Vsetín znovu řádil v přesilovkách, v semifinálové sérii se ujímá vedení 2:0

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 21.03.2022

Semifinálová bitva číslo dvě mezi Vsetínem a Prostějovem byla na programu na prahu nového pracovního týdne. Velmi nápadně druhé utkání na Lapači připomínalo to první, když se Vsetín v první třetině díky dvěma slepeným brankám dostal do dvoubrankového náskoku, který ještě pojistil před první sirénou třetí brankou. V prostředním dějství pak Valaši nepřipustili žádný herní výpadek a svůj náskok znovu navýšili až na pětibrankový rozdíl. Ve třetí třetině Jestřábi pouze korigovali skóre. Vsetín i v pondělí předvedl mimořádnou efektivitu v přesilových hrách, když slavil hned ve třech početních výhodách. Série nyní zamíří na Hanou, kde se bude hrát ve čtvrtek a pátek.

CHANCE LIGA - SF2 po 21.3.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
5:1(3:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Venkrbec (Rob, Berger), 12. Rob (Říha, Jonák), 16. Smetana, 32. Berger (Vlach, Jonák), 40. Smetana (Kucharczyk, Klímek) – 57. Štefka (Podlaha, Husák). Rozhodčí: Čech, Květoň – Polák, Kráľ. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3600. Střely na branku: 44:18. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Smetana, Hryciow, Říha, J. Jenáček, Ondračka, Vosátko – Jonák, Venkrbec, Rob – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Březina, Vítek – Berger, Vlach, Zeman. Trenér: Stantien.
LHK Jestřábi Prostějov: Altrichter – Husák, Klimíček, M. Jáchym, Krejčí, Zajíc, Vala – Beránek, T. Jáchym, Švec – Novák, Kloz, Mrázek – Jiránek, Štefka, Havlík – Podlaha, Koblížek, Jelínek – Janeček. Trenér: Totter.

Vstup do druhého semifinálového utkání mezi Vsetínem a Prostějovem se nápadně podobal prvnímu vzájemnému střetnutí. Otevřít skóre mohl Jonák, který prostějovského brankáře nepřekonal bekhendovým pokusem. Šance nevyužili ani Zeman s Půčkem, ale i přesto Vsetín držel svého soupeře pod tlakem a diktoval tempo hry, čehož využil ve 12. minutě Matouš Venkrbec. Ten se nejprve snažil vybídnout Roba na pravém křídle, ale od bránících hráčů se kotouč odrazil zpět k němu a mohl tak z bezprostřední blízkosti gólmana Altrichtera zakončit.

Netrvalo dlouho a domácí se radovali znovu. Sedm sekund po začátku přesilové hry využil početní výhodu Luboš Rob, ke kterému se kotouč odrazil od horní tyče po Říhově zakončení. Další velkou příležitost Roba hostující brankář pokryl, ale na pokus Ondřeje Smetany už zareagovat nestačil. Jestřábům se totiž nepodařilo vyhodit a vsetínský obránce zakončoval bez přípravy z vrcholu kruhů.

Začátek druhé třetiny ovšem patřil hostům, kteří se na tříbrankovou ztrátu snažili odpovědět. Prostor si ovšem našli i Půček s Klímkem, kdy prvně jmenovaný poslal Klímka ze středního pásma do individuální akce. Vsetínskému útočníkovi ale klička nevyšla, a obrátit tok hry mohl Prostějov. Hosté svou snahu umocnili ještě přesilovou hrou, v níž byl nejblíže prvnímu gólu Jestřábů v sérii Jiránek.

Přesilovka zůstala na straně Hanáků nevyužita, to se ovšem nedá říct o početní výhodě Vsetína. Tu po necelých dvaceti sekundách využil Jan Berger, jenž se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru. Druhou třetinu okořenil také pěstní souboj Krejčího s Hořanským a faulů na straně hráčů v bílo-červené kombinaci začalo přibývat. A právě při hře pět na čtyři propálil Altrichtera střelou od modré těsně před koncem druhé třetin Ondřej Smetana. Do kabin se tak šlo za jasného vedení Vsetína 5:0.

Třetí třetina už přinesla větší šance na obou stranách. Vsetínské držel Gába, který zastavil například průnik Mrázka se Štefkou. Na druhé straně brzdila domácí ofenzivu nepřesnost, bloky prostějovské obrany, ale taky Altrichter. Hostující brankář nedovolil Půčkovi navýšit vedení střelou z otočky poté, co se ke vsetínskému forvardovi dostal odražený kotouč.

Nakonec se přece jen lepším týmem stali znovu Valaši, ale ani oni neuhlídali Jana Štefku, který se po chybě na modré čáře ocitl v brejku. Své zakončení přizvedl nad Gábovo levé rameno a tři minut před koncem základní hrací doby smazal nulu z prostějovského skóre. Jestřábi ovšem nekončili a šance si vytvořili i v následné přesilové hře, všechny pokusy ale skončily jen u domácího gólmana. Vsacané tak i druhé semifinálové utkání vyhráli vysokým rozdílem a na Hanou pojedou za vedení 2:0 v sérii.