Zavřel jsem oči a plácnul do puku, říká střelec důležité branky

Michal Veselý • 17.09.2011

Konečně se to povedlo. Hokejisté Valašského hokejového klubu dokázali porazit Valašské Meziříčí nejen v rámci přípravy, ale i v mistrovském utkání. A ještě k tomu na jeho ledě! Hlobilovi hoši dokázali v sobotnu odpoledne otočit nepříznivý stav 0:2 a v dramatickém závěru vyhecoaného zápasu dokráčet k vítězství 3:4. „Dali jsme do toho všichni maximum a to se nám vyplatilo.“ hodnotil první valašské derby této sezóny střelec třetí vsetínské branky Martin Kubo. I díky němu zelenožlutí stáhli vedení Bobrů na vyhrané vzájemné soutěžní zápasy na milých 1:9.

Martine, derby s Valmezem se ti určitě hodnotí dobře, viď?
Spokojenost je veliká, konečně jsme Valmez porazili. Dali jsme do toho všichni maximum a to se nám vyplatilo.

První třetinu jste ovládli, soupeře jste k ničemu nepustili. S jakou tatktikou jste vlastně vstoupili do zápasu?
Hráli jsme venku, takže taktika byla jasná - hrát ze zajištěné obrany, nedostat branku, udržet stav 0:0 a pak se pokusit vstřelit z brejku nějaký gól.

Ve druhé dvacetiminutovce jste v rychlém sledu inkasovali rychle dvě branky a nevypadalo to s vámi dobře.
Šli jsme do oslabení ve čtyřech a po náhodné teči od našeho obránce se dostal puk ke hráči soupeře a ten neměl problém zavěsit. Při dalším střídaní jsme hned dostali další branku, kdy to Plchovi trefili mezi nohy. Potom jsme dokázali zabrat a ve druhé třetině srovnali stav.

S čím jste šli do záverečné části?
Určitě s tím, že chceme vyhrát a odvézt odtud tři body, to byl náš hlavní cíl.

Do vedení jsi poslal Vsetín ty, jak branka padla?
Já jsem předal puk o mantinel Mekymu (Mečiar), ten vystřelil, puk se dostal před bránu, někdo to tam dorážel, puk se dostal až ke mně, já zavřel oči a plácl do toho. Kotouč skončil v brance, takže velká spokojenost.

Za stavu 4:2 už to vypadalo, že dokráčíte v pohodě za vítězstvím. Nakonec byl závěr zápasu obrovské drama?
Máš pravdu. Rozhodčí v derby určitě stoprocentní výkon nepodal (směje se). Úplně za nic nás poslal do tří. Bohužel tam padl gól, to se těžko brání. Malinké obavy o výhru byly, ale věřili jsme, že to ubráníme a vyhrajeme.

Je to první výhra v derby, řešili jste to před zápasem?
Bavili jsme se o tom, proběhlo i nějaké hecování. Teď už to s nimi máme 1:9 na zápasy.

Jak se ti líbila atmosféra derby?
Fanoušci byli super, přijelo jich hodně. Chtěl bych jim poděkovat, jak fandili. Byli našim šestým hráčem.

V hlediště jsi měl dnes tatínka (trenér vsetínských juniorů Miroslav Kubo - pozn.). Veděl jsi, že se přijde podívat?
Věděl jsem, že přijede a byl jsem rád, že se tu objevil. Jezdí se často dívat na naše zápasy. Moc mě potěšilo, že viděl, jak skóruji.