Podaří se Vsetínu sváteční utkání v Hodoníně?

Jan Hrbáček • 17.11.2010

Po náročném víkendovém derby se vsetínští hokejisté přesunou k dalšímu utkání do Hodonína. Ten letos zdaleka neplní roli velkého favorita tak jako v několika předešlých sezónách. Jenže i postavení na osmém místě tabulky je pořád lepší, než prozatímní jedenácté místo Vsetína. "A že to ve středu v Hodoníně nebude žádná legrace? Souhlasím," říká trenér Juraj Jurík. Na jihu Moravy to bude jako tradičně velký boj, který vypukne ve středu přesně v 18 hodin středoevropského času.

Vsetín sice prohrál poslední čtyři z pěti zápasů, ale pozitivním faktem je, že za poslední tři zápasy přestal výrazně inkasovat. Velkou zásluhu na tom má zlepšující se obrana v čele s brankářem Petrem Hromadou. Do základní obranné šestky se prosadili i mladíci Tomáš Žabčík a David Tyralík, kteří se zatím jeví velice dobře.

Naopak útok je na tom s proměňováním šancí v góly pořád špatně. Ve druhé lize je potřeba vstřelit minimálně tři branky, aby tým mohl pomýšlet na body. Festival zahozených tutovek proti Šumperku a Valašskému Meziříčí stál Valachy ztracených pět bodů.

Otázka visí nad sestavou. Zranění jsou Radovan Zelenka, Michal Rapant a Jiří Korčák a poslední dva zápasy nehrál ani obránce Jiří Farda. Valaši tentokrát nebudou moci počítat s třineckou trojkou Bajtek - Rufer - Řezáč, která by svojí přítomností na ledě výrazně zvýšila šance na vítězství. Vsetín bude muset bojovat bez nich.

SHK Hodonín, 8. místo, 27 bodů, skóre: 69:65

Hodonínu se v posledních zápasech zrovna nedařilo, mimo Uherské Hradiště, které vyprovodil vysokým výsledkem 8:2, zaznamenal čtyři porážky (4:6, 5:6, 1:6 a 1:3). Minulou sobotu ale Drtiči konečně zase zabrali a odvezli si cenné body z Nového Jičína za výhru 3:2.

V brance po jedenácti odehraných zápasech skončil Petr Tuček, který odešel chytat do Brumova Krajský přebor a tak Hodonín spolehá podobně jako Vsetín na juniorského brankáře Michala Šurého. V obraně sbírá jeden bod za druhým ranař od modré Lukáš Komárek a v útoku jsou zatím nejproduktivnější Zdeněk Jurásek a Lubomír Vaškovič.

5. kolo: Vsetín poprvé získává tři body

Na takové vítězství Valaši čekali od začátku letní přípravy, porazili totiž doma po dobrém výkonu silný Hodonín. Na domácím ledě zažil návrat Marek Dubec, jenž vstřelil jednu branku a také Filip Bajtek z Třince. Pozápasová slova asistenta trenéra Josefa Štrauba o křeči v rukou při některých šancích však bohužel stále platí.

Valašský hokejový klub - SHK Hodonín 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
24. Vaněk (Brynecký), 31. Spitzer (Ševčík), 33. Dubec (Tesařík, Bajtek) - 18. Peš (Kuba, Jurásek). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 945. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Josef Štraub (Vsetín): Určitě jsme podali bojovný výkon, co jsme si představovali, to jsme splnili. Máme ještě trochu křeč v rukách při některých šancích. Byli jsme v křeči a věděli, že musíme vyhrát. Byla nasazena jiná taktika, u které chceme zůstat a věříme, že nám tento systém přinese štěstí i v dalších zápasech.

Sestavy v minulém kole:

SHK Hodonín: Šurý (Rajčák) - Pokorný, Komárek, Flamík, Beňa, Podešva, Salajka - Peš, Jurásek, Špok - Korotvička, Hoza, Rehuš - Penák, Průdek, Tomášek - Zelinka.

Valašský hokejový klub: Hromada - Tesařík R., Kapr (21. Šafařík), Spitzer, Žabčík, Zavrtálek, Tyralík - Řezáč (50. Sýs), Brynecký, Tesařík D. - Kubo, Bajtek, Rufer - Dubec, Vaněk, Ševčík - Plachtovič.