Změna soupeře, nikoliv odhodlání. Vsetín v sobotu přivítá Kadaň

Jan Tajzler • 25.09.2020

Pandemie koronaviru nadále trápí hokejové kluby a sportovní i kulturní dění v celé zemi. Hrát se ale nadále bude, byť měl na Lapač v sobotu přicestovat celek Kolína, který se však vinou koronaviru musí dočasně vzdát hokejového života. Nakonec se našla náhrada a do Vsetína si přes celou republiku najde cestu tým Kadaně. Valaši jsou před sobotním zápasem jasnými favority na vítězství, zápas začíná na Lapači v 17:00.

Kadaň obměnila kádr, i tak to bude mít těžké

V Kadani se na prvoligový hokej bude chodit již 23. sezonu v řadě. Je však nutno dodat, že Severočeši měli v posledních letech i kliku, neboť Chance liga byla uzavřená. Klid může v Kadani panovat i letos, tentokrát zasáhla pandemie koronaviru, která znovu profesionální soutěž uzavřela. Kadaň sáhla přes léto ke změnám, ale i přesto se neočekává, že by tým z Ústeckého kraje zasáhl do play-off. Ovšem ve sportu je možné všechno.

Kadaň musela hledat náhradu do brankoviště, na místo Jakuba Neužila se do Kadaně přemístil zkušený brankář Miroslav Hanuljak, společně s Romanem Chloubou a obráncem Jakubem Trefjným bude patřit mezi pilíře Trhačů. Odchod ohlásil také Jaroslav Kůs, ten profesionální hokej dokonce opustil, když zamířil hrát Krajskou ligu do Chomutova. Zbytek kádru tvoří převážně mladí hráči sesbíraní z předluženého Chomutova. Severočeši vsázejí také na Rusy, sestavu doplní útočníci Arslan Achmeťanov s Arťomem Sursovem.

Kadani se v přípravě příliš nedařilo, krom výhry nad Ústím nad Labem v úvodu přípravy zvítězili černožlutí pouze proti druholigovému Chebu 5:2. Začátek soutěžního ročníku poslal Trhače do karantény, a tak mají svěřenci zkušených trenérů Petra Rosola a Vladimíra Jeřábka sehrány pouze dva duely. Nejprve mířili Severočeši do Poruby, kde však inkasovali 11 branek a vrátili se domů s debaklem. Ve středečním utkání měla Kadaň slibně našlápnuto proti jihlavské Dukle, když po dvou brankách Chlouby vedla 2:1, favorit z Vysočiny však srovnal a poté dokráčel k vítězství 5:2. Nyní míří Trhači do Vsetína, kde budou usilovat o zaskočení favorizovaných Valachů.

Vsetín znovu v roli favorita

Valachy čeká třetí domácí utkání letošního ročníku Chance ligy. Zatím v obou případech slavili, nejprve proti nováčkovi ze Šumperka 6:0 a minulou sobotu potěšili fanoušky výhrou v prodloužení proti favoritovi z Kladna. Špatný výkon nepředvedl Vsetín ani v posledním utkání na ledě přerovských Zubrů, domácí Hanáky výrazně přestřílel, ale právě efektivita v koncovce byla rozhodujícím elementem prvního moravského derby sezony.

V Přerově skóroval Vsetín pouze jednou, když se prosadil Antonín Pechanec, jenž v úvodu sezony dokazuje, že by měl znovu patřit mezi opory zelenožlutých barev. Vsetín však další slibné šance nevyužil, Gorčík trefil tyčku a stejně tak i kapitán Kudělka. Žehrat mohl Vsetín především na první třetinu, kdy se nevyvaroval vyloučením a nabídl soupeři téměř 10 minut početní výhody. Disciplína a snaha zachovat větší klid v koncovce budou určitě témata před dalšími zápasy ve vsetínské kabině.

Sobotní utkání s Kadaní odstartuje na Lapači v 17:00, Vsetín jde na Trhače s jasným cílem, nedopustit překvapení a ponechat si na Valašsku plný bodový zisk. Utkání vzhledem k novým vládním nařízením doprovází omezení pro fanoušky, více informací najdete zde.

Sestavy v posledním kole:

Kadaň: Hanuljak – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Březák, Havlín, T. Běhula – Koblížek, Chlouba, Zabloudil – Matyáš Svoboda, Bucek, Müller – Homer, Achmetianov, J. Svoboda – Jakub Veselý, Hradecký.

Vsetín: Strmeň – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Jenáček, Jenáček – J. Kloz, R. Vlach, Klímek – Březina, Pechanec, Gorčík – Machač (A), Rehuš, Babka – Hořanský, Gajarský (A), Vítek.