Vsetín zahájí nový týden domácím soubojem se Sokolovem

Jan Tajzler • 10.10.2021

Valaši mají za sebou bitvu na ledě tabulkového lídra z Třebíče. Zelenožlutým se sice nepovedlo poprvé vyhrát na půdě soupeře, ale nyní se svěřenci trenéra Stantiena plně soustředí na pondělní domácí bitvu se Sokolovem. Soupeř ze západu Čech přijíždí ze 7. pozice. Vsetín se po případném vítězství může v tabulce posunout právě na úkor Sokolova. Podaří se? Přijďte fandit v pondělí od 17:30 na Lapač. Vstupenky koupíte zde (klikněte).

Partner utkání:

Forma Sokolova není stabilní

Baník hraje už třetí sezonu ve druhé nejvyšší soutěži. Letos se chtějí Západočeši znovu posunout a dle toho byli aktivní i na hráčském trhu. Sokolov se navíc může spoléhat i na extraligové partnery, úzce spolupracuje s Karlovými Vary a také pražskou Spartou. Mužstvo přezval na pozici hlavního trenéra Martin Štrba a určitě se chce vyhnout záchranářským starostem a naopak spíš prohánět favority. Momentálně Sokolov sídlí na 7. pozici, na kontě má 15 bodů a o další se popere v pondělí na Lapači. Forma Baníku však není stabilní, výhry se střídají s prohrami, což je dost společný trend, který prožívají také Valaši.

Do branky Sokolova přišel během letní přestávky Adam Beran z Litoměřic, více prostoru však zatím dostává odchovanec pražské Sparty Oldřich Cichoň s úspěšností zákroku 91,16 procent a průměrem inkasovaných branek 2,4 na zápas. Obranu vyztužil velezkušený Jan Novák a soupeři jsou si určitě vědomí jeho prudké rány od modré čáry. Ofenzivní umí být také Jan Pohl 2+2. Díky spolupráci se Spartou zlákal Sokolov do svých řad i nadějného Karla Klikorku, kterého si vsetínští fanoušci mohou pamatovat ze série předkola s Ústím nad Labem.

Útok Sokolova také nabízí kvalitní jména. Z Moravy přišel vůbec poprvé do Čech Vojtěch Tomi a změna mu očividně prospěla, momentálně se totiž jedná o nejproduktivnějšího hráče Baníku s bilancí 4+5. Dobrou formu prezentuje také Vít Jiskra 4+2. V dresu Sokolova nastupuje také Tomáš Šmerha, což je rovněž výsledek spolupráce s Pražany, zatím se však Šmerhovi nedaří tolik, jak by se očekávalo, za 9 zápasu zaznamenal 3 asistence. Z Karlových Varů obléká černožlutý dres i talentovaný Otakar Šík.

Zůstane Lapač neporazitelný?

Už jsme o tom mluvili v poslední pozvánce, Vsetín umí být skvělý na domácím ledě, aby pak ztratil body na půdě soupeře. Vsetínští fanoušci se neradovali ani v sobotním utkání na ledě dosud neporažené Třebíče. Vsetín na Vysočině neuspěl a prohrál 3:5, výsledkem je 9 .místo se ziskem 13 bodů a to určitě nejsou pozice, kde by se Valaši chtěli nacházet.

Trenér Stantien měl po prohře na Vysočině jasno. „Základem toho, když chcete porazit momentálního lídra tabulky, tak musíte hrát disciplinovaně. Naši nejlepší hráči dnes tu disciplínu neměli ,udělali jsme tam čtyři útočné fauly za, které nás domácí tým potrestal, což rozhodlo zápas.“ S jeho slovy nejde nesouhlasit, vždyť Horáci o konečném výsledku rozhodli čtyřmi využitými přesilovými hrami.

Na domácím ledě však Vsetín umí, v tomto ohledu vede tabulku Chance ligy a své fanoušky budou chtít Vsacané určitě potěšit i na začátku pracovního týdne. Co určitě potěší, je fakt, že Lubomír Štach a s ním i Ondřej Smetana patří mezi nejlepší střelce mezi obránci v celé soutěži. Po zranění se do formy vrací také útočník Luboš Rob, v Třebíčí zaznamenal jednu přesnou trefu. Společně se Štachem vládne střelecké produktivitě Vsetína Roman Vlach.

Bitva se Sokolovem odstartuje na Lapači v pondělí od 17:30, utkání můžete sledovat také v textové onlajn reportáži a nebo si naladit přímý přenos na portálu hokejkatv.cz.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Jerofejevs, Hryciow, J. Jenáček, Š. Jenáček – Březina, Jonák, Rob – Indrák, Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.

Sokolov: Cichoň – Klejna, Novák, Pohl, Strejček, Vodička, Jeřábek, Rulík – Vracovský, Kverka, Šik, Jurčík, Rohan T., Tomi, Kuťák, Jiskra, Šmerha, Jandus, Hašek, Sloboda