Vsetínští dorostenci si po dvou zápasech v Brně zahrajou doma

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 11.12.2018

Vsetínští dorostenci se v minulém týdnu utkali dvakrát v Brně, odkud si odvezli dohromady 7 bodů. Od Techniky inkasovali dva góly a taky se jim nepovedla nadstavba. Ale s Warriorem se do brány Vsetína dostal puk jen jednou a odvezli si také jeden bod z nadstavby. Tento týden je čekají zápasy pouze doma. Nejprve na ně čeká utkání s Přerovem, který je v každém již odehraném zápase porazil. Poté se utkají s Šumperkem, který v prvním zápase sice porazili rozdílem jedné branky, ale ve druhém jim nastříleli 12 gólů, když počítáme i nadstavbu.

Na domácí utkání s Přerovem a Šumperkem zve Václav Kočí

Uplynulý týden
Tresty na straně Techniky Brno – Hodně nám pomohlo časté vylučování soupeře, protože jsme měli hodně přesilovek a prakticky jsme je nepustili z pásma, takže se moc k ničemu nedostali.
Warriors Brno, tým, který skončil poslední – Byli slabší než my, bylo to poznat. Byli pomalejší a nedávali si tak přesné přihrávky.

Co nás čeká?
Po dlouho době s Přerovem – Těším se hodně, protože to bude v podstatě derby. Ztrácíme na ně 17 bodů, takže bychom chtěli získat 4 body a stáhnout jejich náskok.
Forma  Šumperku – Minule tady od nás dostali 12 gólů, takže si myslím, že budou chtít napravit svou reputaci a budou hodně naladěni na to, aby nás tady porazili.

Pozvání na zápasy: Chtěl bych, aby nás fanoušci přišli podpořit, protože Vsetín dokáže vytvořit vynikající atmosféru.

Zápas: 13. 12. Vsetín – Přerov 17:45

Vzájemná utkání v sezóně
13. 9. Vsetín – Přerov 2:6
25. 10. Přerov – Vsetín 2:1

Přerov se v uplynulém týdnu ve čtvrtek utkal s Warriorem, který jej přijel navštívit do MEO Arény. Tento zápas byl již podle očekávání pro domácí Přerov vítězný, neboť v základní části Zubři porazili brněnský tým ve všech zápasech. Druhý zápas se taktéž odehrál v MEO Aréně. V tomto utkání proti Zubrům stanula Olomouc, kdy v 5. minutě zápasu přerovští dorostenci inkasovali gól. Tento stav se Olomouci dařilo udržet skoro celý zápas, než se v polovině třetí třetiny Zubrům podařilo nasbírat hned 4 góly. V nadcházejícím zápase se utkají se Vsetínem, který se jim podařil porazit taktéž ve obou zápasech 1. části soutěže.

Nejproduktivnějším hráčem Přerova je Martin Ryšavý, který získal dohromady 23 bodů (14+9). Ve druhé části jsme ho ale ještě neměli šanci vidět. Hned za ním se o druhé místo dělí dva hráči. Prvním z nich je Matěj Halík, který si v základní části nastřílel 18 bodů. Druhým je Jakub Zembol, který v první části získal 16 bodů. Nyní mají oba hráči po 19 bodech. O třetí místo v základní části se Zembol dělil s Adamem Holíkem, kde měli oba naprosto stejné skóre, a to 16 bodů (8+8). Šimon Juřička je zatím nejproduktivnějším hráčem druhé části, kde získal 3 body. Na svém kontě má ale dohromady 14 bodů.

Zápas: 15. 12. Vsetín – Šumperk 13:30

Vzájemná utkání v sezóně
27. 9. Šumperk – Vsetín 3:4
3. 11. Vsetín – Šumperk 11:3

Minulý týden byl pro Draky velmi úspěšný. Utkali se nejprve s Olomoucí, kterou porazili 3:1. První dva góly patřící Šumperku padly až ve druhé třetině v rozmezí dvou minut. Další gól padl v poslední třetině, kdy byli Draci v přesílení. Ihned po něm však následoval gól Olomouce, které se ale ztrátu dvou bodů nepodařilo dohnat. Na druhý zápas přijel za Šumperkem tým z Brna, konkrétně Technika. Tady se podařilo skórovat pouze Šumperku, kterému se na začátku druhé třetiny podařilo vstřelit hned dva góly za sebou.

Jednoznačně nejproduktivnějším hráčem je Jan Kučera, který má na svém kontě dohromady 36 bodů (11+25), z toho se mu podařilo 6 bodů nastřílet již ve druhém kole. S rozdílem deseti bodů je za ním umístěn Jiří Fibigr, který ze svých 26 bodů (17+9), získal 23 v základní části. Na třetím místě je Patrik Janech, který má na svém kontě 14 bodů (10+4), a tak za Fibigrem zaostává o 12 bodů.

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Tkadlec – Machů, Mikula, Velikovský, Kočí, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Adámek, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
Přerov: Suchánek – Kaprál, Koblížek, Palguta, Brázda, Holík, Šilhavý – Štíbr, Kuncek, Halík, Hradil, Zembol, Hlávka, Kuchta, Buršík, Juřička, Jobánek.
Šumperk: Ryšavý – Seidenglanz, Minařík, Kareš, Netolický, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas, Šucha.