Vstupenky online

PRODEJ PERMANENTEK NA NOVOU SEZONU ZAČNE 1. ČERVNA 2023!

Valaši neuspěli na přerovském ledě a jedou domů bez bodů

Michal Kubáň • 08.10.2008

V s e t í n – I když Valaši vstoupili do zápasu s ohromným nasazením potvrzenou úvodní brankou z hokejky Mikeše ve 39. vteřině, na vítězství to nestačilo. O dvě minuty později srovnal Martinák. Následně se trefil přerovský Kolář. Za Vsetín v téže třetině srovnal Marek, a začínalo se od znovu. Tentokrát to byl Přerov, jenž ve druhé části v početní výhodě zvýšil na 3:2. Třináct minut před koncem vsítil další branku Přerova Maluška. I přes velkou šarvátku, kdy bylo vyloučeno celkem pět hráčů, a několik šancí Vsetína se hostům již nepodařilo změnit skóre zápasu. V neděli 8.10. přivítá Vsetín na domácím ledě Pelhřimov.

- 8.kolo st 8.10.18:00
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín
4:2(2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Martinák (Šimo), 10. Kolář (Kupec), 38. Mališka, 48. Sprušil (Kočara) - 1. Mikeš (Štraub, Zavrtálek), 18. Marek. .
HC ZUBR Přerov: Sedláček - Halouska, Pala, Hruška, Prinke, Vlček, Ryšánek, Bauer - Kočara, Sprušil, Mališka, Martinák, Šimo, Rak, Kupec, Kolář, Rusek, Kundrátek
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Fabián, Šimek, Gajdošík, Novák, Marek, Zavrtálek, Sznapka, Mikeš, Štraub, Tesařík, Černý, Matula, Vaněk, Ašer, Klabačka, Staša, Farda, Plachtovič
Hosté ze Vsetína vstoupili do zápasu doslova raketově. Hned po půlminutě se dostal Mikeš za domácí obranu a přesnou střelou překonal brankáře Sedláčka poprvé - 0:1. Zubry však branka rozhodně nezaskočila a po necelých dvou minutách bylo vyrovnáno. V útočném pásmu odvedl dobrou práci Šimo, přihrál na lépe postaveného Martináka, který poslal puk přesně mezi Plškovy betony - 1:1. Hned za další minutu se mohl Přerov radovat podruhé, ale Sprušil v obrovské šanci přestřelil. V 5.minutě měli domácí možnost hrát přesilovou hru, ale tentokrát pevná vsetínská obrana nepovolila Přerovu dostat se do vážnější šance.

Zubři se nakonec dočkali druhé vstřelené branky na začátku 10.minuty. V útočném pásmu byl nejaktivnější Kolář a rozjásal přerovský zimní stadion podruhé - 2:1. Další minuty přinesly opět hru přerovských Zubrů v početní výhodě, ale ta i tentokrát kýženou branku nepřinesla. V 13.minutě znovu zahrozil i Vsetín, ale se střelou Gajdošíka si brankář Sedláček bez problémů poradil. Na konci 16.minuty se přesilovky dostali i hosté. Velkou šanci si nejdříve vypracoval Klabačka, ale strážce přerovské svatyně i tentokrát vytáhl úspěšný zákrok. O chvíli později se už ale bylo díky přesné střele Marka znovu vyrovnáno - 2:2. V závěru první třetiny ještě vsetínští hráči několika střelami ohrozili přerovskou branku a dostali se do přesilovky po faulu Kupce.

Ve 22.minutě se tvrdou střelou od modré čáry prezentoval Zavrtálek, ale ani tentokrát se skóre nezměnilo. Po chvíli se musel Přerov sice znovu bránit v oslabení, ale největší šanci si překvapivě vypracovali Zubři. Kočara poslal puk přesně na hůl Sprušila, který ale zamířil těsně vedle Plškovy branky. Tlak domácích o chvíli později ještě zesílil a středem pozornosti na ledě byl opět přerovský útočník Sprušil. S jeho dobře mířenou a tvrdou střelou si vsetínský brankář poradil a zachytil do lapačky.

Ve 31.minutě se k brankáři Plškovi přiklonilo i štěstí, když se před něj dostal osamocený Kolář a po jeho zakončení puk těsně minul pravou tyčku. O dvě minuty později měl Vsetín možnost přesilové hry po faulu Martináka. Blízko třetímu gólu byl Zavrtálek, ale jeho bomba těsně minula Sedláčkovu branku. V polovině 36.minuty ale naopak fauloval vsetínský Matula a rázem byli na ledě v početní převaze domácí. Přesilovku nakonec dokázali přerovští Zubři proměnit v třetí branku. Při jedné z útočných akcí ukázal před Plškem velkou drzost Mališka a puk dorazil za brankovou čáru - 3:2. Hned po gólu se za brankou strhla divoká šarvátka do které se zapojilo několik hráčů z obou týmů.

Třetí třetinu rozehráli lépe vsetínští, ale mírný tlak jim nevydržel příliš dlouho. Ve 44.minutě ohrozil hostujícího brankáře Martinák. Vsetínský gólman měl sice zakrytý výhled, ale dokázal na poslední chvíli zasáhnout. Další velkou šanci si Zubři vypracovali ve 46.minutě. To Sprušil vybojoval útočné pásmo, poslal puk na volného Raka, který však na zkušeného brankáře Plška nevyzrál. Tři vteřiny před vypršením 48.minuty už ale přišla další přesná trefa domácích. Do střelecké listy se zapsal Sprušil, jehož střela skončila za Plškovými zády - 4:2.

V posledních deseti minutách se sice Vsetín pokoušel dostat do závěrečného tlaku, narážel však na dobře fungující přerovskou obranu. Zubři mohli své vedení v posledních minutách ještě zvýšit, ale útočník Rak dvakrát proti hostujícímu brankáři neuspěl. V 59.minutě si ještě hostující střídačka vyžádala oddechový čas, na výsledku 4:2 se už však nic nezměnilo.

Ohlasy k utkání

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov): "I když nám chybí některé opory, tak to dnes byl dobře odpracovaný zápas. Diváci vytvořili výbornou atmosféru, ve které se skvěle hraje. Jsem velmi rád, že to kluci zvládli a fanoušci si dnešní zápas užili. V neděli nás čeká hodně nepříjemný zápas v Prostějově. Někdy se to stává, že tým jde od debaklu k debaklu, ale o to více to bude zákeřnější. Musíme se na neděli velmi dobře připravit a bojovat stejně jako dnes. Případné podcenění by byla smrtelná chyba."

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): "Do dnešního utkání jsme měli dát trochu více bojovnosti. Myslím si, že ve druhé třetině jsme si zasloužili dát nějaké góly, ale bohužel nám to tam nespadlo. Domácí nás pak potrestali v přesilové hře a s tak silným soupeřem, jakým Přerov je, se skóre těžko dohání. Sice jsme po druhé třetině ještě doufali, že bychom mohli nějaký ten bod z Přerova odvést, ale bohužel to nevyšlo."