Výkony matadora Štrauba rostou: Když se daří, tělo lépe regeneruje, říká

Václav Trávníček • 05.10.2008

V s e t í n – Dvě branky dal, třetí měl několikrát na hokejce. Hattrick se nakonec vsetínskému veteránovi Josefu Štraubovi vsítit nepodařilo, přesto mohl být po utkání s Velkým Meziříčím spokojen. Coby asistent kapitána Tesaříka dovedl tým šestinásobného mistra k první domácí výhře v základní hrací době. Valaši navíc zřejmě definitivně protrhli střeleckou smůlu a zužitkovali pět početních výhod. A Štraub? Patřil k nejlepším na ledě. Potvrdil, že jeho výkony od startu soutěže rostou. Proti „Velmezu“ odehrál zatím nejlepší utkání sezóny.

Josefe, jak byste dnešní utkání zhodnotil?
Jsem moc rád, že se nám konečně podařilo vyhrát doma před zaplněnými ochozy. Diváci náš ženou dopředu, chtěli jsme se jim odvděčit. Dnes jsme se konečně rozstříleli, takže alespoň u mne panuje spokojenost. Věřím, že i u fanoušků.

V pátek oslavil padesátiny asistent Plachtovič. Vnímali jste to při hře?
My to hlavně vůbec nevíme, že slavil! Dostali jsme od něj Tatarák za vítězství v Novém Jičíně, ale padesátiny nám teda zatajil…

Zvedlo vám vysoké vítězství v Novém Jičíně sebevědomí?
Určitě. Každý vítězný zápas nás zvedne. Měli jsme spoustu zraněných hráčů a další nemohli hrát kvůli problémům s transferkartou, takže body z Nového Jičína pro nás mají cenu zlata. Dneska jsme věřili, že to vyjde. Tříbodový zisk zvedne sebevědomí, nemluvě o vítězství na domácím ledě.

Po vleklých komplikacích se k týmu připojil útočník Mikeš. A rovnou k vám do prvního útoku. Byl jste rád, že nastoupil, nebo vám více vyhovovala spolupráce s Ašerem?
Hrálo se nám spolu dobře. Nahráli jsme si, klapalo to. Tím neříkám, že se mi s Kubou Ašerem hrálo špatně, ale je dobře, že začal Pepa hrát. Je to pro nás velice platný hráč. Zařazením Pepy do kádru se navíc mohl Kuba přemístit do třetí lajny, která možná díky tomu začala střílela góly. Pro tým byl Josefův start přínosem.

Vaše osobní výkony od startu sezóny rostou, ten dnešní byl určitě nejlepší. Máte stejný pocit?
Všechno je o psychice. Mám už nějaké roky a už mi to tolik nejezdí. Když se daří, tělo daleko lépe regeneruje a lépe se nastupuje do dalšího zápasu. Navíc si i daleko víc věříte. Když prohrajete, je to o to těžší

Na hokejce jste měl dokonce hattrick. Myslel jste si na něj?
To víte, že mi to kluci mi to v kabině připomínali. Nakonec to tam nespadlo, takže to zkusím příště!

To hrajete na horkém ledě přerovských Zubrů. Co bude na soupeře platit?
Nevím. Přerov je součástí skupiny mužstev, která hrají na čele tabulky a jsou velice vyrovnaná. Ale hráli jsme s nimi dvě přátelská utkání v létě, takže víme, že se dají porazit. Každý mančaft se dá porazit. Uvidíme, s jakou taktikou přijdou trenéři. Já věřím, že nějaké body přivezeme.