Vstupenky online

WSM Liga nabírá na tempu, v pondělí dorazí Slavia Praha

Jan Tajzler • 24.09.2017

Hokejisté Vsetína dorazili v noci ze soboty na neděli zpět na Lapač. Odpočinku si však příliš neužijí, WSM Liga velí v pondělí k odehrání již 6.kola. Valaši se představí na domácí půdě a soupeřem jim bude legendární Slavia Praha. Utkání se Slavii je podobně jako s Ústím, Karlovými Vary či Kladnem setkáním obou klubů po deseti letech. Kdo by v roce 2007 tušil, že za 10 let se oba kluby potkají o soutěž níž v situaci, kdy mají na kontě shodný počet bodů. Utkání na Lapači proti pražskému klubu startuje v 17:30, pokud se do Vsetína nedostanete, budete mít možnost sledovat utkání živě za poplatek, případně můžete využít textového online přenosu zdarma.

Vsetín a Slavia Praha - v rámci české hokejové historie se jedná o úspěšné kluby, které se do nejvyšší soutěže dostaly společně v roce 1994. Zatímco Vsetín hned po postupu vystoupal až na vrchol a držel se zde celých pět let, Slavii pozvedl k výšinám až příchod Vladimíra Růžičky na pozici hlavního trenéra. Vsetín se Slavii svedl řadu skvělých hokejových střetnutích, nicméně Valaši postupně padali dolů, v roce 2006 Vsetín udržel extraligu až v baráži. Slavia v té době patřila mezi velikány extraligy a dá se říci, že šlo o nejslavnější období klubu. „Raději do ZOO než na hokej se Vsetínem,“ tato slova výsměchu valašskému klubu vypustil na podzim roku 2006 z pusy marketingový pracovník Slavie. Valaši však v sezoně 2006/2007 Slavii dokázali dvakrát porazit. Ti fanoušci, kteří zůstali tehdy ještě v Sazka aréně a nezvolili návštěvu ZOO, mohli být svědky vítězství Vsetína v Praze 2:0. Poslední vzájemné utkání před vyloučením z nejvyšší soutěže, ve kterém Slavia figurovala, se Vsetín s pražským klubem vypořádal ještě jednou, to když zvítězil na Lapači 1:0 po samostatných nájezech, čímž Pražanům zkomplikoval cestu do play-off.

Slavia ovšem stihla do svého pádu z extraligy v roce 2015 vybojovat ještě jeden mistrovský titul, hned v roce 2008. Poslední záchvěvy extraligové slávy Slavie se datují do sezony 2009/2010 a 2012/2013, v obou případech brali Sešívaní bronzové medaile. Sezona 2014/2015 však už byla pro Slavii osudnou, po odchodu Vladimíra Růžička se klub zřítil do baráže, kde neuspěl. O návrat se pokoušel hned v následující sezoně, Slávisté se dostali až do baráže, ale nebyli úspěšní. V loňské sezoně Slavia během sezony snížila rozpočet a rovněž přehodnotila cíle, dotáhla to do semifinále, kde ji cestu do baráže zavřel českobudějovický Motor.

Vraťme se však zpět do současnosti, Vsetín nyní vyzve Slavii Praha na svém ledě v rámci druhé nejvyšší soutěže. Favoritem utkání určitě bude pražská Slavia, která i přes nepříliš povedený start sezony patří mezi širší skupinu favoritů celé soutěže. Vsetín ovšem potřebuje po třech porážkách také zvítězit, navíc v domácím prostředí nehodlá body ztrácet. Na Lapač se v roli asistenta trenéra Pražanů vrátí také oblíbenec vsetínských tribun Jan Srdínko, jenž bude v rámci trenérského souboje se svým bývalým spoluhráčem Jiřím Dopitou tentokrát usilovat o vítězství hostů.

Slavia Praha: Domácí nezdary chtějí Sešívání napravit na Lapači

Slavia Praha vstoupila do WSM Ligy s těmi nejvyššími ambicemi, které v první utkání sezony dokázala naplnit, když před vlastním porazila Havířov 5:1. Stejný výsledek se opakoval i v prvním venkovním klání na ledě českobudějovického Motoru, jenže tentokrát byl výsledek 5:1 v neprospěch sešívaných barev. Proti Prostějovu se Slavia v Edenu vůbec neprosadila a padla 0:3. Náplasti na domácí nezdar bylo vítězství v severočeské Kadani 3:6. Po návratu do Edenu se však opět opakovala tragická koncovka a trápení v početních výhodách, jenž Slavii stálo prohru 0:2 s Frýdkem-Místkem. Výsledkem je aktuálně 10. pozice v tabulce WSM Ligy, Slavia je se ziskem šest bodů před Vsetínem jen díky lepšímu skóre.

Tým trenéra Milana Razýma se zatím opírá o střelecký apetit prostějovské posily Lukáše Krejčíka (4+2). Krejčík je ovšem zároveň také jediným hráčem, kterému se podařilo vsítit ve slávistickém týmu více než jednu branku. Následuje s bilancí 1+5 David Šafránek. Uplatňuje se také kladenská posila do defenzívy Jiří Drtina (1+3), právě on dostává od trenérů Razýma a Srdínka nejvíce prostoru na ledě, momentálně činí jeho průměrný ice time 23:36.

Brankoviště pražské Slavie střeží dvojice mladíků. O trošku více prostoru zatím dostal jednadvacetiletý Dominik Frodl, zasáhl do třech utkání, ve kterých průměrně inkasoval 2,68 branky a zaznamenal úspěšnost zákroků na rovných 90%. Jeho o dva roky starší kolega Patrik Polívka odchytal o jedno utkání méně, čísla má podobná jako Frodl, průměr 2,52 a úspěšnost zákroků 87,18%.

Pražská Slavia touží ve Vsetíně napravit domácí nezdary, kdy v Edenu dvakrát neskórovala. Na Valašsku by ráda získala ztracené body a zároveň zelenožlutému konkurentovi v tabulce utekla. Slavia Praha se na vsetínském ledě představí po dlouhých deseti letech.

Vsetín: Tři porážky a dost?

Vsetínský tým zaznamenal skvostný úvod do WSM Ligy, když po dvou domácích utkání čítal na kontě pět bodů a skalp favorita favoritů z Karlových Varů. Ovšem první venkovní test Valachům vůbec nevyšel, na kladenském ledě Vsetín schytal debakl 7:1. Drtivá porážka jakoby na vsetínské hráče zapůsobila i do domácího utkání s Přerovem. Vsetín proti Hanákům rozhodně nepropadal, ale zároveň nebyl schopen směrem dopředu příliš vymyslet. Zelenožluté sráží rovněž neúspěch v početních výhodách, z devíti početních výhod proti Přerovu se Valaši prosadili pouze jednou a to až ve 3.třetině, kdy dokázali přeci jen navýšit útočnou aktivitu.

S cílem zapracovat na početních výhodách se Vsetín vydával na led severočeských Litoměřic. Jenže podobně jako v Kladně, i zde se Valaši dopouštěli až příliš mnoha prohřeškům proti pravidlům a první třetinu odehráli prakticky celou v oslabení. Přesto se Valachům podařilo otevřít skóre zásluhou navrátilce do sestavy a novopečeného kapitána Radima Hrušky. Litoměřice měli proti Vsetínu celkem deset početních výhod, dokonce dvakrát šlo o přesilovku 5 na 3, prostřelit Šurého se však Severočechům v rámci přesilové hry nepodařilo ani jednou. Přesto se Kališníci v utkání dostali do vedení 2:1. Vsetín byl ve druhé třetině aktivnější, brankáře Michajlova zasypal několika slibnými pokusy, ale podařilo se pouze srovnat na 2:2. Závěrečná perioda nabídla opět vedoucí branku domácích Litoměřic. Vsetínu se podařilo vyrovnat až v závěrečné power-play zásluhou Kucharczyka, ale v prodloužení se štěstí přiklonilo na stranu domácích, a Vsetín si tak z Litoměřic odvezl jeden bod.

Vsetín neměl v Litoměřicích ani jednu početní výhodu, poměr vyloučených byl na severočeském ledě 2:10 v neprospěch Valachů. „Myslím si, že dnes jsme zde odehráli lepší utkání než doma s Přerovem. Domácí mají mladý bruslivý tým, který hrál s velkou chutí a zaujetím. Litoměřice nás dokázaly chvílemi dostat pod tlak, více jsme ale byli pod tlakem kvůli vyloučením. V zápasu jsme odehráli osm oslabení a žádnou přesilovku a převážně to nás dostávalo pod tlak. Myslím si, že utkání bylo jinak vyrovnané,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců na severu Čech Luboš Jenáček. Situace z Litoměřic vynesla Vsetín na 7. místo tabulky, co se oslabení týče. Valaši dokázali ubránit 28 oslabení, celkově v početních nevýhodách inkasovali v pěti zápasech shodný počet branek. Naopak v přesilových hrách patří Vsetínu předposlední pozice, ve využívání početních výhod jsou horší právě Litoměřice. Přesilovky nejdou ani Slavii Praha, v tabulce je pouze o jeden stupínek před Vsetínem, když ze 28 početních výhod vstřelila 3 branky. Vsetín má stejný počet branek, spotřeboval na ně 23 početních výhod.

Kanadské bodování Valachů vede i nadále se šesti body Radim Kucharczyk (2+4). Po dvou brankách přidali do sítě soupeřů ještě David Březina (2+3) a Tomáš Vávra (2+0). Z obránců přispívá produktivitě Martin Janáček (1+3), dvě branky vstřelil také Filip Dundáček. Brankáři Vsetína zatím nedisponují zrovna oslnivými čísly, jak Luboši Horčičkovyi tak i Michalu Šurému ublížil debakl v Kladně. Proti Pražanům se dá očekávat start zkušenějšího Horčičky, ale nechejme se překvapit.

Podaří se Vsetínu po třech porážkách v řadě uspět? Utkání mezi Vsetínem a Slavii Praha startuje v pondělí v 17:30. Pokud se na Lapač nevydáte, můžete využít sledování živého přenosu za poplatek a nebo sledovat utkání prostřednictvím podrobného textového online přenosu v režii vsetínské redakce.

Partner utkání: Pálenice Janová

V naší pálenici se snoubí moderní zařízení s tradiční technologií za účelem výroby chutného kvalitního ovocného destilátu. Pálíme na nejmodernějších destilačních kolonách od firmy Destila, ve třech kotlích o objemu 150l, 300l a 600l. Při procesu pálení využíváme jak moderní poznatky, tak i letité zkušenosti. Pomocí rektifikační kolony a deflegmátoru dokážeme řídit stupňovitost destilátu i další charakteristické chuťové a aromatické vlastnosti. Pálenice má moderní design, provedení je měděno-nerezové. Vnější nerezové části mají broušenou povrchovou úpravu a spodní, varné části kotlů jsou měděné. Pod kotli topíme poctivým dřevem. Doprava kvasů do destilačního kotle je řešena vakuovým čerpáním přes předlohovou nádrž umístěnou nad kotlem. Předlohová nádrž slouží k předehřívání kvasů teplou vodou z deflegmátoru. Svým konstrukčním provedením je naše pálenice v souladu se Zákonem o lihu č. 61/1997 Sb. a Vyhláškou MZe ČR č. 141/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů a odpovídá standardům EU. Po vypálení je možné Váš destilát zušlechtit (zestařit) ultrazvukem. Více o pálenici Janová na webu www.palenicejanova.cz.

Sestavy v posledním kole:

Slavia Praha: Frodl – J. Drtina, J. Novák, Kasík, J. Holý, Kolařík, A. Růžička, Ryzák – L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – Kubica, Šagát, M. Ondráček – Jankovský, Nedvídek, M. Kadlec – Šmerha, Krliš.

Vsetín: Šurý – Ostrčil, Frolo, Janáček, Teper, Holomek, Dundáček – Březina, Hruška, Kucharczyk – Vávra, Karafiát, Slováček – Hořanský, Pokorný, Markovič – Finsterle, Šilhavý, Kajaba.

Zdroj foto: www.hc-slavia.cz

banner pod článkem
×
Odehrané v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Stadion Litoměřice