Starší dorost se z Třebíče vrací se třemi body

Milan Píša, Václav Trávníček • 17.11.2009

Starší dorostenci VHK se po krátké pauze, způsobené marodkou v kádru, dokázali do extraligového kolotoče vrátit pravou nohou. V úterý na ledě poslední Třebíče sice skoro ztratili tříbrankový náskok, ale se sirénou brali tři povinné body. Příští utkání sehraje starší dorost v pátek proti Kometě Brno.

- 28.kolo út 17.11.
SK Horácká Slavia Třebíč
3:5(1:3, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Deveri (Paták), 24. Deveri (Vlašín, Paták), 40. Pekárek (Kasalý, Šulc) - 8. Pešat (Ondra, Gromus), 9. Žabčík (Fryšara, Podešva), 10. Hurtík, 27. Klimek (Káňa), 60. Kajaba (Káňa). Rozhodčí: Pokorný - Novák J., Samuel. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík, Máj - Vyhnalík, Peroutka, Jakič, Pálka, Krejčí - Caudr, Paták, Šulc, Vlašín, Donutil, Weiss, Stromecký, Nechvátal, Pekárek, Deveri, Skácel, Kasalý, Mikeš.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Fryšara, Žabčík, Hurtík, Žák, Tyralík, Kovář - Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Jurík, Podešva, Gromus, Pešat, Klimek, Kajaba, Ondra.

Začátek utkání přinesl rychlý hokej, útoky se střídaly na obou stranách. První z větších šancí si připravili hosté – v 7. minutě se před domácího brankáře Dusíka proháčkoval Kitsberger ale ležícího gólmana již přehodit nedokázal. V 8. minutě padl první gól utkání, když z levé strany ujíždějící Daniel Pešat obstřelil u tyče stojícího Dusíka, 0:1. Hosté byli při chuti a při skrumáži v minutě 9. minutě se dostal kotouč ke zcela volnému Tomáši Žabčíkovi, který od modré čáry prostřelil vše, 0:2.

Když v 10. minutě přidali hosté zásluhou Pavla Hurtíka třetí gól, domácí gólman Dusík přenechal svou pozici Májovi, 0:3. Domácí zbraně nesložili, ve 13. minutě našel Paták zcela volného střelce domácích a Danko Deveri po ledě poprvé překonal Kohna v brance Valachů. Běžela 17. minuta, když se v obrovské šanci ocitnul Stromecký, gólman hostí však v pádu stačil kotouč vykopnout do bezpečí. Po první třetině se šlo do šaten za stavu 1:3.

Na začátku druhé třetiny projel jako nůž máslem domácí Paták, branku ale přestřelil. Vzápětí se mezi tyče nevešel střelecký pokus Kasalého. Ve 23. minutě dali domácí kontaktní gól – přečíslení dva na jednoho perfektně zvládli Danko Deveri a Michal Vlašín a upravili tak skóre na 2:3.

Hosté odpověděli po třech minutách, kdy po střele po ledě vrátil hostům dvoubrankové vedení David Klimek, 2:4. V polovině zápasu odstoupil po zranění u hrazení domácí útočník Michal Vlašín a hra se poté přiostřila. Místo brankových příležitostí byla k vidění spousta osobních soubojů, zejména před oběma z brankářů. Hosté si přáli třetinu dohrát ve svém útočném pásmu a zapomněli na zadní vrátka – přečíslení tří domácích útočníků proti jedinému bránícímu hráči hostů skončilo ve 40. minutě pěknou brankou Jakuba Pekárka - 3:4.

Do třetího dějství vstoupili aktivněji hosté a Máj se v brance měl co ohánět. Nejprve likvidoval dvě jedovaté střely Podešvy, ve 43. minutě měl nabito Káňa, naštěstí pro domácí netrefil branku. Horáci se dostali ke slovu ve 47. minutě – Kasalého sólo přes celé kluziště zastavil až svým zákrokem vsetínský Kohn. Gólman hostí si poradil i se střelou Pekárka z 51. minuty, další úspěšný zákrok si připsal i po tvrdé střele Peroutky od modré čáry v 57. minutě.

V čase 58:15 si domácí kouč vyžádal oddechový čas, po kterém se domácí pokusili o vyrovnání se šesti hráči v poli. Šlo však jen o pokus, v 60. minutě pečetil vítězství hostů střelou do prázdné branky René Kajaba a uzavřel účet utkání na konečných 3:5.