Na vítězství jsme si věřili, ale musíme se vyvarovat taktických chyb, uznává Ostrčil

Filip Bazala • 20.10.2016

Až v jedenáctém kole okusil poprvé letos chuť zápasu. Po těžkém zranění čekal na soutěžní utkání pět měsíců a byla to premiéra se vším všudy. Důležité vítězství a vstřelená branka pomohla nejen Radimovi Ostrčilovi k úsměvu na tváři. Zároveň však upozorňuje na prozatím nemizící nedostatky ve hře. „Děláme mnoho taktických chyb, z nich jsme dneska opět inkasovali první dvě branky, musíme to zlepšit,“ má jasno urostlý bek. Valaši i tak zápas zvládli a zvítězili jasně 7:3.

Radime, první start v sezóně, co vás zdrželo?

V polovině letní přípravy, jsem si na tréninku při překážkách urval achilovku a šel jsem rovnou na zákrok. Čtyři dny v nemocnici, dva a půl měsíce víceméně v posteli. Poté jsem začal rehabilitovat a dnes je to vlastně pět měsíců od zranění. Noha ještě stoprocentní není, ale je to už na to, abych odehrál zápas.

Ruce už vás určitě hodně svrběly.

Je to tak. Když dva měsíce jenom trénujete, chodíte sledovat utkání jen na tribuně a nemůžete jít do zápasu, tak ty ruce svrbí. Nechtěli jsme to ale uspěchat. Není to běžné zranění. S panem Dopitou jsme se domluvili, že až oba ucítíme, že to půjde, tak začneme opatrně, na čtyři obrany, abych neměl velký ice-time.

Zápas jste nezačali špatně, ale po dvou střelách jste prohrávali o dvě branky. Co se stalo?

Takové zápasy jsou. Nehráli jsme dlouho doma a kluci se těšili. Někdy se tak stane, třeba vloni ve finále s Frýdkem, kdy jsme po první třetině prohrávali 0:4. Určitě to nebyla chyba gólmana, byly to vyložené šance. Trenéři vystřídali brankáře, dostali jsme nový impulz, párkrát jsme se srazili, něco nám tam spadlo a byli jsme zpět v zápase. Věřili jsme si a postupem času jsme cítili, že soupeř fyzicky odchází.

Děkujeme všem za podporu! A jak se vám líbí černé dresy?

Fotka zveřejněná uživatelem VHK ROBE Vsetín (@vhkvsetin),

Které momenty byste označil za rozhodující?

Neproměněný nájezd Šumperku i branka na 4:3, to byly důležité momenty. I za stavu 3:3 jsme věděli, že máme sílu a pokud by se nestala nějaká hrubka, tak jsme věřili, že po taktické stránce to zvládneme a náš čas přijde. No, viděli jste to sami.

Dal jste branku, takže vydařená premiéra?

Myslím, že Kucharda mi posunul puk, odbrusloval jsem si a v hlavě jsem měl myšlenku, že naznačím střelu, protože jsem viděl, jak jde po mně protihráč. Zvedl jsem hlavu, viděl jsem, že gólman vidí, chvíli jsem počkal, než mu hráči zastíní výhled, pak jsem puk vypustil a spadlo to tam.

Ve třetí třetině jste už dominovali. Hnali vás fanoušci nebo soupeř už neměl síly?

Obojí. Věděli jsme, že jim dochází síly, i když je pravda, že neustále napadali a bruslili, ale už to nebylo jako předchozí dvacetiminutovky. Vyloženě jsme čekali na svoje šance a ty přišly. Bylo to přesně tak, jak jsme chtěli, napadalo to tam a už to bylo v pohodě.

Vy jste měl možnost sledovat zápasy zatím hlavně z tribuny. Jak hra ve vašich očích zatím vypadá?

Osobně si myslím, že je stále hodně na čem pracovat. Jsou tam hodně taktické chyby. Pracujeme na tom na tréninku, po každém zápase máme video a učíme se z vlastních chyb. Musíme se taktických chyb vyvarovat, to je základ, jakmile se nedodržují, tak se těžko hraje a právě tak dnes padly první dvě branky. Musíme se zlepšit.