Vsetín ztratil tříbrankové vedení a podlehl Kladnu na nájezdy

Václav Trávníček, Jan Hrbáček • 17.11.2006

V s e t í n - Hokejisté Vsetína přivítali na svém ledě Kladno a hlavně v první třetině nechali zapomenout na matné výkony z předešlých utkání. Po trefách Igora Bobčeka, Galvinše a Berzinše vedli už 3:0, ale hlavně kvůli nedisciplinovanosti ve druhé třetině a třech desetiminutových trestech nakonec utkání ztratili. V následných samostatných nájezdech pak rozhodl kladenský útočník Jaroslav Kalla.

- 23.kolo pá 17.11.17:00
3:4sn(2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Bobček (Sakrajda), 8. Galvinš (Davídek), 29. Berzinš (Dubec) - 33. Kalla (Patera), 36. Havel (Frolík), 47. Ševc (Patera). Rozhodující nájezd Kalla. Rozhodčí: Kubeš - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2960. Průběh utkání: 3:0.
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen (na nájezdy Štefl) - Všetečka, Kučný, Galvinš, Bobček, Bolf, Balčík, Štach, Ostrčil - Sakrajda, Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - Grill, Sabol, Kraus - Davídek, Kucharčík, Duba.
Rytíři Kladno: Orct (od 21. Lev) - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, Hájek, V. Čech, Tročinský - Horna, Patera, M. Procházka - Bílek, Kalla, Martin Frolík - Havel, Čurilla, Kuchler - Rudovský, Kazatel, Jaroš.

*
Žlutozelené hvězdy:
1. Igor Bobček
2. Lukáš Duba
3. Simo Vehviläinen
— podle redakce hc-vsetin.cz
Na domácích bylo od začátku zápasu vidět, že prohrané utkání v Litvínově je za nimi. Valaši vlétli do první třetiny jako uragán a především první dva útoky domácích kladenskému Orctovi pěkně zatápěly. Ve druhé minutě přelstil Grill na pravém kruhu hostujícího obránce a poslal pas najíždějícími Kucharčíkovi. Ten kotouč v rychlosti nestihl zvednout a skóre se tak ještě neměnilo. Po sérii menších šanci se domácí dočkali na konci třetí minuty, kdy Bobček po Sakrajdově vyhraném bully zamířil nekompromisně mezi betony kladenského gólmana. První třetina byla jednoznačnou záležitostí Vsetína, Simo Vehviläinen v domácí brance příliš práce neměl.

To jeho protějšek Zdeněk Orct se pořádně zapotil v šesté minutě, když aktivní Grill vypíchl kladenskému obránci na modré kotouč a poslal jej do mezikruží. Najíždějícímu Dubovi však nepomohla ani natažená hokejka, na dlouhou ruku puk jen lehce tečoval a tak kladenská naděje stále žila. Druhou ránu však Valaši zasadili vzápětí. Po učebnicové kombinaci Bobček - Davídek, Galvinš napřáhl poslední jmenovaný z levého kruhu a Orct lovil podruhé puk ze své branky. Kladenští Buldoci začali kousat až v patnácté minutě. Jakubu Evanovi se podařil únik za záda vsetínských beků, ale Vehviläinen při první řádné prověrce obstál. Stejně si poradil i s šancí Martina Procházky, jenž vsetínskou svatyni dobýval v posledních vteřinách první části.

Jestliže první dějství bylo pro oko divákovou pohlazením, druhá dvacetiminutovka šla - co se líbivosti týče - lineárně dolů. Ze hry se stal tvrdý boj, ve kterém měli navrch ostřejší Buldoci. Kladnu také prospěla změna brankáře, kdy na místo Orcta nastoupil Lev. Hrstku kladenských fanoušků mohl na Lapači poprvé rozjásat Kalla, ale v rozhodující okamžik zazmatkoval v brankovišti. Na druhé straně začaroval hostující gólman, když Sabolovu šanci zlikvidoval vpravdě lvím skokem.

Co se nepodařilo slovenskému křídlu nyní, proměnil ve skutečnost jiný cizinec v dresu Vsetína, Lotyš Armands Berzinš. Přestože byl stav utkání už 3:0 pro domácí, Kladenští se nevzdali a během dvou minut se vrátili zpět do boje o body. Nejprve veterán Patera našel před brankou Kallu a ten svůj reparát zvládl na výbornou. Poté Frolík skvěle vyslal kotouč Havlovi do pohybu a ten před Vehviläinenem provedl ukázkovou teč – 3:2. V závěru třetiny mohl srovnat Patera, ale jeho dlouhý vysavač byl na vsetínského gólmana krátký. Zajímavostí je, že ve druhé třetině padly hned tři desetiminutové tresty pro domácí hráče.

V třetí části pak Kladenští přetavili svoji snahu ve vyrovnávací gól. Vsetín hrál zrovna čtyřminutovou přesilovku, když se kladenský mladík objevil zčistajasna před Vehviläinenem a nezaváhal - 3:3. V následné dvojnásobné přesilovce pak Valaši sice otevřeli před Lvem střelnici, ale ani Kučný, ani Bobček se proti hostujícímu gólmanovi neprosadili. Domácím chyběl i kousek štěstí, neboť polovině střel scházelo skutečně jen několik centimetrů. Nakonec však musí být rádi za jeden bod za remízu v základní hrací době, protože minutu před koncem ujel vsetínským bekům agilní Frolík a jen díky finskému brankáři nevyšli žlutozelení naprázdno. Pětiminutové prodloužení vítěze nepřineslo a tak se muselo rozhodnout až na samostatné nájezdy. Za Vsetín jeli Stantien a Demel, ale ani jeden neproměnili. Na druhé straně se trefili jak Kalla, tak i Patera. Právě proměněný nájezd Pavla Patery znamenal export dvou bodů z Lapače do Kladna.

Zdeněk Müller (Kladno): "Domácí do utkání nastoupili výborně, my jsme se zlepšili až ve druhé třetině díky několika přesilovkám. Zápas nás stál hodně sil, ale nejvíc nás mrzí, že máme z dnešního utkání dva zraněné hráče. Střídání Orcta bylo kvůli nemoci, Jakub Lev nás podržel a vychytal i nájezdy."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "My jsme zklamali. Po takovém vývoji jsme zápas měli dotáhnout do konce. Soupeř je kvalitní, nás srazily individuální výkony obránců. Hlavně Guntis Galvinš se podepsal na všech třech inkasovaných brankách. Potom jsme ztratili i závěr. Hráli jsme o tisíc procet líp než v Litvínově, ale nestačilo to. Po takovém průběhu je to pro nás ztráta bodů."