Podruhé to doma nevyšlo, Vsetín v odvetě těsně nestačil Prostějovu

Alena Ryšavá • 17.08.2021

Druhý domácí zápas výhru nepřinesl. Valaši sice v utkání v první třetině vedli zásluhou Juraje Majdana. Ve druhé dvacetiminutovce ale nestačili na rozjetou prostějovskou letku, která do sítě Valachů zacílila celkově třikrát. V poslední části hry domácí sahali po srovnání, podařilo se jim ale pouze snížit. Výsledek na konečných 2:3 upravil mladík Daniel Klímek.

Přípravné zápasy - Příprava út 17.8.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
2:3(1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Majdan (Rob, Říha), 51. Klímek (Rob, Jonák) – 12. Rudovský (Kloz, Havlík), 37. Kloz (Novák, Rudovský), 41. Mrázek (Jáchym, Husák). Rozhodčí: Kovařčík, Škrobák - Novák, Bártek. Vyloučení: 6:10 . Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 982. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, Říha, Štach, Smetana, J. Jenáček, Buchta, Š. Jenáček - Jonák, Indrák, Rob - Půček, Vlach, Klímek - Gago, Březina, Majdan - Vítek, Kucharczyk, Hořanský.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Klimíček, Vala, Krejčí P., Zajíc, Husák, Havlík – Mrázek, Koblížek, Beránek, Jiránek, Babka, Jelínek, Jáchym, Dubský, Rudovský, Motloch, Kloz, Novák Martin.

Úvodní třetina začala zostra, a to bohužel doslova. Hned ve 2. minutě hostující Motloch ošklivě trefil domácího obránce Buchtu do kolena a utkání pro oba skončilo. Vsetínský bek s bolestivou grimasou ve tváři bezprostředně zamířil do péče lékařů, odchovanec Valachů ve službách Jestřábů vyfasoval trest 5 minut + do konce utkání. Když pak hosté nešťastně z vlastní třetiny poslali kotouč za mantinel, dostal Vsetín výhodu dvojnásobné přesilovky. Tu po pohledné kombinaci završil Juraj Majdan, jenž se tak gólově prosadil i ve svém dalším utkání v zelenožlutém dresu.

Domácí měli navrch, přesto soupeři nabídli příležitost srovnat. Kloz si vyměnil kotouč s Havlíkem, který našel zcela volného Rudovského a ten měl před odkrytou Málkovou klecí snadnou práci. Na Lapači bylo srovnáno a stav 1:1 se přenesl i do druhé části.

V té byli Valaši aktivnější, silnější v osobních soubojích, a často zamykali Hanáky v jejich obranné třetině. Veškeré střelecké pokusy však končily na hrudi připraveného Bláhy. Zhruba v polovině utkání hru znatelně kouskoval nerovnovážný stav hráčů na ledě z obou stran, ale více důvodů k radosti měli nakonec přece jen hosté. Nejprve Beránek sám před brankou na Málkovi ještě ztroskotal, o několik minut později už Kloz okénko v zelenožluté obraně potrestal, když zblízka poslal kotouč za záda domácího gólmana a Jestřábi šli do vedení.

Valaši toužili srovnat ve třetí periodě, ale po pouhých patnácti vteřinách hry už to bylo 1:3. Jáchym našel úplně volného Mrázka, který střelou nad Málkovy betony poslal hosty do dvoubrankového vedení. Jonák následně mohl snížit, ale po jeho projektilu zazvonila pouze tyč. Kontaktní branku zaznamenal Vsetín v 51. minutě poté, co v přesilovce puk za Bláhova záda doklepl Daniel Klímek. Valaši pak zkoušeli štěstí v šesti mužích v poli, ale i přes závěrečný nápor se jim srovnat nepodařilo.