Bude Vsetín důstojným soupeřem lídrovi tabulky? Přijíždí Havířov

David Žůrek • 13.11.2011

V neděli v 17:30 začne na vsetínském Lapači lítý boj mezi dosavadním lídrem tabulky a suverénem soutěže AZ Havířov a domácím klubem VHK Vsetín. V tomto utkání bude jasným favoritem celek AZ Havířov, i přesto můžeme očekávat, že Vsetínští budou o body bojovat se srdcem a vypětím sil. Kdo nemůže přijít na stadion, má možnost alespoň sledovat online přenos.

Minulé kolo Vsetínským vůbec nevyšlo dle jejich představ. Jejich pokus o uloupení bodů z Jestřábího hnízda v Prostějově byl neúspěšný a domů si dovezli vysokou porážku 5:1. V kole před tím dokázali doma přetlačit Porubu 2:1. Hráči VHK jsou pátým nejlépe hrajícím mužstvem před domácím publikem. Z celkem osmi domácích zápasů prohráli pouze dvakrát a to druhém kole s Přerově 4:3 a v 15. kole ve Valaaššském derby s Bobry z Valmezu poměrem 2:0. Zbytek utkání před domácím publikem dokázali Vsetínští dotáhnout až k vítězství.

Domácí se již několik kol drží na 6. příčce a aktuálně mají na svém kontě 29 bodů. Poměr vstřelených ku inkasovaným brankám je 53:50. Nejlepším střelcem mužstva a zárověň druhým nejproduktivnějším hráčem je František Zúbek, jež se pyšní 8 brankami a 6 asistencemi. Nejproduktvnějšími obránci jsou Jiří Farda a Zbyněk Spitzer. Oba mají na svém kontě 7 bodů za 2 branky a 5 asistencí resp. 3 branky a 4 asistence. Nejvíce vylučovaným hráčem VHK je David Hoďa, kterému rozhodčí doposud uděliil 39 trestných minut.

AZ Havířov: 42 bodů, 1 prohra, 2,3 inkasované branky na zápas

VHK Vsetin vs. AZ Havířov

I to jsou fakta, která svědčí o kvalitě soupeře. AZ Havířov během dosavadního průběhu sezóny 1 prohrál a to v 5. kole proti Jestřábům z Prostějova. Krom tohoto smolného zápasu deklasuje jednoho soupeře za druhým. Na svém účtu má celkem 12 výher v základní hrací době, 2 výhry v prodloužení a jednu výhru na samostatné nájezdy. Poměr branek je úctyhodných 68:37 což celku z Havířova dělá zhruba průměr 4:2 na zápas.

V minulém kole hráli Slezané doma s Přerovem, kde zápas muselo rozhodnout až prodloužení. Úspěšnější byl nakonec AZ a odnesl si výhru 5:4. Havířov má za sebou již 13 zápasů bez porážky a stoprocentně bude chtít na vsetínském ledě tuto sérii ještě prodloužit. Nejproduktivnějším útočníkem je Robert Říčka, který soupeřům nasázel 10 branek a na dalších 9 přihrál. Nejlépe střílejícím obráncem je Jiří Krisl, který má na svém kontě již 4 branky a 2 asistence. V brance se pravidelně střídají Lukáš Daneček a Adam Vrba, přičemž první jmenovaný má průměr 1,28 branky na zápas a druhý jmenovaný má 2,82. Nejdéle si poseděl na trestné lavici Petr Prokop. Strávil za katrem celkem 33 minut.

Předchozí utkání - těsná pohra Valachů

Nedělní soupeři se v letošní sezóně setkali v 7.kole na ledě Havířova, kde Vsetínští prohráli těsně 4:3, ale soupeři body zadarmo nedali. Po zápase z úst trenéra Hlobila zaznělo: „Kromě první třetiny, kdy jsme hráli trochu ustrašeně a nechali domácím hodně prostoru, jsme nepodali špatný výkon. A kdybychom využili ještě více těch brejkových příležitostí, které jsme měli, mohl být i výsledek lepší. Gól, který jsme dostali v naší přesilovce nás srazil a pak už jsme neměli sílu to otočit."