Prostějov v sobotu odvrátil konec sezony, semifinále se vrátí na Hanou

Redakce • 25.03.2023

Sobotní páté semifinálové utkání mezi Vsetínem a Prostějovem zvládli lépe hosté z Hané, když na Lapači vyhráli 3:1 a snížili vedení Valachů v sérii na 3:2. O osudu duelu rozhodla druhá třetina, ve které Jestřábi v rychlém sledu vstřelili tři góly. I přesto, že svěřenci trenéra Jiřího Weintritta ve třetí části vyvinuli maximální úsilí završené kontaktní brankou, vyrovnat se jim už nepodařilo. Partie hraná na čtyři vítězství se tak znovu vrátí do Prostějova, kde bude v pondělí pokračovat šestým zápasem.

CHANCE LIGA - SF5 so 25.3.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:3(0:0, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 44. Číp (Voženílek) – 29. Ostřížek (T. Jáchym, Illéš), 33. Maruna (Venkrbec), 37. Illéš (T. Jáchym, Ostřížek). Rozhodčí: Kubičík, Pilný – Maštalíř, Polák. Vyloučení: 2:3, navíc Rob (VSE) a Hašek (PRO) 5 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 40:21. Diváci: 3 844. Stav série: 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Česánek, Němec, Kajínek, Jenáček, Smetana, Voženílek, Hryciow – Jonák, Přikryl, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Berger, Š. Bláha, Hořanský – Jenyš, Lichanec, Číp.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Staněk, Pěnčík, Malák, Bartko, Valenta, Hamšík – Jandus, Venkrbec, Maruna – Jansa, Hašek, Slanina – Illéš, Jáchym, Ostřížek.

Pátý semifinálový duel začal na Lapači opatrně z obou stran. Ani jeden z celků nechtěl udělat první chybu. Přesto si Valaši i Hanáci dokázali vytvořit řadu šancí. Domácí Němec našel na útočné modré Jenyše a ten z levé strany prověřil pozornost hostujícího Pavelky. Následně na druhé straně mohla sklidit ovoce spolupráce Ostřížka s Jenyšem, ale proti byl Žukov ve vsetínské bráně.

Aktivní Němec to následně zkusil z prostoru mezi kruhy, zakončil však nepřesně. Ten samý hráč se pak pokusil dobýt prostějovskou klec spolu s Přikrylem, nicméně Pavelka byl i tentokrát stoprocentní. Jestřábi pak dostali možnost otevřít skóre v závěru první třetiny v početní výhodě, usadili se v útočném pásmu, žádný z hráčů v červených dresech ale na Žukova recept nenašel.

Zlomovým okamžikem druhé části a možná i celého utkání se stala vsetínská dvojnásobná přesilovka v prostředním dějství. Valaši se v ní usadili před Pavelkou, Rob dokonce trefil tyč, ale ke změně skóre nedošlo. Na druhé straně kluziště pak už při rovnovážném počtu hráčů na ledě upláchli domácí obraně Hašek se Staňkem, kteří se právě vraceli z trestné lavice, a tutovou šanci dva na nikoho musel řešit až vynikající Žukov.

Pak už ale Jestřábi udeřili. Po přesné kombinaci tří hráčů vybojoval Iléš puk na levé straně, našel Jáchyma, který ještě posunul na najíždějícího Davida Ostřížka, a ten propálil domácího gólmana – 0:1. O pár okamžiků později se Hanáci radovali podruhé. Celou situaci rozehrál od své klece Pavelka, hra pak došla do útočné části, kde se k ní dostal Venkrbec a našel Jana Marunu, jenž se trefil mezi Žukovovy betony. V následné přesilovce zvýšili hosté vedení už na 3:0, když Jáchym našel v přesilovce Jakuba Iléše a ten zakončil přesně za brankovou čáru.

Valaši se ale ani za nepříznivého stavu nevzdali a ve třetí třetině napnuli všechny síly k vyrovnání nepříznivého skóre. Naději jim dal Radek Číp, který tísněn dvěma beky překvapil Pavelku a snížil na 1:3. Velkou šanci měl Bláha, před kterým se odkryla prázdná klec, ovšem hostujícího gólmana nepřehodil. Snížení měl na hokejce Holec, ale tomu se rovněž skórovat nepodařilo. Domácí pak zkusili štěstí v šesti hráčích na ledě, tlačili se do útoku, ale čas hrál proti nim. Jestřábi tak na Lapači udrželi dvoubrankový náskok a snížili vedení Valachů v semifinálové sérii na 3:2.