozhodčí: . Vyloučení: 9:9 . Využití: 4:0 . V oslabení:2:1 . Diváci: 924 . Střely na branku: . Průběh utkání: .6:0, 6:1, 9:1, 9:3
VHK ROBE Vsetín: Plšek (41. Hromada) - Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Bořuta, Šimek - Mokrejš, Štraub, Tesařík, Hrňa, Vaněk, Ševčík - Sakrajda, Plachtovič, Matějka.
HC Uničov: Peksa (21. Koloušek) - Pavlas (15. Jambor), Molota, Hrčka, Hromádka, Heča, Hodulák - Handl, Drábek, Diviš - Sedlář, Komínek, Přikryl - Sršeň, A. Fribeb, Šnejdar.

Již od úvodního buly vše naznačovalo k tomu, že diváci na Lapači uvidí jiný hokej, než v předchozím utkání. Zelenožlutí do zápasu vletěli přímo jako uragán a po 24. vteřinách hry otevřeli skóre brankou Petra Mokrejše, jenž z pravého křídla dorazil puk za záda gólmana Peksy. V té době ještě třiatřicetiletý extraligový útočník netušil, že on bude mužem, jenž bude dirigovat vsetínskou produktivitu. Ve čtvrté minutě dostal po levém křídle obrovský prostor Robin Ševčík, ale jeho šance odrazila tyč uničovské branky. Za to ještě ve stejné minutě už Petr Sakrajda mířil do černého. Situaci dva na jednoho vyřešil vsetínský útočník z číslem 11 blafákem do beckhendu a překonal Marka Peksu v brance Uničova podruhé. Vsetín se s chutí pouštěl do jedné šance za druhou. V probíhající 5. minutě se brankář hostů měl co ohánět, pokusy Hrni, Tesaříka, Mokrejše či Vaňka se štěstím pochytal. Hosté si první příležitost vypracovali až v 9. minutě utkání, ovšem Sedlář ani Drábek nedokázali přelstít Lukáše Plška. V čase 11:33 zvýšili valaši své vedení již na 3:0. Sakrajda vyhrál buly na Jiřího Plachtoviče, ten posunul puk na modrou čáru, kde Antonín Bořuta vypálil nechytatelnou dělovkou přímo pod horní tyč doprostřed branky. O tři minuty později hrál Vsetín přesilovou hru. Petr Sakrajda vyrazil do útoku po způsobu virtuózů, kdy na pravém křídle elegantně přenechal puk Petru Mokrejšovi, který vystřelil přímo pod víko do pravého horního rohu branky Marka Peksy. 4:0 pro Vsetín. Uničov poprvé vážně zahrozil v minutě 16. Martin Diviš si položil Plška, jenže již nedokázal zasunout puk za záda vsetínského brankáře.

Do druhé části vstoupili valaši opět náporem. V brance Uničova se objevil Miroslav Koloušek, který čelil první šanci Hrňi z prostoru mezi kruhy stejně pochodil v těsné blízkosti i Daniel Vaněk, jenž našel náruč uničovského brankáře. Ve 25. minutě dokončuje při přesilové hře Vsetína 5 proti 3 svůj hattrick Petr Mokrejš. V zápětí v krátké přesilové hře 5 na 4 zvyšuje na 6:0 Pavel Zavrtálek, kdy od modré čáry vystřelil ke vzdálenější levé tyči branky hostů. Hosté se mírně probudili, z nenápadné přímočaré šance na jeden dotek se přeci jen prosadil lehkou tečí Jakub Drábek a snížil na 6:1. Jenže ve 37. minutě to byli opět vsetínští, kteří zvýšili své už tak vysoké vedení. Ve vlastním oslabení Josef Štraub od brankové čáry z obranného pásma vyhodil napříč kluzištěm, kde na útočné modré zachytil puk Mokrejš a ten s Kolouškem doslova pohrál 7:1.

Do závěrečného dějství vystřídal brankáře pro změnu i Vsetín. Příležitost dostal Petr Hromada, který nahradil Lukáše Plška. Nutno dodat, že úvod třetí části byl podle stejného scénáře, jako předešlé třetiny. Hned ve 42 minutě opět v početní převaze putoval puk po ose. Štraub, Tesařík přímo před branku, kde nikým nehlídaný Petr Mokrejš vsítil svůj pátý gól v utkání. V minutě 45. hrál Vsetín v oslabení, ovšem pohled na ledovou plochu vypadal, jako by se o žádné oslabení nejednalo. To konec konců napověděla i neuvěřitelná šance Robina Ševčíka, jenž se z ničeho nic ocitl na útočné modré čáře, najel si do středu hřiště a přesto že byl bráněn hostujícím obráncem procedil puk mezi nohy brankáře Kolouška 9:1. Časomíra ukrojila tři minuty a puk ze sítě nakonec musel lovit i Hromada. Při uničovském oslabení ujel Drábek. Zavrtálkova rybička přišla pozdě a uničovský útočník na dvakrát překonal Hromadu v brance domácích. Vsetínský brankář kapituloval ještě jednou a to v čase 56:05 kdy v těsné blízkosti dokončil po přihrávkách Přikryla a Hrčky svou akci Aleš Frieb. Pro Uničov to ovšem znamenalo jen labutí píseň a tak se utkání po zbytek času už z povinnosti dohrálo. Cenu pro nejlepší hráče utkání si převzali za domácí Antonín Bořuta a za hosty ke všemu překvapení bývalý vsetínský útočník a dnes trenér Uničova Tomáš Sršeň starší. Vsetín si díky vítězství 9:3 připsal další tři body do tabulky

Tomáš Sršeň (HC Uničov) Náš zápas se totálně nevyvedl, i když jsme upozorňovali že Vsetín poslední zápas prohrál a že bude pod tlakem a chtít za každou cenu vyhrát, půjde do toho a naši hráči se k tomu postavili tak jak postavili. První třetina skončila 4:0 a to už se pak zápas těžko otáčí.

Juraj Jurík (VHK Vsetín) Do zápasu jsme vstoupili s tím, že za každkou cenu musíme bodovat za tři body. Úvod zápasu nám vyšel nad očekávání. Poté jsme celý zápas drželi otěže zápasu ve svých rukách a zaslouženě vyhráli, i když pro soupeře je výsledek krutý, tak jsme rádi za těch devět branek.