Obstojí Vsetín na domácím ledě proti třinecké oceli?

Václav Trávníček • 15.09.2006

V s e t í n – Tradičně vyhecovaný duel zpestří čtvrté kolo extraligy – na vsetínském zimním stadionu se střetnou domácí s celkem třineckých Ocelářů. Hokejisté z kraje Maryčky Magdonove přijedou v čele s Radovanem Bieglem, někdejší oporou zelenožlutých. Vsetínského fanouška jistě potěší přítomnost někdejšího pilíře valašské obrany – Radima Tesaříka, jenž letos v létě se svým bývalým klubem dokonce trénoval. V sestavě Třince se objeví také exvsetínský Jiří Hašek a již uzdravený Zálešák, kterého trápily natažené kolenní vazy. Utkání začíná v tradiční čas 17:00.

Ocelářům se v letošním ročníku zatím vůbec nedaří. Ze tří zápasů mají na kontě jediný bod za remízu v základní hrací době na ledě Liberce. Na první pohled solidní výsledek proti tak silnému mužstvu však doplňují porážky 3:1 shodně od Českých Budějovic a Znojma. Vsetín má pátečnímu soupeři co vracet, v loňském ročníku jej dokázal porazit pouze jednou ze čtyř klání.

Kádr Ocelářů zeštíhlil

Kádr pátečního soka Vsetína doznal přes léto mnoha změn. Klub se rozloučil s Richardem Bordowskim (Olomouc), Peterem Fabušem (Plzeň), Jiřím Hunkesem (Rauma, Finsko), Lukášem Chmelířem (Vítkovice), Markem Ivanem (Ústí nad Labem), Pavlem Janků (taktéž), Martinem Paroulkem, Lubomírem Pištekem (Slovan Bratislava) a Tomášem Zbořilem (Olomouc, 1. liga.). Kouč Jiří Juřík tak před startem nového ročníku přivítal v šatně vsetínským fandům dobře známé Štefana Žigárdyho, Tomaže Razingara, Lubomíra Korhoně (oba Pardubice), Václava Seidla (Saginaw, USA) a Zdeňka Pavelka. Tým tak velice zeštíhlil a v současné době obléká třinecký dres celkem šest exvsetínských hráčů.

Cíle Ocelářů jsou pro letošní sezónu víceméně jasné: minimálně zopakovat loňské osmé místo a okusit atmosféru play off. Při současných pravidlech, kdy do soubojů o titul vchází už deset týmů, by Třinečtí neměli v elitním společenství chybět.

Utkání VSE – TRI v ročníku 2005/2006

3. kolo:
Třinec : Vsetín 3:1

Branky a nahrávky: 19. Skořepa (Frolo, Polanský), 47. Peterek (Tesařík), 59. Huna (Polanský, Pletka) - 12. Demel (Stantien).

16. kolo:
Vsetín : Třinec 0:4
Branky a nahrávky:
7. Pletka (Paroulek,Tesařík), 46. Pletka (Paroulek), 47. Tesařík (Kroupa,Vítek), 52. Skořepa (Vítek).

29. kolo:
Třinec : Vsetín 2:1
Branky a nahrávky:
8. Hašek (Hunkes), 60. Huna (Skořepa, Fabuš) - 44. Steiner (Brincko).

42. kolo:
Vsetín . Třinec 4:1
Branky a nahrávky:
19. Jenáček (Hrabal, Stantien), 30. Zdráhal, 32. Kučný (Stantien, O. Hruška), 59. Zdráhal (D. Květoň) - 56. Výtisk (Tomas).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Horák, Galvinš, Štach, Bobček - Grill, Sabol, Demel - Rob, Sakrajda, Dubec - Kraus, Berzinš, Škoda.

Třinec: Biegl - D. Seman, Výtisk, Tesařík, Pácal, Kroupa, Frolo - Razingar, Martynek, Skořepa - Kudrna, Peterek, Hašek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Steber.