Podešvův hattrick proti Boleslavi málem nestačil

Aleš Koňařík, Václav Trávníček • 17.11.2007

V s e t í n – Báječný víkend vsetínského forvarda Martina Podešvy pokračoval i v hektickém duelu s Mladou Boleslaví. Vsetín stejně jako v předchozím duelu s Libercem zvítězil rozdílem branky a největší podíl na plném bodovém zisku měla právě první úderná formace Valachů. Podešva ke svému hattricku přidal navíc i asistenci u rozdílové trefy Erika Hrni, jehož gól ze 37. minuty se nakonec ukázal být vítězný. Domácí tým sice rychle vedl, ale v prostřední části si hosté vypracovali jednobrankový náskok. Ten se Valachům povedlo smazat v rozmezí dvou minut.

- 22.kolo so 17.11.12:00
BK Mladá Boleslav
4:3(2:0, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Podešva (Rachůnek), 13. Podešva (Rachůnek), 35. Podešva (Hrňa), 37. Hrňa (Podešva) - 22. Protasenja (Protivný), 32. Tondr (Chochola), 34. Loskot (Janeček).
VHK ROBE Vsetín: Kůdela - Holomek, Fabián, Farda, Kocur, Lukeš, Sznapka - Podešva, Krajčík, Varga, Hrňa, Michálek, Sýs, Ševčík, Rachůnek, Surovčík, Červenka.
BK Mladá Boleslav: Fikrt - Bílek, Vlach O., Maršík, Malý, Jaroměřský, Martínek, Soukup - Krajčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Břiška, Protivný, Loskot, Chamrád, Tondr.
Stejně jako v pátečním utkání proti Liberci, i dnes začali domácí v rychlém tempu. Hosty mohl do rychlého vedení poslat už ve třetí minutě Surovčík, ale trefil jen břevno. Co se nepodařilo jemu, napravil v páté minutě Podešva. Po sérii několika šancí domácích hokejistů si centr první formace nabruslil před hostujícího Fikrta a po rychlé kombinaci na jeden dotek nekompromisně zavěsil – 1:0. Hosté byli blízko vyrovnání v přesilové hře, když ke vstřelení branky měl nejblíže Loskot. Z okamžitého protiútoku se mohli podruhé radovat hosté, ale Ševčík Fardův pas do brejku nezachytil.

V půlce třetiny mohl zvýšit vedení Podešva, ale z bezprostřední blízkosti Fikrtovy svatyně nedokázal plachtící kotouč trefit. Agilního mladíka bylo celé kluziště, mladoboleslavské obraně dělal velké potíže. Vyústěním jeho snahy byl druhý gól Valachů. Vsetínský kapitán si v pohybu zpracoval kotouč a poslal ho do škvíry mezi betony hostujícího brankáře. Hosté působili mdlým dojmem, avšak jejich čas měl teprve přijít.

Do druhé třetiny nastoupila Boleslav jako úplně jiný tým. Hostující hráči začali Valachy systematičtěji napadat, zrychlili přihrávku a hnali se za vyrovnáním.

1. Martin Podešva (VSE)
2. Erik Hrňa (VSE)
3. Aleš Chamrád (MBL)
Tři hvězdy utkání podle hc-vsetin.cz
Po trestuhodné chybě vsetínských obránců prostřelil Kůdelu mezi betony Protasenja a vehnal hostům vítr do plachet. Kůdela pak další šanci stejného hráče dokázal čechmánkovsky vypíchnout hokejkou, ale na rychlý švih Tondra byl už krátký. Mladoboleslavský kapitán zužitkoval přihrávku Choholy a učebnicově vyřešil situaci dva na jednoho. Zdeptaný Vsetín pak dorazil Loskot, když napravil své zaváhání ze sedmé minuty a poslal hosty do vedení.

Za necelou minutu ale bylo všechno jinak. Zodpovědnost do svých rukou vzal hráč zápasu – Martin Podešva. Ten si skvěle porozuměl s Hrňou a hostujícímu Fikrtovi nedal švihem nad vyrážečku šanci – 3:3. Zkušení juniorští harcovníci si podobnou scénu zopakovali vzápětí, jenom v jiném gardu: Podešva našel Hrňu ideálně před brankovištěm, kde si střelec rozhodující branky zkušeně počkal, obešel kličkou obránce a bezmocnému Fikrtovi nedal šanci. V závěru třetiny pak při vlastním oslabení zmocnil Podešva na vlastní modré kotouče a uháněl s Hrňou v situaci dva na jednoho. Naštěstí pro Mladoboleslavské druhý jmenovaný hráč nezpracoval Podešvovu žabku a tak naděje hostů stále žila.

Boleslav si toho byla vědoma a tak ve třetím dějství vyvinula maximální úsilí k vyrovnání. Úřadující mistr si však hubené vedení pohlídal. Při ráně Protasenji měl sice Kůdela namále, ale poradil si i se samostatným nájezdem Chamráda, který provedením připomenul naganský souboj Shanahan – Hašek. Když pak Tondr v závěrečných vteřinách střílel opět jenom do vsetínského gólmana, bylo jasné, že tři body zůstanou na Valašsku. Vsetínští tak za sebou mají pohádkový víkend: Po dvou náročných utkáních mají na kontě plus šest bodů.