Reprezentační přestávka skončila a mládež jde opět do boje! O víkendu přijede Šumperk

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 13.11.2019

Dorostenci hráli naposled 26. října, junioři 3. listopadu a představí se tak po značné pauze. Vše začne vsetínský dorost již ve čtvrtek, kdy zavítá na led aktuálně třetí Komety Brno. S tímto silným soupeřem se mu podařilo v minulém vzájemném utkání zvítězit 4:3. Další zápas odehrají dorostenci doma, konkrétně v sobotu proti Šumperku. S Draky bude na vsetínském Lapači hrát také juniorka, a to v neděli. Ještě předtím se však představí v Přerově.

Junioři budou tento týden hájit druhou příčku

Na týdenní reprezentační pauzu odcházeli junioři z druhého místa východní skupiny. Na první Havířov ztrácí devět bodů, přičemž mají o zápas méně. Rozdíl mezi druhou a třetí příčkou už je menší, konkrétně jednobodový, což slibuje bitvu na ostří nože už tento pátek.

V týdnu před přestávkou odehráli Valaši jen jeden zápas. V neděli se doma utkali s Litomyšlí a již v úvodních minutách potvrdili roli favorita, když v čase 1:55 otevřel skóre Adam Hilšer. V polovině třetího vzájemného duelu s Východočechy už měl domácí celek náskok 4:0 a kráčel za přesvědčivým vítězstvím. Jan Dostál s Jakubem Voříškem však svému soupeři tuto cestu výrazně zkomplikovali, když ve třetí třetině snížili na 3:5. Vše ale pro domácí svou třetí brankou v utkání uklidnil Adam Hilšer, pro kterého to taky byl druhý hattrick během 10 dní. Ten předchozí si připsal v 13. kole proti Porubě, kdy Vsacané dokázali otočit výsledek z 0:4 na 6:4.

Zápas: 15.11. Přerov - Vsetín 18:00

Vzájemná utkání v sezóně:
20.9. Přerov - Vsetín 2:1
13.10. Vsetín - Přerov 5:3
Již od minulé sezóny platí, že ve vzájemných zápasech vždy zvítězil domácí tým. Potvrdí Přerov tuto statistiku, nebo zabojují Valaši?

Zubři jsou na třetí příčce, o bod za Vsetínem, a proto můžeme v už tak vyhroceném pátečním zápase očekávat napínavou bitvu se vším všudy. Zubři budou hrát svůj další zápas přesně po čtrnáctidenní pauze. Naposledy se utkali s ostravskou Porubou. Předposlední celek tabulky snadno přehráli a odvezli si z jeho ledu tři body za vítězství 6:1. Výrazně k tomu přispěl Lukáš Zmeškal, který se do statistik zapsal u všech šesti branek. Čtyřikrát sám skóroval a zapsal dvě asistence, i tohle může být pro Valachy nápovědou, na koho si dát v příštím utkání pozor.

Zápas: 17.11. Vsetín - Šumperk 13:30

22.9. Vsetín - Šumperk 3:2p
18.10. Šumperk - Vsetín 3:2sn
Obě utkání skončila remízou 2:2. Oba duely rozhodl Adam Hilšer.

Šumperk stále drží krok s Havířovem, Vsetínem a Přerovem. Je čtvrtý a na třetí místo ztrácí jen čtyři body, naopak na pátou Litomyšl má náskok jedenácti bodů. V pátek začali Draci další část základní skupiny proti vedoucímu Havířovu. Na domácím ledě ale nevstřelili ani jednu branku a favoritovi podlehli 0:4.

Úplně jiný zápas je pak čekal na stadionu posledních Warrios. Zde se Marek Kesler uvedl brankou už po 28 sekundách, v 14. minutě jej pak, nakonec vítězným gólem, následoval Jakub Horký. Domácí vzápětí rychle snížili, ale z jejich strany to bylo v tomto utkání vše. Šumperk přidal ještě pět gólů a vyhrál přesvědčivě 7:1.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Tkadlec – Holáň, Zeman, Liss, Mikulík, Pernický, Riedl, Kunst – Vašenka, Pospíšil, Vrána, Vavřík, Hrnčíř, Babeliak, Hilšer, Klímek, Frimel.
Přerov: Postava – Gréč, Šabršula, Takáč, Kopeček, Moučka, Dřímal – Dobša, Hradil, Rozsahegyi, Zmeškal, Fencl, Dvořáček, Kolařík, Hanák, Šimanský, Petr, Mynář, Borot.
Šumperk: Venouš – Cekr, Holub, Ott, Štrbík, Plhal – Scheuter, Fibigr, Kesler, Šembera, Poledna, Haluza, Kavan, Horký, Habrman, Vogel, Kučera, Jurča, Tichý.

Pomohla pauza dorostu k zlepšení hry?

Před pauzou odehráli dorostenci zápas s Vítkovicemi, které měly navrch už od začátku. Ve druhé třetině se i prosadily, vzápětí Vsetín vyrovnal, ale to nestačilo, protože Vítkovice během téže třetiny nastřílely další tři góly.

Na domácí půdě si Vsacané naposledy zahráli v sobotu 26.10. proti Přerovu, kdy se Zubři ve druhé třetině dostali do vedení. V polovině třetí třetiny Vsetín vyrovnal a hrálo se prodloužení, v kterém byl úspěšnějším celkem tým z Valašska. Nyní má dorost za sebou téměř tři týdny pauzy, během které se mohli připravit na nadcházející zápasy. Nejprve se utkají s Kometou a v sobotu na ně čeká Šumperk.

Zápas: 14. 11. Kometa – Vsetín 17:45

28.9. Vsetín - Kometa 4:3
První vzájemný zápas letošní sezóny byl extrémně vyrovnaný. Kometě se po gólově bohatém zápasu s Šumperkem nepodařilo v první třetině proti Vsetínu ani jednou skórovat. Celý duel nakonec rozhodl Boris Babeliak ve vlastním oslabení.

Kometa si v zápase s Porubou nebrala servítky a již v první třetině vstřelila svému soupeři dva rychlé góly, na konci třetiny přidala na své konto ještě jeden gól. Druhá třetina taktéž přinesla pouze góly pro Kometu, tentokrát dva. Třetí třetina byla na góly nejbohatší, neboť brněnský tým se trefil rovnou sedmkrát a celkově zvítězil 12:0.

Druhý zápas týdne před pauzou by pro Brno o hodně náročnější. Během prvních dvou třetin se prosazoval pouze Šumperk, který se tak dostal do třígólového vedení, a vše nasvědčovalo výhře jejich strany. V poslední třetině však přišel velký obrat Komety, která se vzpamatovala a svému soupeři během posledních dvaceti minut nastřílela 4 góly, a mohla si tak připsat 3 body do tabulky.

Zápas: 16. 11. Vsetín – Šumperk 12:00

3.10. Šumperk - Vsetín 1:2
Draci se dostali do rychlého vedení, ve druhé třetině však Valaši skóre otočili a ukázali svou sílu, když od 38. minuty drželi jednobrankové vedení až do konce.

Šumperk neměl před pauzou zrovna úspěšný týden. Nejprve se utkal s Přerovem, který se prosadil již v polovině první třetiny. Ve druhé třetině došlo na několik vyloučení na obou stranách, kterého se podařilo využít pouze Šumperku. Třetí třetina však přinesla několik vyloučení především na straně Draků, kteří v téže třetině inkasovali 4 góly. Šumperk byl v tomto zápase slabším soupeřem, co se střel týče. Na přerovského gólmana se jim podařilo vystřelit pouze 26krát.

Další zápas pro ně vypadal nadějněji, kdy již od první třetiny nad Kometou vedli. Jejich šance však byly zmařeny v poslední třetině, kdy si s myšlenkou na vítězství dostatečně nepohlídali bránu a Kometa je o jeden gól přestřílela.

Vsetín: Nešpůrek – Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Rigo, Babeliak, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová.
Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Němec, Prčík – Brabenec, Vyroubal, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan.
Šumperk: Ryšavý – Cekr, Minařík, Slabý, Kareš, Zavoral, Netolický, Koutecký, Panáček – Burda, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas, Šucha.