Vsetín porazil Kopřivnici i potřetí a je jeden krok od semifinále

Tomáš Kopecký, Helena Hegeďová • 01.03.2017

Vsetínský ofenzivní brankostroj se nezastavil ani ve třetím utkání čtvrtinále play-off. Domácí před zraky 2350 diváků zvítězili 8:2, za tři zápasy si připsali už 27 branek a k postupu do semifinále potřebují vyhrát už jen jeden zápas. Hosté drželi krok s favorizovanými Valachy jen v první třetině, po které byl stav 2:2. Od druhé dvacetiminutovky domácí na ledě jednoznačně dominovali a přidávali jednu branku za druhou, čímž si zajistili pohodlné vedení. Ve třetí třetině už bylo prakticky rozhodnuto a zelenožlutí s přehledem kontrolovali vývoj utkání. Valaši mohou sérii ukončit v pátek na ledě soupeře.

2. liga - ČF3 st 1.3.17:30
HC Kopřivnice
8:2(2:2, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Kolařík (Vávra, Hryciow), 16. Šilhavý (Čech, Teper), 21. Mojžíš (Kucharczyk), 27. Kucharczyk (Daněk, Ostrčil), 28. Pokorný (Čech, Čuřík), 33. Ostrčil (Daněk, Mojžíš), 56. Mojžíš (Luka), 57. Hořanský (Teper, Čuřík) – 6. Ollender (Krutil), 14. Vyčesaný (Pěnčík). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 6:8, navíc Krutil a Zúbek 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2350. Střely na branku: 53:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 8:2.

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Ostrčil, Mojžíš, Janáček, Hryciow, Čech, Teper, Žák, Kobylík – Daněk, Kucharczyk, Luka – Kolařík, Vávra, Zúbek – Hořanský, Šilhavý, Čuřík – Kajaba, Pokorný, Vítek.
HC Kopřivnice: Šimeček – Kowalczyk, Pargač, Krutil, Chalupa, Sluštík, Marek – Poruba, Červenka, Suchý, Pěnčík, Hrubý, Tomášek, Ollender, Kofroň, Mach, Vyčesaný.

První vsetínská útočná formace vedená Kucharczykem se ihned po úvodním buly nahrnula do útočného pásma a ohrozila kopřivnickou branku. Byl to ale Jan Kolařík, kdo se prosadil střelou od modré. Hra se před brankovištěm Kopřivnice zdála být čím dál tím vyhrocenější a u hostujícího gólmana stálo štěstí, když se ani jednomu z domácích nepodařilo z nepřehledné situace zakončit. Kopřivnici se podařilo vyrovnat zásluhou Samuela Ollendera, který hluboko z obranného pásma poslal pas na Krutila, aby si pro přihrávku najel na útočnou modrou čáru a dostal se sám před Šurého. Z blízkosti vsetínského brankoviště poslal puk mezi betony.

Kopřivnice zlepšila svůj herní projev a domácí se dostávali do šancí z brejků, v úspěšnosti jim však nebylo přáno. Vítek dobře prokličkoval přes hostující obranu, zakončení přes betony mu však nevyšlo dle představ. Do branky se cpal také Pokorný, ale byli to hosté, kdo strhl vedení na svou stranu. Ostrčil nejprve Michala Vyčesaného od puku odstavil, ten si za ním ale cestu opět našel a poslal jej k pravé tyčce. Vsetínští vyrovnali v první přesilové hře, kde se v 16. minutě po rychlé kombinaci a zmatku dokázal nad levé rameno gólmana trefit Vojtěch Šilhavý. Naopak Kopřivnice přesilovku nevyužila a v šanci se ocitl Kucharczyk, proti němu vytáhl Šimeček vyrážečku. V závěru třetiny domácím opět neseděly přihrávky a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Vsetín se na začátku dějství opět rychle prosadil. Pavel Mojžíš poslal puk z vrcholu pravého kruhu do pravého horního rohu. Domácí si vytvořili tlak, který byl ve 24. minutě přerušen vyloučením Žáka. Hra byla často přerušována a ani jeden z celků se nedostal k vážnější příležitosti. Branku si však připsal Radim Kucharczyk. Pro gólmana Šimečka to byl pravdu smolný okamžik, jelikož vsetínský střelec dorážel puk odražený od tyčky do prázdné branky. Valaši se v úvodu zápasu jako favorité trápili. Branka po teči Dominika Pokorného však tuto gólovou smůlu definitivně prolomila. Filip Čech získal útočné pásmo a poslal puk k pravé tyčce, kde stál právě Pokorný.

Radim Ostrčil využil další přesilovou hru a poslal tak Vsetín do čtyřbrankového vedení. Domácí se v útočném pásmu ne a ne prosadit a i přes snahu se jim nedařilo přidat další branku. Střelu Hryciowa mohl do prázdné branky tečovat Zúbek. Šimeček se však stačil přemístit a zákrokem z kapsy Zúbkovi gól vzal. Kopřivnice si vytvořila tlak v přesilovce v poslední dvouminutovce, Kofroň ale trefil pouze boční síť.

Úvod třetí třetiny se velmi brzy začal hrát ve čtyřech hráčích na obou stranách. V této situaci se do útoku dokázali dostat Vsetínští, a hlavně Kajaba se blýskl svou útočnou aktivitou. Kopřivnice se marně snažila vymanit ze sevření Vsetína. Výboje hostů směrem dopředu byly však zlikvidovány povětšinou již před dosažením středního pásma. Hostující celek držel gólman, který likvidoval nadějné šance Vsetínských. Obrana Kopřivnice propustila Zúbka s Kolaříkem, tomu se však nepovedlo procpat puk mezi betony. Na druhou stranu se dostal Pěnčík, který unikl obraně Valachů. Hostující útočník pálil nad.

Čtyři a půl minuty před koncem zvýšili žlutozelení svůj náskok na 7:2. Puk si do své branky tečoval hráč hostů, ale gól byl připsán Radimu Kucharczykovi. Fanoušky zvedla ze sedadel také bitka mezi Zúbkem a Sluštíkem, k radosti domácích fanoušků si v ní vedl lépe vsetínský forvard. Ani gólově to ale ze strany Vsetína nebyla všechno. V 57. minutě se přes střední pásmo prohnal Adam Hořanský, brankář Šimeček mu vyjel naproti. Domácí útočník se strážci kopřivnické brány dokázal vyhnout a nedělalo mu problém poslat kotouč do zcela prázdné brány. V posledních minutách vypadala nadějně také kombinace Pokorného a Kajaby, kterému se nepodařilo zvednout puk nad levý beton Šimečka. Skóre už se tak do konce zápasu nezměnilo a Vsetín si připsal v čtvrtfinálové sérii třetí bod.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): První třetinu jsme neměli dobrou a nemohli jsme se dostat pořádně do tempa. Možná jsme po těch dvou výrazných výhrách měli v hlavách, že to půjde samo a museli jsme tedy přidat. Od druhé části byl náš výkon lepší a gólově jsme odskočili. Kopřivnice to samozřejmě nevzdala, měla tam hraniční zákroky a viděli jsme i šarvátky. Feri Zúbek ukázal, že ani v tomto ohledu nebudeme zaostávat a že si dokážeme sjednat pořádek. Touto vítěznou boxerskou vložkou nás nasměroval k dalším gólům a věříme, že v pátek tuto sérii ukončíme a budeme mít čas na odpočinek i na potrénování na semifinále.