Vsetín se pokusí poprvé v sezóně vyzrát na Třinec

Aleš Koňařík • 20.01.2005

V s e t í n - Horší než Vsetín je v lednové tabulce extraligy už jen Litvínov, který v roce 2005 nezískal jediný bod. Pro oba týmy se díky tomu v době, kdy se definitivně láme chleba, vzdálila vidina play-off. Vsetín navíc tápe v koncovce, pět gólů z pěti zápasů je velmi tristní číslo. A to přesto, že ofenzívu vyšperkoval Jiří Hudler. Vsetínští neuspěli v zápasech s tabulkovými sousedy, navíc se Znojmem, Karlovými Vary i Plzní mají negativní bilanci, která by při potenciální rovnosti bodů na konci základní části zvýhodňovala soupeře.

Jedenáctizápasovou šňůru bez vítězství přeťal Třinec až v utkání 38. kola proti Jihlavě, kterou i se vsetínským brankářem Radovanem Bieglem v zádech porazil 2:1. V té době už ambice Ocelářů na postup mezi nejlepších osm vzaly dávno za své, naopak, na letošní sezónu budou chtít v Třinci rychle zapomenout.

Tým po příchodu slovenského kouče Lubomíra Pokoviče opustil útočník Radim Kucharczyk (přestup do Karlových Varů), mnoho nezbylo ani z působní zámořské sestavy: obránce Michal Rozsíval je již v Pardubicích, útočník Radek Bonk pobývá dlouhodobě v zámoří kvůli nemoci své manželky a stabilně tak nastupuje pouze Branislav Mezei. Naposledy se s Třincem rozloučil útočník Václav Pletka, který by měl pomoci Českým Budějovicím v boji o návrat do nejvyšší soutěže.

Do Třince naopak zamířili především mladí hokejisté, ovšem také se zkušenostmi ze zámoří: obránce Tomáš Klouček ze Slavie a z prvoligové Olomouce útočník Jaroslav Svoboda. V dnešním utkání vzhledem k dohodě obou klubů nenastoupí brankář Radovan Biegl, mezi tyče se tak postaví Martin Vojtek.

Kanadské bodování Třince vede útočník Jan Peterek (12+13) následován Richardem Králem (10+14), kterému ještě v listopadu hrozil klub vyhazovem. Kdo však ke konci roku z Třince opravdu odešel, byl generální manažer Petr Husička.

Letošní zápasy: Pouze bod za remízu

Vsetín - Třinec 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky:
34. Kovář (Vak) - 41. Peterek (Skořepa), 55. Vítek (Polanský), 60. Polanský (Pavelek, Král).

Třinec - Vsetín 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky:
12. Melenovský (Peterek, Bonk), 19. Skořepa (Pavelek, Podhradský), 35. J. Malinský (Vítek), 52. Polanský (Skořepa) - 5. Vak, 42. Veselý (Brabenec, Klesla).

Třinec - Vsetín 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)
Branky:
2. Skořepa (Polanský, Podhradský), 42. Martynek (Polanský) - 9. Brabenec (Hudler, Gýna), 31. Demel (Vak).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Němec, Jaškin, Gřegořek, Spitzer - Brabenec, Hudler, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Veselý, Vlach, Selingr - Dubec, R. Hruška, Korotvička.

Třinec: Vojtek - Hunkes, Mezei, Klouček, Malinský, Podhradský, Všetečka - Janků, Pavelek, Skořepa - Martynek, R. Král, J. Svoboda - Peterek, Melenovský, Hašek - Bordowski, Polanský, Zbořil.