Vsetínští junioři se připravují na sezónu

Michal Veselý • 17.05.2009

Zatímco muži Valašského hokejové klubu se ještě společně nepřipravují, mládežnické týmy Vsetína pomalu končí druhý týden nemilované letní přípravy. Juniorka pod vedením nového trenéra Juraje Juríka staršího a asistenta Pavla Augusty trénuje pětkrát týdně, nejméně dvě hodiny denně. „S přístupem kluků jsem spokojený, makají všichni poctivě. Horší je to zatím s účastí,“ říká nový kouč Jurík. Jeden z tréninků vsetínských juniorů navštívila i naše redakce a zde jsou naše dojmy.

Čtvrteční tréninky vsetínských juniorů bývají vyhrazeny přípravě v tělocvičně a ani tentokrát Juríkovi svěřenci neudělali výjimku. Zhruba dvacítka mladíků, v níž nechybějí ani nejlepší hráči z dorostenecké kategorie, odstartovala tréninkovou dávku skoky přes švihadlo. Pokyn trenéra byl jasný: 20 vteřin práce, 10 vteřin odpočinku. Ne každý z Valachů si ale se švihadlem rozuměl, například mladému útočníkovi Kozákovi se při jeho svižném hopsání neposedné švihadlo omotalo kolem krku. Druhým bodem programu se stalo posilovaní s medicinbalem, kluci se rozdělili do dvojic a házeli míčem proti sobě, levou, pravou i oběma rukama, zepředu i zezadu, vrchem i spodem... Zkrátka všemi možnými i nemožnými způsoby.

Jirkovi Kozákovi se švihadlo zaplantalo kolem krku. Na fotografii Jiří ve světlé chvilce

Následovala „opičí“ dráha, která měla hned několik stanovišť, na nichž Valachy čekaly např.: skok přes kozu, sklapovačky, různé poskoky s míčem, kliky, atd. Trenéři nezapomínali své svěřence neustále povzbuzovat a ke slyšení byly co chvíli výkřiky jako „výborně Tyroš,“ a nebo „ještě chvíli makej“. Ani mladí hokejisté ovšem nesmějí zapomínat na pitný režim, co chvíli byla proto jejich perná práce přerušena přestávkou k občerstvení, či k protažení ztuhlých končetin.

David Klimek se občerstvuje. 20 vteřin práce, 10 vteřin oddechu.

Zlatým hřebem čtvrtečního tréninku byl ale závěrečný basketbal, i když, upřímně řečeno, mnohem víc než samotnou košíkovou, připomínalo usilovné snažení juniorů ragby na koš. K vidění tak byl například pokus o bodyček v podání Jana Podešvy, brankář Hromada zase neodolal a míč, určený na basketbal, bez milosti nakopnul. „Hrouda, to není fotbal,“ napomínal svého svěřence kouč Jurík. Když já nemohl dát dolů ruce,“ svěřil se se smíchem po tréninku brankář Hromada. Abychom ale basketbalové umění mladých Valachů jenom nehaněli, musíme jedním dechem dodat, že k vidění byly i momenty ve stylu NBA, například hezký dvojtakt v podání Davida Klimka, či několik doskoků ala Michail Jaškin. „Hoši při hře bylo ještě pár chyb, ale nasazení bylo výborné,“ uzavírá trénink kouč Jurík.

Pod košem skáče se švihadlem brankář Hromada. Dostane šanci v A-týmu?

A jak vidí letní dril samotní svěřenci? „Je to náročné, ale když chceš něco dokázat, tak je to potřeba. Já sice někdy brblám, ale když se nad tím doma zamyslím, tak to beru jako šanci, kterou mi rodiče dali. Podporovali mě od malička a já jim to chci vrátit. Když na mě trenér zakřičí, tak se naštvu, kousnu se a jde mi to lépe. Myslím, že příprava je hodně náročná a kvalitní, jen škoda, že nás nechodí víc. Takhle budeme trénovat až do konce června, potom bude volno a na konci července vyjedeme na led, na to už se těším,“ zakončuje naše povídání o přípravě kapitán loňských dorostenců David Tyralík.

Rozpis týdenního programu vsetínských juniorů:

Pondělí: výběh do Ústí s tréninkem rychlosti + fotbalem
Úterý:   trénink obratnosti v tělocvičně
Středa:  posilovna
Čtvrtek: trénink obratnosti v tělocvičně
Pátek:   výběh do lesa s tréninkem rychlosti

Autorem fotografií je Martin Kubiš

Dnes v 16:00 | Jun.