Valaši ovládli nejtěsnějším rozdílem nedělní semifinále a vedou 2:0 na zápasy

Redakce • 19.03.2023

Po sobotním prvním semifinálovém triumfu přidali hokejisté VHK ROBE Vsetín i druhou výhru. V neděli na domácím ledě porazili Prostějov nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 díky gólu Pavla Klhůfka z první třetiny a v sérii hrané na čtyři vítezství se ujali vedení 2:0 na zápasy. Nyní se partie stěhuje na Hanou, třetí a čtvrté utkání je na programu ve středu a ve čtvrtek v Prostějově.

CHANCE LIGA - SF2 ne 19.3.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:0(1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 16. Půček (Klhůfek, Holec). Rozhodčí: R. Wagner, D. Jechoutek – J. Vašíček, R. Komínek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 16:29. Diváci: 3533. Stav série: 2:0.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Česánek, Kajínek, Němec, Jenáček, Smetana, Voženílek – Jonák, Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš – Berger.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Valenta, Malák, Kubeš, Bartko, Staněk, Pěnčík – Jiránek, T. Jáchym, Slanina – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna, Venkrbec, Jandus – Jansa.

Hosté začali na Lapači aktivně. Ostřížek prověřil pozornost Žukova z levé strany, ale domácí gólman si prostor u tyče pohlídal. Valaši mohli otevřít skóre v přesilovce, na Pavelku ale vyzrát nedokázali. Jestřábi měli slibnou šanci už při plném počtu hráčů na ledě. Po střele Maláka se puk odrazil od zadního mantinelu, Ostřížek však ke své smůle netrefil prázdnou bránu. Na druhé straně tak udeřili domácí. Klhůfek se zpoza hostující klece vytočil až před branku, vyslal ránu na bránu a Roman Půček kotouč tečoval za Pavelkova záda – 1:0.

Navýšit vedení mohl Rob, který to zkusil z levé strany, zakončil ale nepřesně. Následně to zkusil sám přes celé kluziště Hořanský. Proháčkoval se přes všechna pásma a dostal se až k Pavelkovi, který jeho pokus bekhendem k úlevě hostů dokázal vytěsnit.

Druhá část přinesla urputný boj o každý centimetr ledu. Prostějovští dostali k dispozici dvě přesilovky, Vsetín jednu. Ž8dná však změnu skóre nepřinesla. Po velké chybě hostů se zničehonic dostal k zakončení Lichanec, Ostřížek totiž ztratil puk za svou brankou a Pavelka musel jeho minelu hasit pohotovým zákrokem. Hanáci se v prostředním dějství prezentovali větším tlakem, Valaši hru opticky srovnali za polovinou utkání. Nouze nebyla ani o tvrdé zákroky, v jednu chvíli zůstal na ledě domácí kapitán Jonák, následně se Rob střetl s Malákem.

Třetí dějství už bylo kdo s koho. Jestřábi se tlačili do útoku, ale dobře zformovaná domácí defenziva jim toho moc nedovolila. Zelenožlutí naopak měli šance navýšit vedení. Pojistku v podobě druhého gólu měl na holi Lichanec, na druhé straně Vlacha vychytal Žukov. Hanáci v závěru zkusili štěstí hrou bez gólmana, ale vabank jim nevyšel. Naopak Hořanský jen těsně minul hostující klec. Protože ani vypjatá koncovka zápasu změnu skóre nepřinesla, zvítězili Valaši nejtěsnějším možným rozdílem a ujali se vedení v sérii 2:0 na zápasy.

Ohlasy k utkání