Valaši porazili Kopřivnici počtvrté v řadě a postupují do semifinále!

Václav Trávníček, Kristýna Zigmundová • 03.03.2017

Vsetínští hokejisté potvrdili roli favorita čtvrtfinálové série a postupují do semifinále! Rozhodli o tom v pátek večer na ledě Kopřivnice, kde k vysokým výhrám 9:0, 10:4 a 8:2 přidali čtvrtý triumf 8:3 a ovládli partii jednoznačně 4:0 na zápasy. Souboj o finále vypukne v neděli 12. března, jméno svého dalšího protivníka v cestě za postupem Valaši teprve poznají.

2. liga - ČF4 pá 3.3.18:00
HC Kopřivnice
3:8(0:1, 2:2, 0:5)

Branky a nahrávky: 22. Pěnčík (Vyčesaný), 32. Ollender (Krutil, Hrubý), 46. Tomášek (Ollender) – 13. Luka (Kucharczyk, Jeník), 30. Kolařík (Vávra, Janáček), 40. Pokorný (Janáček), 42. Kucharczyk (Luka, Hryciow), 47. Kajaba (Ostrčil), 50. Ostrčil (Kucharczyk, Hořanský), 51. Zúbek (Hryciow, Kolařík), 58. Luka (Hořanský, Mojžíš). Rozhodčí: Volf - Novák, Holibka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2365. Střely na branku: 27:50. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:8. Stav série: 0:4 (konec).

HC Kopřivnice: Šimeček – Kowalczyk, Pargač, Krutil, Chalupa, Bartošák, Marek, Merenda – Červenka, Sluštík, Pěnčík, Hrubý, Tomášek, Ollender, Kofroň, Mach, Vyčesaný, Poruba, Suchý.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Jeník, Mojžíš, Janáček, Hryciow, Teper, Čech, Stuchlík, Ostrčil – Finsterle, Kucharczyk, Luka, Kolařík, Vávra, Zúbek, Hořanský, Šilhavý, Čuřík, Kajaba, Pokorný, Vítek.

Autor: Kristýna Zigmundová

Valaši se okamžitě po úvodním buly vydali do útočného pásma. Byli to ale hosté, kdo se dostal do útoku. Kofroň se snažil prosadit rychlou střelou od modré, tu ale zneškodnil Hromada lapačkou. Vsetín, jakoby se v prvních minutách se soupeřem ještě seznamoval, a tak nebyla k vidění žádná vyložená akce. Do útoku se ale probojoval Radim Kucharczyk, který se snažil nahrát na vrchol brankoviště Lukovi. Tato přihrávka ale vsetínské dvojici nevyšla a byla zblokována domácími obránci. Tomášek následně nahrával na tutovou branku Ollenderovi, který ale v rozhodujícím okamžiku promáchl naprázdno. V 6. minutě se ke střele z levého kruhu odhodlal Teper, jehož střela ale skončila mezi betony Šimečka. Následná Ollenderova střela z pravého kruhu si cestu do brány také nenašla a ani následný tlak Kopřivnice v branku nevyústil. V 9. minutě jsme mohli vidět povedenou akci, kterou zakončoval Krutil z levého kruhu.

Ten se snažil trefit odkrytý levý horní. Jeho střela šla ale mimo. V 10. minutě se kotouč dostal za záda Hromady. Jeník špatně tečoval kotouč před bránou a Hromada kotouč jen tak tak chytil. Rozhodčí tedy raději přerušil hru, právě ve chvíli, kdy Hromadovi propadl kotouč až za brankovou čáru. Z toho důvodu tato branka nebyla uznána. Pokorný ve 13. minutě prokličkoval do útočného pásma a poslal zadovku na připraveného Vítka, toho ale odstavila domácí obrana. O pár sekund později ale Valaši skórovali. Jeník kombinoval na ose s Kucharczykem, který vyslal kotouč na Šimečka, který ho vyrazil před sebe. V mezikruží byl ale připravený Vladimír Luka, který zvedl kotouč do levého horního rohu. V 16. minutě Luka zpoza brány nahrával na vrchol brankoviště Kajabovi, kterému ale střela nesedla a šla mimo. Poslední dvě minuty před koncem se Červenka ocitl sám před Hromadou, který si ale vyjel a kotouč chytil. Pouhých 40 sekund před koncem měl na hokejce vyrovnávací trefu Daniel Hrubý, který provětral lapačku Hromady. V závěru se do útoku hnali převážně domácí, kteří ale své snažení úspěšně nedokázali zakončit. Vsetín v první třetině jistě nepředvedl to, co se od favorita očekává.

Druhou třetinu zahájili aktivněji hosté, kteří se hned po buly dostali do útku. Bohužel branka nepadla. Do protiútoku se probojoval Mojžíš, který z mezikruží orazítkoval svatyni Šimečka. Ve 22. minutě se hostům podařilo skórovat. Bekhendem dostal kotouč do pravého horního rohu Marek Pěnčík. Zásluhu si na tom ale také nese domácí bek Čech, který ztratil kotouč v mezikruží, kde se ho ujal Vyčesaný, který nahrával Pěnčíkovi. Kopřivnice si následně po ataku Šimečka zahrála přesilovkovou hru, když byl vyloučen Finsterle za napadení. Domácím se dlouho dařilo kombinovat v útočném pásmu, Vsetín ale po špatné rozehrávce dostal kotouč ven. První přesilovku zápasu tedy domácí tým nevyužil. Ve 27. minutě se do úniku dostal Poruba, který byl atakován. Hromada kotouč chytil, ale bylo nařízeno trestné střílení, kde se Pěnčík perfektně rozjel a chtěl vsetínského gólmana vymíchat, ten byl ale připravený a včas zaznamenal, že domácí hráč bude chtít zakončovat k pravé tyčce, a vytěsnil kotouč betonem. Následně i domácí tým nabídl Valachům hru v početní výhodě, když byl vyloučen Tomášek. Vsetínské kombinace nebraly konce a domácí obrana tak nakonec kotouč vyvezla ven. Vsetínu se tato přesilovka vůbec nepovedla a už to vypadalo, že branka nepadne.

Hned po jejím skončení Tomáš Vávra nastřelil mantinel za bránou, kotouč doletěl až do před brankového prostoru, kde byl připravený Jan Kolařík, který napřed zasáhl tyčku, od které putoval kotouč až za brankovou čáru. Ve 32. minutě se o vyrovnání postaral Ollender, který se ocitl sám v úniku a vsetínská obrana ho neodstavila od kotouče. Ollender si poté položil Hromadu a zakončoval do odkryté horní části brány. Následná přesilovka domácímu celku zprvu nevycházela, v samotném závěru měl ale tutovou střelu na hokejce Ollender, který byl sám v mezikruží a mohl pálit na Hromadu, který měl zakrytý výhled. Kotouč šel ale mimo. Do protiútoku se ale dostal Luka, který pálil z úniku. Dříve tomuto hráči tyto situace vyhovovaly, ve čtvrtfinále ale zatím neproměnil snad ani jednu. Gólmana si sice položil, nepodařilo se mu ale zvednout kotouč, a ten tak skončil na pravém betonu Šimečka. Dvě minuty před koncem byl vyloučen hráč hostů a Kopřivnice si opět zahrála hru v početní výhodě. Skórovat se ale podařilo Vsetínu. Do úniku se dostal Pokorný, který nejprve zasáhl výstroj gólmana, ale následně odražený puk za brankovou čáru dostal.

V úvodu poslední třetiny vypršela přesilovková hra domácích, kteří ji nedokázali proměnit. Ve 42. minutě si na modré počkal Finsterle, který jel sám na Šimečka. Střelou z levého kruhu se ale neprosadil. Následně se ke střele odhodlal i Kucharczyk, který z bezprostřední blízkosti trefil pouze beton Šimečka. Následně ale Vladimír Luka naservíroval kotouč před bránu osamocenému Radimu Kucharczykovi, který bez problému trefil odkrytou bránu domácích. Ve 45. minutě obkroužil Ollender bránu a mohl zakončovat k odkryté pravé tyčce. Kotouč mu ale sjel a volný prostor netrefil. Ve 46. minutě skórovali i hosté. Tomášek vystřelil z před brankového prostoru a kotouč propadl Hromadovi mezi lapačkou a betonem. Střelecky se ale na vsetínské straně probudil René Kajaba, který po tříměsíčním půstu poprvé skóroval. Kotouč pouze šťouchl a nesměroval mezi betony Šimečka. Ve 48. minutě zasáhl Luka horní tyčku.

Vsetínští fanoušci už propukali v jásot, ale hlavní rozhodčí jasně signalizoval, že branka nepadla. V 50. minutě Radim Kucharczyk nahrál od mantinelu kotouč mezi kruhy, odkud se prosadil dělovkou Radim Ostrčil. O pár sekund později se do tabulky střelců zapsal i František Zúbek, když z bezprostřední blízkosti propálil Šimečka. Do konce třetiny zbývaly dvě minuty, když se do úniku dostal Hořanský, ten ale Šimečka nepřekonal. K dorážce si ale sjel Luka, který už ležícího gólmana překonal. V závěru se do útoku snažili probojovat domácí, bylo to už ale nad jejich síly a Vsetí tedy ukončuje čtvrtfinále výhrou 8:3.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Na jednu stranu jsme rádi, že jsme tu sérii zvládli na 4:0, ale na druhou jsme dneska velice nespokojeni s výkonem některých hráčů. Opravdu je to takovou kaňkou na dnešním utkání, neboť nás to mrzí hlavně kvůli fantastickému vsetínskému publiku, které přijelo snad ještě ve větším počtu než na první zápas. S takovým výkonem, jaký jsme dnes předvedli, bychom totiž moc daleko nedošli.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): Celá série byla strašně těžká, protože musím říct, že Vsetín to má krásně připravené, ať už po stránce silové, tak i technické a bruslařské. My jsme se snažili jim to co nejvíce znepříjemnit, ale naše sestava se nám každým zápasem zužovala, protože těch zranění příbývalo. Naše kluky musím ale pochválit, neboť se s tím prali statečně. Ale jak říkám, ta vsetínská kvalita se projevila vždy v polovině utkání, kdy nám ty síly docházely a zaslouženě tu sérii tak dotáhli do vítězného konce. Vsetínu mohu jen pogratulovat a popřát, ať jim vyjde ten cíl, který mají.