Vstupenky online

Základní část zahájí poslední čtvrtinu, Vsetín zajíždí do Nového Jičína

Jan Tajzler • 20.01.2015

Základní část vstoupí ve středu do závěrečné fáze. V úvodu poslední čtvrtiny soutěže čeká vsetínské hokejisty vystoupení na ledě Nového Jičína. Valaši nastoupí podruhé za sebou venku a na půdě nevyzpytatelného soupeře budou mít co napravovat, neboť ztráta všech bodů na ledě poslední Karviné si žádá reparát. Podobný cíl však budou mít také domácí hokejisté, ti totiž v posledním utkání nestačili na Bobry. Kdo získá ztracené body zpět? Odpověď nabídne zimní stadion v Novém Jičíně ve středu od 18:00.

Nový Jičín svádí s nedalekým soupeřem ze Vsetína pravidelně vyrovnané bitvy. V letošní sezoně jsou však Severomoravané úspěšnější. Ze tří vzájemných střetnutí se modrobílí radovali dvakrát. Valaši přivítali soupeře z Nového Jičína hned v úvodním utkání sezony, v domácím střetnutí vychytal Petr Hromada Vsetínu vítězství 2:0. Odvetu v Novém Jičíně odchytal Lukáš Plšek, zde se však Valachům nepovedl úvod utkání, což Vsetínské poznamenalo a v utkání se Jičínští radovali ze zisku tří bodů za výhru 6:4. Naposledy se oba celky sešli na Lapači, Nový Jičín se favorizovaného Vsetína nezalekl a jeho led dobyl v poměru 5:3. Nyní se schyluje k další bitvě, oba celky v tabulce dělí rozdíl devíti bodů, je tedy patrné, že jak Vsetín, tak i Nový Jičín bude v závěrečné čtvrtině čekat boj o elitní čtverku, která zaručuje start vyřazovacích bojů na domácím ledě.

Započne Nový Jičín stíhací jízdu za elitní čtveřicí?

Celek Nového Jičína proplouvá sezonou celkem solidně, momentálně patří výběru trenéra Flašara pátá příčka v tabulce, což je oproti výsledkům loňské sezony značný posun vpřed. Novojičínští však stále mohou pomýšlet na vyšší pozice, na druhé místo činí jejich ztráta devět bodů a duel se Vsetínem může napovědět, zda se modrobílým povede ještě ve zbytku sezony zabojovat o pozice v elitní čtveřici, zvlášť když Jičínské čeká většina utkání na domácím ledě.

Nový Jičín se ve druhé polovině soutěže doposud stihl prezentovat šnůrou vítězství, kterou však pokazila předvánoční mizérie, když tým padl čtyřikrát v řadě. Vánoční pauza však Severomoravanům prospěla a v kalendářním roce vyhráli tři ze čtyř odehraných utkání. Poslední porážka však musí Nový Jičín mrzet, v domácím prostředí se totiž musel sklonit před Bobry z Valašského Meziříčí, ti potvrdili v Novém Jičíně narůst formy a prchají vstříc záchraně. Nula proti soupeřovi z podpalubí tabulky velmi mrzela Adama Uhlára: „Chtěli jsme určitě v dnešním zápase vyhrát a bohužel nám to dnes nevyšlo. Nějaká speciální příprava tam ani nebyla. Teď byla pohoda v kabině. Určitě jsme chtěli urvat nějaké body, ale dnes bohužel prohrál ten lepší.“ Ztracené body proti sousedovi z Valmezu chce Nový Jičín získat v dalším regionálním derby proti Vsetínu, „Jednoznačně se musíme vyvarovat chyb vzadu. Nesmíme nechat dorážet hráče a musíme více zapracovat na koncovce,“ nabádá před střetnutím s druhým týmem tabulky Uhlár.

Vstříc vítězství nad Vsetínem povede Nový Jičín nejproduktivnější hráč tamního výběru Jakub Lehečka 9+22, Lehečka je zároveň jedním z hráčů soupeřovy soupisky, jež v minulosti nastupovali ve vsetínském dresu. Útočné řady dále disponují Robinem Gebauerem 8+14 a také již zmiňovaným Adamem Uhlárem 11+11. Nejlepším střelcem týmu je se dvanácti trefami Jakub Ižácký. V obraně nalezneme plno zkušených borců, které doplňují také talentovaní mladíci. Defenzivu v Novém Jičíně má na povel Patrik Flašar, doposud zaznamenal 16 bodů za čtyři branky a dvanáct asistencí. Zkušenosti dodává obranným řadám také Přemysl Vašut či Lukáš Vnenk. Talentované mládí prezentuje exvsetínský Michal Žák či Jakub Hruška, který vloni na Lapači nastupoval v extraligové juniorce.

Branku Nového Jičína střeží střídavě David Iláš společně s Lukášem Šrámkem, kdo z nich nastoupí ve středu proti Vsetínu je nejspíš hádanka, která bude zodpovězena až při úvodním buly.

Náskok Vsetína na druhém místě je znovu minimální

Soutěž je letos nesmírně vyrovnaná, především pak na samotném vrcholu je pořádně těsno. V minulém kole zaváhali nejen Valaši, ale také lídr z Přerova, ztráta na trůn tabulky tedy zůstává tříbodová. Vsacané se však nyní musí dívat spíš za sebe, Technika i Poruba využili vsetínského zaváhání a dotáhli se Valachům na rozdíl jediného bodu. O elitní čtverku má však zájem také Nový Jičín s Opavou. Vsetín tak musí brát utkání s Novým Jičínem velmi vážně, ztráta na půdě severomoravského celku může totiž znamenat propad v tabulce podpořen nabuzením aktuálně pátého celku tabulky.

Vsetínští mají za sebou utkání v Karviné, kam mířili z pozice jasného favorita. Ovšem poslední celek tabulky toho Valachům příliš nepovolil. Zelenožlutí se sice dostali do vedení, ale srdnatá Karviná záhy otočila utkání ve svůj prospěch, do prázdné branky pak pojistil tři body nováčkovi Vladimír Luka, čímž také ztvrdil nečekanou ztrátu Vsetína. Velmi těžce se hodnotilo utkání trenéru Jenáčkovi: „Dnes jsme podali špatný výkon. Velmi špatně se mi to hodnotí, protože si myslím, že to bylo nedůstojné pro dresy, které oblékáme. Věřím, že takový výkon už se nebude do konce sezóny opakovat. Dnes to opravdu nebylo dobré a my se omlouváme fanouškům, především těm, kteří za námi do Karviné přijeli, protože jsme jim neukázali skoro nic.“

Šanci na reparát mají hokejisté Vsetína již ve středu na půdě Nového Jičína, dokáží zapomenout na nepovedené vystoupení v Karviné a znovu naplno bodovat? Odpověď na tuto otázku dostaneme ve středu večer, utkání v Novém Jičíně startuje v 18:00, z dějiště utkání by měl být připraven také online přenos.

Předpokládané sestavy:

Nejistý je start vsetínského brankáře Petra Hromady, jenž v Karviné nenastoupil z důvodu virózy. Trenéři však již mohli využít služeb ruského obránce Alexandera Grebenjuka, jenž se opětovně připojil k zelenožluté družině.

Vsetín: Plšek – Grebenjuk, Vrba, Nedbálek, Haloda, Tichý, Báchor, Hryciow, Štědrý - Vítek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Hrazdira, Ambruz, Štrbík, Daněk, Hruška, Zúbek, Ondráček, Podešva.

Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Gebauer, Mráz, Kabeláč, Flašar, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Ižacký, Hanák (A), Vnenk (A), Cabák, Novotný, Uhlár.

banner pod článkem