Na spolupráci se těším, říká nový trenér juniorů Čechmánek

Miroslav Janošek • 13.11.2014

V uplynulých dnech se vedení klubu VHK Vsetín rozhodlo vyměnit posty trenérů v mládežnických kategoriích. Toto rozhodnutí se týká hlavně juniorů a starších i mladších dorostenců. K týmu skvěle hrajících juniorů byl přidělen bývalý výborný brankář, držitel zlaté olympijské medaile z Nagana a vsetínským fanouškům jistě známý Roman Čechmánek! První zápas pod novým trenérem čeká juniory už ve čtvrtek na ledě Havířova.

Jak hodnotíte změny, které vedení provedlo na pozicích trenérů mládeže?
Byly to rychlé změny, hlavně rošáda kvůli staršímu dorostu, kterému se nevede. Chce se to zvednout a udržet tu extraligu. Jiří Weintritt tak byl posunut od mladšího dorostu ke staršímu, tím se to celé posouvalo a já jsem byl přesunut k týmu juniorů.

Byl jste přesunut na post hlavního trenéra juniorů, jak se na práci s nimi těšíte?
Samozřejmě je to pro mě něco nového, nová výzva. Tak uvidíme, jak se nám bude dařit. Vím že junioři měli skvělý začátek sezony a snad se nám povede navázat na práci, která je zatím s klukama dobrá. Doufám, že budeme pokračovat v dobrých výkonech a tým bude hrát pěkný hokej.

Měl jste už někdy možnost působit jako hlavní trenér mužstva?
Ne, většinou jsem byl asistent, protože jsem neměl tolik času na to dělat trenéřinu. Naposledy jsem dělal asistenta mužů v Hodoníně, v play off, což už je dva roky zpátky. Takže jsem na pozici hlavního trenéra poprvé.

Jak se těšíte na spolupráci s dlouhodobým, vsetínským trenérem panem Langem?
My se známe, něco jsme spolu prožili už s mladším dorostem před dvěma lety, takže o sobě víme docela dost. Známe se z doby, kdy jsem tady ještě hrával, takže myslím, že by spolupráce měla fungovat výborně.

Měl jste možnost vidět některé zápasy juniorů? Co si o jejich týmu a hře myslíte?
Viděl jsem některé zápasy spíš krátce, pár minut z některých domácích zápasů. Tam je to hodně ovlivněné tím, kolik hráčů je, jestli jsou tři pětky a taky samozřejmě jestli soupeř přijede kompletní. Nějaká kvalita té hry tam je, ale jak říkám, je to hlavně o tom, s jakou sestavou soupeř přijede.

Jaký je váš názor na dosavadní působení mladších a starších dorostenců? Myslíte si, že se jejich výkony zvednou pod novými trenéry?
Tak mladší dorost, tím že přišlo pár kluků ze Zlína, se v posledních zápasech hodně zvedl. V posledních třech zápasech už byla hra dobrá. A nejen hra, i výsledkově se to zvedlo a myslím si, že ten tým je na vzestupu, protože mají i trošičku lepší sestavu a jistějšího brankáře. Takže ten mladší dorost si myslím, že by měl pokračovat ve vzestupných výkonech.

Co se týká staršího dorostu, tak samozřejmě víme jaký ten tým je, protože to jsou kluci, kteří hráli minulý rok v mladším dorostu prim a špičku extraligy. Takže jde jen o to oprášit, co se po nich v loňské sezoně chtělo. Pokud budou kluci plnit to, co mají, tak si myslím, že i starší dorost půjde nahoru.

Budete i nadále působit jako trenér brankářů?
Samozřejmě budu, protože s těma klukama se musí pracovat pořád a ono to prospívá nejen jim, ale i klukům, kteří na ty tréninky chodí jako střelci a mají si tam možnost natrénovat střelbu.