Vsetín proti Jestřábům dvakrát otočil skóre a slaví čtvrté vítězství v řadě

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 11.12.2021

Poslední utkání před reprezentační přestávkou čekalo na vsetínské hokejisty v sobotu na domácím ledě proti Prostějovu. Jestřábi v první třetině předvedli vysokou efektivitu, využili dvě přesilové hry a vedli 3:2. To ale bylo z jejich strany vše. Vsetín ve druhé třetině skóre otočil a v závěrečné periodě ještě pojistil dalšími dvěma trefami. Valaši se tak dočkali čtvrté výhry v řadě, od poslední reprezentační přestávky nebodovali pouze jednou a potvrdili formu i proti Prostějovu.

CHANCE LIGA - 28.kolo so 11.12.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
6:3(2:3, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Štach (R. Vlach, Jerofejevs), 14. Pšurný (Smetana, Jonák), 30. Jonák (Kucharczyk, Gago), 37. Berger (Štach, Rob), 44. Smetana (Rob), 57. Jonák – 8. Mrázek (Martin Novák, Klimíček), 17. P. Beránek, 20. Štefka (Mrázek, A. Havlík). Rozhodčí: Čech, Skopal – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 6:3.

VHK ROBE Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Štach (A), Š. Jenáček, Smetana, J. Jenáček, Ondračka, Hryciow – Jonák (C), Pšurný, Rob – Hořanský, Pitule, R. Půček – Berger, R. Vlach, Gago – D. Březina, Kucharczyk (A), A. Zeman. Trenér: Stantien
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – M. Jáchym, Klimíček, A. Havlík, Zajíc, Vala, Babka, P. Krejčí – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Rudovský – M. Švec, T. Jáchym, Mrázek – Š. Jelínek, Janeček, Štefka – P. Beránek, T. Koblížek, Dubský. Trenér: Totter

Vsetínští vstoupili do utkání aktivně a svým tlakem vybojovali přesilovou hru, v níž byli nejblíž gólu po střele a následné dorážce od levé tyče Rob s Gagem. Valaši se však o pár okamžiků později dostali také do početní nevýhody, ale i tady dokázali zahrozit. Jerofejevs vyslal své spoluhráče do přečíslení dva na jednoho a celou akci po přihrávce Pituleho zakončoval Hořanský. Vsetín se ve vlastním oslabením neprosadil, a tak skóre otevřeli Jestřábi. Hosté rozestavili přesilovkovou formaci a z vrcholu levého kruhu poslal kotouč okolo bližší tyče za Málkova záda Petr Mrázek.

Vsetínští se nenechali zaskočit, opět přepnuli do ofenzivního tlaku, z čehož vytěžili vyrovnávací branku Lubomíra Štacha. Z větší vzdálenosti nejprve zakončoval jiný obránce, ale střela Aleksandrse Jerofejevse se od levého Bláhova betonu odrazila pouze na Romana Vlacha, který vybídl najíždějícího Štacha. Na druhé straně se do úniku mohl dostat Rudovský, ale při zisku kotouče fauloval a následovala tak další přesilová hra Vsetína.

Prostějov toto oslabení přečkal a při hře v pěti na obou stranách dostal přihrávku za obránce na osu kluziště Mrázek, s jehož zakončením si poradil Málek ve vsetínské brance. Početní výhodu pět na tři, po vyloučení Jáchyma za faul na Půčka a menším trestu hostujícího brankáře za zdržování hry, využil tečí střely od modré Roman Pšurný. Domácí se za jednobrankového vedení nevyvarovali chyb. Nedorozumění na obranné modré čáře vsetínského celku využil k individuální akci Petr Beránek, jenž zasadil puk do vzdálenějšího horního rohu.

Nedovolený zákrok přibyl také na straně zeleno-žlutých. Početní výhodu Valachů ukončilo vyloučení Kucharczyka, po němž se do přečíslení opět dostali Pitule a Hořanský. Skóre však na svou stranu strhli Jestřábi, když Petr Mrázek přenechal v souboji kotouč Janu Štefkovi, a ten pak nenápadnou střelou k Málkově pravé ruce poslal hosty do vedení.

Po přestávce se u kotouče střídaly oba celky. Navýšit vedení hostů mohl Babka, na druhé straně měl na holi vyrovnání Berger, jehož střela trefila pouze tyč. O něco aktivnější byli přece jen domácí, kteří těsně před polovinou základní hrací doby srovnali stav utkání. Radim Kucharczyk našel volného Víta Jonáka, ten počkal se střelou a táhlým pokusem překonal Bláhu v prostějovské brance. Na ledě neubývalo vyloučení a menších roztržek, což vedlo k dalším vyloučením na obou stranách. A právě v přesilovce pět na tři strhli Valaši vedení na svou stranu, když prudkou ránu z levého kruhu předvedl Jan Berger.

Vsetínští na svůj předchozí výkon navázali také ve třetím dějství, kdy se dobrou hrou v předbrankovém prostoru prezentoval Pšurný. Levý Bláhův beton ale z bezprostřední blízkosti nepřehodil. Neproměněná šance jej ale dlouho mrzet nemusela, protože se na levém kruhu napřáhl Ondřej Smetana a poslal svůj celek do dvoubrankového vedení. Jestřábi se mohli dostat na dostřel v přesilové hře, ale místo toho se opět představilo známé duo – do přečíslení se vydali Pitule a Hořanský. První jmenovaný byl při svém pokusu faulován a následovalo neproměněné trestné střílení v jeho podání.

Blízko vstřelené brance byl na druhé straně Jelínek, ale stejně tak, jak držel Prostějovské Bláha, se mohli domácí spolehnout na Málka. Valaši své vítězství definitivně pojistili trefou Víta Jonáka do prázdné brány při soupeřově power play. V posledních minutách mohli fanoušci sledovat rychlý hokej nahoru dolů s dalšími šancemi Vsetína na navýšení náskoku. Hned dvakrát se totiž Vsacané ocitli ve třech v přečíslení, ale ani jednu z těchto šancí nedokázali zužitkovat a skóre už zůstalo do závěrečné sirény beze změny.