V dramatické bitvě přetlačil Vsetín Prostějov

Radek Bařina, Kristýna Guricová • 20.10.2010

Napínavé utkání se štastným koncem pro hokejisty domácího VHK, bylo vidění na vsetínském zimním stadiónu. Prostějov byl Valachům vyrovnaným soupeřem a hned dvakrát dokázal vymazat těsný náskok domácích. Ti ovšem v závěru druhé třetiny strhli vedení znovu na svou stranu a náskok si již nenechali vzít. V atraktivním zápase, který se sice pozvolněji rozjížděl, o to výrazněji ale gradoval, tak hokejisté VHK Vsetín porazili Prostějov 4:3 a připisují si třetí výhru v řadě.

- 12.kolo st 20.10.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
4:3(1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Dubec (Tesařík D.), 21. Tesařík D. (Tesařík R., Slováček), 40. Farda (Slováček), 48. Ševčík (Brynecký, Spitzer) - 15. Duba (Halouska, Stejskal), 25. Šebek (Halouska), 49. Stejskal (Duba). Rozhodčí: Škach - Smilek, Hejda. Vyloučení: 7:7 navíc Nedbálek 10 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1090. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Tesařík R., Farda, Šafařík, Spitzer, Zavrtálek, Zelenka - Tesařík D., Dubec, Slováček - Ševčík, Brynecký, Vaněk - Sýs, Korčák, Kubo - Dědek, Gromus,
LHK Jestřábi Prostějov: Slovák - Paška, Jedlička, Peštulka, Halouska, Nedbálek, Doseděl, Finkes, Kolibál, Stejskal, Duba, Matoušek, Žajgla, Šimo, Čuřík, Zachar, Meidl, Šebek, Kryl, Bartošek, Chomič.

Do utkání jedenáctého Vsetína s druhým Prostějovem vstoupily oba celky opatrně a první zajímavější moment tak přišel až ve 3. minutě hry, kdy rozhodčí udělil první trest. Jeho majitelem se stal hostující Chomič za hákování. Vsetínu se ale v početní převaze příliš nedařilo a vážnější šanci si nevytvořil. Téměř shodně s tím, kdy hlasatel oznamoval konec trestu pro hosty, udělal zbytečnou chybu Korčák, kterému u mantinelu upadla přilba. Místo toho, aby se co nejrychleji uklidil na střídačku, se totiž zapojil do hry a dvě minuty byly na světě. Prostějov si v následné přesilovce sice vytvořil tlak, ale stejně jako Vsetín žádnou zajímavější akci nepředvedl.

V čase 10:19 se poprvé měnil stav utkání a to když Daniel Tesařík namazal rozjetému Dubcovi. Ten pak s toušem s přehledem nabruslil před branku a neomylně zblízka zavěsil – 1:0. Vsetín se však ze svého vedení neradoval příliš dlouho. Prostějovský Halouska zkusil vypálit tvrdou ránu od modré, kterou na brankovišti, otočen zády k brance, tečoval Duba, jenž kotouč usměrnil za záda ležícího a nic nevidícího Plška – 1:1. Hosty vstřelená branka povzbudila a o několik minut později opět zahrozil Duba, jeho teč ale tentokrát v Plškově svatyni neskončila. Do první přestávky tak týmy odcházely za vyrovnaného stavu.

Zelenožlutí vstoupili do druhé třetiny jako velká voda – vynikající bratrskou spolupráci zakončil Daniel Tesařík, který šikovnou příhru od svého bratra zachytil ve středním pásmu a nikým nebráněn projel až do palebné pozice a bekhendovou střelou umístnil ukázkově pod břevno – 2:1. O chvíli později si dvouminutový trest vykoledoval další z Jestřábů. Po té, když na časomíře plynuly poslední vteřiny z tohoto oslabení, napálil Spitzer kotouč do zad jednoho ze soupeřů a černý nesmysl se odrazil přímo k Šebkovi. Ten neprodleně vyrazil směrem k Plškově brance a pronásledován o krok pomalejším Zavrtálkem, předvedl gól podobný tomu Tesaříkovu. Na Lapači tak bylo opět srovnáno. Domácí se mohli o výsledek obávat také o dvě minuty později, kdy se situace na ledě obrátila a do čtyř šel Vsetín. Stejskal z bezprostřední blízkosti, Šebek z prostoru od levého klubu a také Duba od modré, ti všichni si v početní převaze na Plškovi vylámali zuby. I přes slušný tlak tak Prostějovští své výhody využít nedokázali.

V polovině třetiny si oba týmy vyzkoušely hru ve čtyřech – v samém závěru této herní situace se zrodila šance Valachů, kdy v akci 2 na 1 padající Kubo namazal na opačnou stranu brankoviště Sýsovi, který ale napálil pouze vyrážečku Slováka. Když po té Prostějov nevyužil ani svou další přesilovku, o slovo se znova přihlásili domácí, kteří v čase 39:49 vsítili třetí gól – zasloužil se o něj v samém závěru třetiny Farda, který vypálil dělovku od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě, touš se tak zastavil až o síťku Slovákovy svatyně – 3:2.

Úvod závěrečného dějství přineslo opět dvě vyloučení – po jednom na každé straně a jak tým Prostějova tak i Vsetínští si mohli znovu vyzkoušet hru v pěti proti čtyřem. Zejména po vypršení druhého trestu začal na ledě pořádný kolotoč. Hosté se čím dál tím více pouštěli do ofenzivních výpadů se snahou srovnat, Valaši pak zdatně sekundovali a tak se hra přelévala z jedné strany na druhou a diváci v hlediště se tak rozhodně nenudili.

Tato smršť brzy přinesla své ovoce. V čase 47:37 vypálil od modré Spitzer na Slováka, ten jeho kotouč vyrazil před sebe, kde se snažil dorážet Brynecký, avšak umístnit kotouč mezi tři tyče se podařilo až Ševčíkovi, před nímž při druhé dorážce zela prázdná branka – 4:2. Ani v tuto chvíli ale radost zelenožlutých netrvala dlouho. Již o 39 vteřin později se na pravém kruhu napřáhl Stejskal a Plškovi kotouč proletěl pod betony až do klece. Dvoubrankový rozdíl ve skóre tak trval opravdu velice krátce.

Jestřábi vrhli všechny síly do útoku, na což doplatil ex-vsetínský Nedbálek, jenž musel Dubce, při jeho úniku, zastavovat nečistým zákrokem. Vykoledoval si tak trest 2+10 minut a za jeho nesportovní chování mu pak ještě na konto přibyl trest do konce utkání a Nedbálek se tak mohl přesunout do kabiny. Krátce po té v čase 56:39 si hosté vzali oddechový čas, po němž zůstal brankář Slovák na střídačce.

Infarktový okamžik zažívali všichni fanoušci domácího celku na začátku 59. minuty. Při prostějovském zámku před Plškovou brankou jeden z domácích hráčů úmyslně posunul svatyni a hlavní sudí dle pravidel nařídil trestné střílení. Na to se postavil Šebek, jenž Plškovi poslal kotouč přesně mezi betony, ten se ale ke smůle hostujícího celku zastavil na brankové čáře. Ani to však ještě nebylo vše. Dramatická bitva v posledních minutách opravdu gradovala, Jestřábi se v šesti ze všech sil snažili o vyrovnání. Času na to již ale moc nezbývalo a po závěrečné siréně tak ze Vsetínských opadlo obrovské napětí a domácí radost mohla propuknout naplno.

Juraj Jurík (VHK Vsetín): Věděli jsme, že nás dnes čeká velice silný soupeř. Podali jsme bojovný výkon a vítězství jsme zuby nehty ubránili. Výborný výkon podal brankář Plšek. Trápí nás teď ale velká marodka, doufám, že se dáme do neděle dohromady.

Petr Zachar (LHK Prostějov): Bylo to vyrovnané utkání, které mohl vyhrát kterýkoliv ze soupeřů. Bohužel, my jsme se dopustili hrubých chyb, ze kterých padl první a druhý gól. Pak jsme se nechali zbytečně vyloučit, Vsetín to potrestal a my už to nedokázali zvrátit. V závěru jsme měli trestné střílení, ale to je vždy loterie. Šebek to neudělal špatně, bohužel puk zůstal stát na brankové čáře. Prohráli jsme si to dnes sami a budeme se muset nad sebou zamyslet. Rozhodlo zkrátka štěstí a individuální chyby. Nezbývá mi než Vsetínu pogratulovat.