Prodlouží Valaši vítěznou sérii v Přerově?

Václav Trávníček, Kristýna Guricová • 07.10.2008

V s e t í n - V rámci osmého kola zajíždějí hráči VHK na horký led Přerova. Poradí si Hlobilovi svěřenci se silným soupeřem? Zubry, aktuálně sedmý tým tabulky, zdobí dravé mládí a produktivita hráčů jako Ditrich nebo Martinák. Vsetínským fanouškům bude známá i tvář v přerovské brance - Jakub Sedláček, dlouholetá opora mládežnických mužstev Zlína. Jestliže Valaši potvrdí stoupající formu a odvezou si z Přerova tři body, prodlouží vítěznou sérii už na tři utkání v řadě. Na utkání vyjíždí autobus vsetínských fanoušků, odjezd je naplánován na 15:00 od zimního stadionu Na Lapači.

Vsetín, to je tradice. Má teď v kádru řadu zkušených hráčů. V brance by měl chytat Plšek, dále hraje Štraub, Tesařík, prostě co tvář, to jméno. Čeká nás výborný zápas, na který se moc těším," přesně takhle představil Valašský hokejový klub na oficiálních webových stránkách Přerova trenér Jaroslav Beck. Také vsetínští příznivci se však mají na co těšit. Loňský kádr Přerovských se po 34 odehraných utkáních umístil na 3 příčce v tabulce východní skupiny a s velice pozitivním skóre 110:85 postoupil do play off.

Ve vyřazovacích bojích navíc tento tým demonstroval svou sílu ve čtvrtfinále i semifinále, kdy deklasoval nejprve Bobry z Valašského Meziřící a po té i HC Nový Jičín shodně 3:1 na zápasy. Ve finále jakoby se však proti Přerovu otočilo štěstí zády a VSK Technika Brno nadělila v sérii hrané na čtyři utkání Zubrům 15 branek, přičemž gólový soupis Přerova byl sotva poloviční. Na Vsetíně se tak v úterý představí druhý nejúspěšnější celek z východní části 2. ligy, loňské sezóny.

K nejproduktivnějším hráčům Zubrů v loňské sezóně patřil Antonín Sprušil, který během čtyřiadvaceti utkání nasbíral celkem 30 bodů (13+17), na záda mu však dýchal Marek Ditrich s 29 body.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se Vsetín s Přerovem v soutěžím zápase střetl v sezóne 1993-94, kdy v Přerově působil tým, přestěhovaný v průběhu ligy z Brna. Za Přerov tehdy hráli pozdějí extraligový rozhodčí Martin Smeták nebo Karel Plášek, v současnosti hráč Znojma. Přerov tehdy ze druhé nějvyšší soutěže sestoupil a pomohly k tomu i výsledky se Vsetínem. Doma Přerov prohrál 2:8, na Lapači pak 0:6. Mimo soutěž se pak Valaši se Zubry zkřížili hole letos v létě v rámci přípravných zápasů: V prvním utkání Vsetín vyhrál 4:2, ve druhém, hraném na přerovském ledě, podlehl vysoko 7:3.

Utkání Přerova v letošní sezóně:

Přerov - Technika 3:2p (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Uničov - Přerov 5:4sn (1:2, 2:0, 1:2 - 0:0)
Přerov - Žďár nad Sázavou 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Opava - Přerov 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Přerov - Nový Jičín 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Velké Meziříčí - Přerov 6:3 (4:0, 1:2, 1:1)
Přerov - Pelhřimov 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Sestavy v minulých kolech:

Přerov: Sedláček - Pala, Halouska, Hruška, Prinke, Vlček, Ryšánek, Bauer - Kolář, Sprušil, Korčák, Kočara, Hanák, Rusek, Martinák, Šimo, Rak, Mališka, Kupec, Kundrátek

Vsetín: Plšek - Sznapka, Šimek, Fabián, Zavrtálek, Černý, Blažek, Černák - Gajdošík, Novák, Marek - Mikeš, Štraub, Tesařík - Vaněk, Ašer, Klabačka, Staša