Málek vynuloval Jestřáby a Vsetín slaví vítězný vstup do semifinálové série

Jakub Ruč • 20.03.2022

Valaši mají za sebou skvělý vstup do semifinálové série. Prostějovský gólman poprvé kapituloval už v polovině první dvacetiminutovky, kdy zaplněný Lapač slavil hned dvě slepené branky. Zelenožlutí pak v průběhu utkání přidali ještě tři další přesné trefy, ani na jednu z nich nedokázali Jestřábi zareagovat a gólman Jakub Málek tak slaví čisté konto. Už v pondělí v 17:30 budou Vsetínští usilovat Na Lapači o druhou výhru v sérii.

CHANCE LIGA - SF1 ne 20.3.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
5:0(2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Venkrbec (Hryciow), 12. Hryciow (Hořanský, Vítek), 27. Jonák (J. Říha, Rob), 41. R. Vlach (Rob, J. Říha), 58. D. Březina (Vítek). Rozhodčí: Bejček, Micka – Bohuněk, Blažek. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4050. Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 5:0. Stav série: 1:0.

VHK ROBE Vsetín: J. Málek – Smetana, Hryciow, J. Říha, J. Jenáček, Ondračka, Vosátko – Jonák, Venkrbec, Rob – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Pitule, Vítek – Berger, R. Vlach, A. Zeman – D. Březina.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Klimíček, Husák, A. Havlík, M. Jáchym, Vala, Zajíc – Rudovský, T. Jáchym, Jiránek – Mrázek, J. Kloz, Martin Novák – M. Švec, T. Koblížek, P. Beránek – Š. Jelínek, Štefka, Podlaha.

Vsetínští vstoupili do prvního semifinále před zaplněným Lapačem aktivně. První gólovku měl už v 5. minutě Roman Půček, jenž ujel obráncům po pravém křídle, na Bláhu v prostějovské brance však nevyzrál. V polovině prvního dějství už ale domácí slavili. Dělovku Hryciowa z pravého kruhu vyrazil Bláha přímo před sebe, v následné skrumáži se pak nejlépe zorientoval Matouš Venkrbec a po ledě propasíroval puk do sítě – 1:0.

Netrvalo ani dvě minuty a Valaši šli do dvoubrankového trháku. Hořanský z rohu našel přesným pasem Michala Hryciowa a ten vymetl pravou šibenici – 2:0. Za malou chvíli mířil za třetím gólem Vlach, jeho pumelici ale Bláha na poslední chvíli vytěsnil lapačkou. Na konci první dvacetiminutovky vyústil vsetínský tlak v první přesilovou hru, na trestnou lavici musel usednout Mrázek. Pokusy Jonáka i Roba ale ztroskotaly na strážci jestřábí svatyně.

Začátek druhé periody přinesl mnoho chyb a minimum přerušení. Ani jednomu z celků se nedařilo zakončovat své ofenzivní akce. Změna přišla ve 26. minutě, kdy Jestřábi špatně střídali a na trestnou lavici už podruhé v utkání zamířil Petr Mrázek. Zelenožlutí se početní výhody chopili skvěle a navýšili své vedení. Říhovu ránu od modré čáry usměrnil do sítě jemnou tečí Vít Jonák – 3:0.

V polovině zápasu nabral ve středním pásmu solidní rychlost Adam Zeman a proháčkoval se až před brankoviště, kde jej hostující obrana zastavila jen za cenu faulu. K nařízenému trestnému střílení se rozjel kanonýr Luboš Rob, Prostějovské ale tentokrát podržel Bláha, když si dobře pohlídal forhendový blafák. Za pár okamžiků se blýskl i maskovaný muž na druhé straně – Jakub Málek, který svými betony zastavil průnik Rudovského. Ve 33. minutě šli Vsetínští do čtyř, i v oslabení ale hrozili. Přečíslení tři na jednoho vyřešil Hryciow střelou, leč puk skončil po teči od obránce jen v ochranné síti.

V herní převaze pokračovali domácí i ve třetí třetině a hned na jejím začátku přidali zásluhou Romana Vlacha čtvrtý gól – 4:0. Na ten pátý útočil v 52. minutě David Vítek, avšak vylámal si zuby na Bláhových betonech. V 56. minutě mohlo čestný zásah přidat duo Josef Zajíc a Tomáš Koblížek, druhý jmenovaný ale přečíslení nezakončil ideálně a neohrozil Málka. Místo toho slavil Lapač další vsetínskou trefu. Vítek si na pravém mantinelu trpělivě počkal na najíždějícího Davida Březinu, jenž se z mezikruží nemýlil – 5:0. Valaši tak v prvním duelu semifinálové série nepovolili Jestřábům jedinou branku a slaví vysoké vítězství. Na to však musejí rychle zapomenout, protože už v pondělí v 17:30 budou Na Lapači usilovat o další výhru.