Musíme fungovat jako jeden tým, tvrdí po postupu do semifinále Vladimír Luka

Jan Tajzler, Pavel Tajzler • 03.03.2017

Valaši dokázali na ledě Kopřivnice počtvrté zvítězit, a stali se tak prvním semifinalistou východní skupiny. Lví podíl na hladkém průběhu čtvrtfinálové série měl kanonýr Vladimír Luka, jenž ve čtvrtém utkání na ledě Kopřivnice zaznamenal dvě trefy a jednu asistenci. „Je to sice hezké, ale jsou to jenom body, důležité je také dobře bránit a v play-off je úplně jedno, kdo ten gól dá," dodal trošku skromně vsetínský útočník.

Hokejisté Vsetína učinili první krok na cestě k postupu do WSM Ligy, ve čtvrtfinálové sérii se nejrychlejším možným způsobem vypořádali s celkem Kopřivnice. „Ve všech těch zápasech bylo znát, že Kopřivnice s námi ve třetí třetině už nestíhala. Jsou zde šikovní hráči, ale pravdou je, že jsme na tom fyzicky líp. Máme v kádru výborné hokejisty a v tom čtvrtfinále to prostě bylo znát, takhle musíme hrát s každým bez ohledu na to, zda jde o Kopřivnici, Šumperk nebo Porubu.“

Vladimír Luka se od svého příchodu na Lapač zařadil dle očekávání mezi tahouny mužstva a jeho standardem byl zisk dvou bodů na zápas. Ve čtvrtfinále dokázal vsetínský kanonýr zařadit ještě vyšší rychlostní stupeň a během čtyř utkání posbíral skvělých 11 kanadských bodů. „Je to sice hezké, ale jsou to jenom body, důležité je také dobře bránit a v play-off je úplně jedno, kdo ten gól dá. Musíme fungovat jako jeden tým.“

Zmíněná defenzíva byla v průběhu čtvrtfinále možná jedinou vsetínskou bolístkou. „Víme o tom, pracujeme na tom v každém tréninku. Dnešní chyby byly opravdu enormní, také jsme si k tomu museli po druhé třetině něco říct. Naše hra byla špatná a Jirka Dopita měl k tomu celkem ostrý proslov,“ uvědomoval si kritické momenty čtvrtého utkání vsetínský kanonýr.

Vsetín letos doslova ovládl základní část, před startem play-off čítal náskok Valachů na druhou Porubu dvaatřicet bodů, nabízí se zde i srovnání s loňským suverénem a pozdějším postupujícím Frýdkem-Místkem. „Troufnu si říct, že Vsetín má stoprocentně lepší útok, než měl vloni Frýdek. Letos je ten mančaft skvěle poskládaný a s tímhle týmem postoupíme do WSM Ligy, dodává sebevědomě letos již vsetínský Luka.

Valaši jsou prvními semifinalisty východní skupiny a jako jediní do puntíku naplnili roli favorita. Naopak Poruba se pere o každý bod s houževnatým Novým Jičínem, roli černého koně naplňuje Valašské Meziříčí. „Ostatní série samozřejmě po očku sleduji, ale my se musíme maximálně soustředit sami na sebe. Nyní je před námi devět dní volna a ostatní ať si hrají, to je jejich máčka,“ říká s úsměvem Luka. Dlouhé pauzy bez zápasové zátěže se Luka nebojí. „Může to být nevýhoda, ale myslím si, že Jirka (pozn. trenér Jiří Dopita) nám naloží na tréninku zápasové tempo, takže to nevýhoda nebude.“

Ozdobou čtvrtfinálové série se bezesporu stali také vsetínští fanoušci, kteří v Kopřivnici v řádu stovek dokázali svým oblíbencům vytvořit jednoznačné domácí prostředí. „Zrovna dneska jsem si v 1. třetině vzpomněl, kolik bylo fanoušků, když jsme tady vloni hráli čtvrtfinále s Frýdkem. Když to přeženu, mohlo jich tu tehdy být 40 maximálně 50. Dnešní pohled na sektor hostů byl jedním slovem nádhera. Fanoušci nás neskutečným způsobem podporují a díky nim jsme hráli v domácím prostředí každý zápas. Vím, že někteří asi nejsou úplně rádi, že tu jsem, ale já si to ve Vsetíně maximálně užívám a své volby rozhodně nelituji,“ uzavřel dobře naladěný forvard.