Základní část finišuje, Vsetín se pokusí proti Moelleru o zázrak

Aleš Koňařík • 09.01.2007

V s e t í n – Poslední kolečko se zbytkem extraligové pelotonu absolvují vsetínští hokejisté, jimž už nic nepomůže z posledního místa a pro které už je tato sezóna pouhou povinností. Úterní duel s Pardubicemi bude posledním, ve kterém se představí lotyšské duo Armands Berzinš – Guntis Galvinš. Oba se vracejí do Rigy, jejich místo zaujme kromě obránce Andersonse, který již za Vsetín odehrál dva zápasy, útočník Lauris Darzinš. Pardubicím momentálně patří čtvrtá příčka v tabulce a postavení v elitní čtvrtce budou chtít Východočeši určitě potvrdit i v zápase s týmem, který už zapomněl, jak chutná vítězství.

Pardubice v posledním kole prohrály v Litvínově 1:3, jejich bilance v novém roce je díky debaklu na ledě Slavie v červených číslech (3 zápasy, 1 vítězství, 2 porážky při skóre 7:10). Na sklonku roku se do týmu trenéra Říhy zařadila hvězdná posila ze Znojma, slovenský útočník Peter Pucher, který své první body v novém působišti získal v utkání právě proti svému bývalému klubu.

Letošní zápasy Vsetín vs. Pardubice

Vsetínu se dlouhodobě proti Pardubicím více daří na domácí půdě a potvrdilo se to i letos, když díky brance Luboše Roba dokázali Valaši zvítězit v prodloužení 2:1. Ve své aréně ovšem jednoznačně dominují Pardubice, které Vsetín dvakrát jednoznačně vyprovodily. V Pardubicích ostatně Vsetín naposledy bodoval v září roku 2003.

HC Moeller Pardubice - Vsetínská hokejová a.s. 8 : 2 (4:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Čáslava (Čaloun), 10. Sýkora P. (Blažek), 13. Ondřej (Blažek), 14. Čaloun (Koukal), 21. Rolinek (Novotný), 27. Koukal (Kolář), 42. M. Hlinka (Ondřej), 58. Sýkora P. (M. Hlinka) - 21. Stantien (Kučný), 59. Galvinš (Stantien).

Vsetínská hokejová a.s. - HC Moeller Pardubice 2 : 1 po pr. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Škoda (Hrabal), 64. Rob - 14. Tvrdík (Pivko).

HC Moeller Pardubice - Vsetínská hokejová a.s. 4 : 0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Koukal (Čaloun), 16. Ondřej (Tvrdík), 45. Ondřej (Hlinka), 46. Čaloun (Koukal).

Sestavy z posledního utkání

Vsetín: Štefl (30. Vehviläinen) - Bobček (34. - 43. Ostrčil), Kučný, Galvinš, Šmach, Andersons, Horák - Grill, Stantien, R. Hubáček - Dubec, Berzinš, Rob - Näätänen, Sakrajda, Sabol - od 35. navíc Hrňa, L. Duba, Davídek.

Pardubice: Lašák – Píša, Havíř, Snopek, M. Čech, Linhart, Čáslava, Koma, M. Šeda – Rolínek, Pucher, P. Sýkora – Čaloun, Pivko, Andrašovský – Ondřej, M. Hlinka, F. Mrázek – Kolář, Koukal, Blažek.